Şimdi Ara

Yeni Mazda6 Euro NCAP testinden 5 yıldız aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
2.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avrupa spesifikasyonlu Yeni Mazda6 EURO NCAP testinden 5 yıldız alarak sadece sportif değil güvenli bir araba da olduğunu kanıtladı.

http://www.euroncap.com/results/mazda/6/2009/345.aspx

http://www.mazda.com/publicity/release/2009/200902/090219a.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MazdaClubTR -- 19 Şubat 2009; 13:53:27 >

• test özellikleri baya değişmiş...

SAFETY ASSIST diye bir kısım var...

yüzde olarak veriliyor detayları arttırmışlar....
    kırbaç etkisi testleride etkiliyor.....

euroncap kendini geliştiriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

test özellikleri baya değişmiş...

SAFETY ASSIST diye bir kısım var...

yüzde olarak veriliyor detayları arttırmışlar....
    kırbaç etkisi testleride etkiliyor.....

euroncap kendini geliştiriyor

Evet 2009 itibari ile araçların tüm alanlarda iyi bir skor elde ettiğinden emin olmak amacı ile 4 alanda birbirleri ile ortantılı toplam bir değerlendirme sunmaya başladı.

Böylelikle araç bir alanda çok iyi ama bir alanda kötü ise 5 yıldız alma şansına sahip olmuyor. (Eskiden 3 alanda farklı değerlendirmelerden biri 5 yıldız diğerleri 4 veya 3 olabiliyordu)

Bunun yanında eskiden NCAP emniyet kemeri ikazına puan verirken artık hız limitleyici , ESP ( Mazda daki ismi ile DSC ) nin standart olup olmamasına da puan veriyor.

http://www.euroncap.com/Content-Web-Page/ff45edc5-f9e5-4232-8bf2-bba548c3ea02/the-ratings-explained.aspx

• 5 yıldız almasına almış ama yetişkin yolcu koruma puanı bu kadar yeni bir model için çok çok kötü, kabul edilebilir değil bana göre.

mazda 6 %77
    toyota avensis %91

arada çok büyük fark var.
  • Yeni testler ile 5 yıldız almak artık daha zor olacak galiba.Yalnız bu çok büyütülecek bir şey değil,D segmentinde 5 yıldız alması normal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Yeni testler ile 5 yıldız almak artık daha zor olacak galiba.Yalnız bu çok büyütülecek bir şey değil,D segmentinde 5 yıldız alması normal.

d segmentinde 5 yıldız almak daha güçtür çünkü aracın ağırlığı ve boyutları artıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

5 yıldız almasına almış ama yetişkin yolcu koruma puanı bu kadar yeni bir model için çok çok kötü, kabul edilebilir değil bana göre.

mazda 6 %77
    toyota avensis %91

Aracınız nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zoom-Zoom

quote:

Yeni testler ile 5 yıldız almak artık daha zor olacak galiba.Yalnız bu çok büyütülecek bir şey değil,D segmentinde 5 yıldız alması normal.

d segmentinde 5 yıldız almak daha güçtür çünkü aracın ağırlığı ve boyutları artıyor

Şu anda satılan D segmentindeki bütün araçlar 5 yıldızlı değil mi?
  • mazda2, mazda6 beş yıldız aldı bakalım şimdi yeni mazda3. ne alıcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

quote:

5 yıldız almasına almış ama yetişkin yolcu koruma puanı bu kadar yeni bir model için çok çok kötü, kabul edilebilir değil bana göre.

mazda 6 %77
    toyota avensis %91

Aracınız nedir?

Mazda 2

http://forum.donanimhaber.com/m_28929794/mpage_1/key_//tm.htm#28929794

• LAguna'larda 2003 yilindan bu yana 5 yildiz var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

quote:

mazda 6 %77
    toyota avensis %91

Aracınız nedir?

bu sorduğunuz sorunun, benim yorumumla veya konuyla ne ilgisi var.

velev ki şahinim var veya bisikletim var veya ehliyetim yok, bu durum neyi değiştirecek çok merak ediyorum.

test sonucunu mu değişecek?

benim yaptığım yorumun (varsa) değerini mi düşürecek?

eğer arabası olmayan veya kötü arabalara binmek durumunda olan insanların daha iyi otomobiller hakkında yorum yapamayacağını düşünen bir kafadaysanız o insanları engeller sadece okumak istediklerinizi okur boşa vakit harcamazsınız,

zira ben de sizin kafanızdakileri engelleme yolunu seçiyorum. .

• japon araçları yanaş yavaş güvenlige önem vermeye başladılar hadi hayırlısı
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Zoom-Zoom

quote:

Şu anda satılan D segmentindeki bütün araçlar 5 yıldızlı değil mi?

o zaman audi q7 nin 4 yıldız alması buna ne demeli ??

• Sayın 19can84 , size göre değerin kabul edilebilr olmamasını saygı ile karşılıyorum, Ancak değer Euroncap kuruluşunca yeterli görülmüşki araç 5 yıldız almayı haketmiş..
  • Toyotanın fabrikasında calısan bir arkadasım o testlere pek güvenme oraya teste giden araç ve satılan araclar arasında baya fark var demişti

o günden beri yıldızlar ancak gökyüzünde güzel benim için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.