Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara Motor Seçimi Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HERKESE HAYIRLI FORUMLAR DİLERİM, BENZER BİR KONUYU LPG'DE UZMAN USTALARA LPG KONUSUNDADA SORDUM BURADANDA BİLGİSİ YADA FİKRİ OLAN ARKADAŞLARA SORMAK İSTEDİM.

YAKLAŞIK 4 AYDIR SUZUKİ VİTARA 4X4 MODELLERİNİ TAKİP EDİYOR İNCELİYORUM MEVCUT BİNEK ARABAMI ÇOK ŞÜKÜR SATTIM VİTARA BAKMAMIN BAŞLICA NEDENİ 4X4 OLMASI, FİYATI, VE DÜŞÜK YAKITI.

ANCAK BİR KONUDA ÇOK TAKILDIM BAŞLARDA 1.6 DDİS DİZEL MOTORA BAKIYORDUM ANCAK ŞUAN 30 BİN KM ALTI HASARSIZ İKİNCİ EL FİYATLARI 160 BİNDEN BAŞLIYOR VE MALUM SON ZAMLARDAN SONRA DİZEL EKONOMİ AÇISINDAN PEK CAZİP GELMİYOR BENİM BU ARAÇTAKİ HEDEFİM MAKSİMUM KM MAKSİMUM YAKIT EKONOMİSİ ÇÜNKÜ 750 1 TON ARASI KARAVAN ÇEKECEK ARAÇ.

BU NEDEN İLE BENZİNLİ MOTORLARA YÖNELDİM LPG TAKMAK HEM YAKIT EKONOMİSİ HEM DE ARAÇ BEDELİ AÇISINDAN DAHA UYGUN OLACAĞINDAN BAŞLARDA 1.6 BENZİNLİ ATMOSFERİK 120 HP OLAN MODELE BAKTIM HEM LPG UYUMU KOLAY HEM DE 1.4S TURBO BOSTEERJET MOTORDAN AZ YAKACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN.

ANCAK BUGÜN LPG MONTAJ FİYATI ALMAK İÇİN BİR USTA İLE GÖRÜŞTÜĞÜMDE VİTARA 1.4S TURBO MOTORUN 140 HP OLDUĞUNU VE ŞEHİR İÇİNDE ÇOK DAHA AZ YAKACAĞINI KARAVAN ÇEKERKENDE AVANTAJ SAĞLAYACAĞINI BELİRTTİ BİR ANDA PLANLAR ALT ÜST OLDU.

1.6 BENZİNLİ ATMOSFERİK 120 HP MOTOR ARAÇ FİYATI 120 BİN TL LPG MONTAJI 3.500 TL

1.4S TURBO 140 HP MOTOR ARAÇ FİYATI 125 BİN TL LPG MONTAJI 6.600 TL

1.6 DDİS DİZEL MOTOR ARAÇ FİYATI MİNİMUM 160 BİN TL.

ŞİMDİDEN FİKİR VEDE ÖNERİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

EDİT;

1.4S 4X4 Tercihim oldu yakıt konusuna bakıyorum şimdilik full trafikte 200 km kadar yol yaptım ortalama tüketim 6.9 litre yılda kaç km yaparım lpg taksam kaç yılda kar ederim düşünme aşamasındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaLminSSaH -- 3 Ekim 2019; 12:36:36 >

• Dizel diye asla ama asla o para verilmez vitaraya

Ben 1.4 turbo tercih ederim, gücüne aldanıp gazlamadığınız, normal kullandığınız sürece 1.6 motordan birazcık daha az yakar öyle çok daha az yakma falan imkansız, dikkate değer bi fark olmaz. Düşük devirde yüksek torku sayesinde şehir içinde, yokuşlarda falan çok daha rahat ettirir, asıl avantajı o

Lpg ile zaten dizelden az yakacaklar
  • Dizel diye asla ama asla o para verilmez vitaraya

Ben 1.4 turbo tercih ederim, gücüne aldanıp gazlamadığınız, normal kullandığınız sürece 1.6 motordan birazcık daha az yakar öyle çok daha az yakma falan imkansız, dikkate değer bi fark olmaz. Düşük devirde yüksek torku sayesinde şehir içinde, yokuşlarda falan çok daha rahat ettirir, asıl avantajı o

Lpg ile zaten dizelden az yakacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 30 Eylül 2019; 21:0:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüp taktıracaksan en ucuzunu al bence

• Atmosferik al lpg taktır.Bu arada forumkuralları gereği büyük harfle konuşmak bağırmak demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında vitara almak üzereyken direkten döndüm ve her iki motoru da araştırdım ve denedim. Atmosferik motor bağırıyor ama gitmiyor. Turbo çok iyi hızlanıyor be tüketim de o güce göre makul. Hele bir de lpg takılırsa muhteşem olur derim. Tercihim turbo motor olurdu.

