Şimdi Ara

Yeni gitar ses sorunu.Lütfen Yardim Edin...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Internetten ibanez rga42 gitar aldım.Gitar kutusunda,koruyucu poşeti ve üzerinde etiketleriyle geldi.Sap ve gövdesi tertemiz sorun yok.Ancak köprü manyetiği sap manyetiğine göre bayağı bir dışarda.Tam ölçmedim ama,örnek olarak sap manyetiği 0,5 cm gövdeden yüksek ise köprü manyetiği 1 cm yüksekte.İki katı fark var.Birde her iki manyetikte elle oynatınca sağa sola oynuyor.Benim merak ettiğim yeni ibanez gitarlarda manyetikler bu şekilde mi geliyor veya fabrika çıkışı herhangi bir ayar,entonasyon vs.mi yapılıyor.Yoksa benim aldığım gitar daha önce kullanılmış mı?

Başta test etmeden önce bu durumu önemsememiştim.Yeni detaylı deneme fırstım oldu.Amplitube ve Roland 4UX Ses kartıyla kullanıyorum.Distortionda sustainde seste dalgalanma oluyor ve sesler birbirine karışıyor.Örn 6.tele tek vuruyorum sorun yok fakat 6. ve 5. tellere aynı anda vurunca sesler birbirine giriyor ve dalgalanma oluyor.Yeni aldığım gitarda sorun ne olabilir?

Daha öne klasik ve akustik'te çalımıştım.Fakat eloktroda çok acemiyin.Lütfen yardım edin...

• Bende elektroda biraz yeniyim ama bende de manyetiklerin durumu seninki gibi (gitarım epiphone les paul 100) bence bütün gitarlarda böyledir
  • Köprü manyetikleri daha sert tonlar versin diye tellere daha çok yaklaştırılıyor benim bildiğim. Çoğu fabrika çıkışlı gitarda bu böyle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.