• Vitara 1.6 gl plus sahibi olarak dizel almada digerler seçenekler tartışılır derim.araba güzel araba ama bence 160 etmez ki artık cliolar o para ediyor dersen 1.6 ya LPG taktirir yine vermezdim...hem madem öncelik ekonomi

Karavan işi bozuyor.1.6 cekermi bilemedim

• Onu bende bilemedim ama max 1 tonluk karavanı çekmede acaba çok zorlanırmı ki@Ultrasaray0643

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaLminSSaH -- 30 Eylül 2019; 22:50:10 >
  • 1.4 turbo motor mpi ise lpg tak geç
  • Bugün 22 bin km de 2017 model bir 1.4s için kapora verdim bakalım Allah hayır eder inş.
  • DaLminSSaH D kullanıcısına yanıt
    Kayinbiraderde s- cross 2013 model 1.6 Cvt var. Güzel araç Vitara hoş görünüyor. Güle güle kazasız belasız kullanın

• Çekeceğin karavanın ağırlığı 1 ton olacaksa kesinlikle dizele yönelirdim.1.6 atmosferik + lpg kendini zor çekecektir rampalarda.Hem arabaya hem sizin cebinize yazık.
    Araçların üreteceği maksimum tork değerlerini karşılaştırıp öyle karar verin.Aşağıdaki linkten kıyas yapabilirsiniz.Yanlış kararlar verip sonradan üzülmeyin.
    https://towcar.info/GB/
  • kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    Muhtemel 750 ile 1 ton arası olacak çok istediğim aracın 1.6 dizel torku yüksek olanı minimum ikinci el 160 bin lira aynı aracın 1.4 turbo 140 hp 220 nm tork olanı 122500 buldum dizel bütçemi çok aşıyor dizelin hp ve torku 120 hp 320 nm tork.
  • Karavan cekeceginiz icin bi yorum yapamadim.Ama bence 160 bini bence vitaraya bağlamayın.Başka marka model düşünmuyor musunuz?

Düşünüyorum canla başla düşünüyorum ama gerek yakıt gerek uygun fiyatlı bundan başka 4x4 pek denk gelemedim eski modeller var hep yüksek km li onlarıda alınca sanayiye kamp kuruyorsun daha yeni satık bitane 2012 100 binde bir araç canımızı çıkardı inşallah sizin farklı bir öneriniz vardır ufak bi kapora verdim ama sorun değil yakarız :)
  • 4x4 diyince işler değişti.Aynı durumdaydim sizinle.Dediginiz gibi 4x4 araçları bütçeye göre bulamayinca 4x2 ye döndüm mecburen.Hayirli olsun.Hangi model icin kapora bıraktınız?

• Kapora ödemişsiniz herhalde hayırlı olsun. Daha 3-4 ay önce kardeşime 1.6 gl plus aldık otomatik ben de subaru aldım. Benim bildiğim 1.4 lere lpg takılamıyor ama iyi araştırın. 1.6 atmosferik sizi zaten üzerdi. Bunların dışında forester tavsiye edebilirdim. 2000 motor biraz vergi dezavantajı var ama daha güçlü motor, daha düşük yakıt(lpg ile uyumlu) daha geniş iç hacim ve daha iyi arazi performansı sunardı. yılı biraz eski olurdu ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinadangelencerez

4x4 diyince işler değişti.Aynı durumdaydim sizinle.Dediginiz gibi 4x4 araçları bütçeye göre bulamayinca 4x2 ye döndüm mecburen.Hayirli olsun.Hangi model icin kapora bıraktınız?
    Hemen hemen aynı aynı bütçe ile (85 BİN TL nakit.....geri kalan kredi olacak şekilde maksimum 150 BİN TL ye) Yıllık maksimum 10 Bin KM yapılacak (Bununda neredeyse tamamı şehir içi olacak şekilde)

Bende 4x2 SUV arayışı içindeyim....

Dacia Duster için BENZİNLİ OTOMATİK VİTES SEÇENEĞİ maalesef yok...(Sadece TR de değil sanırım dünyanın hiçbir yerinde böyle bir üretim Yok) Olsa hemen yarın gidip alırım..

En az 10 yıl belki de daha çok binilecek, benim için (Yukarıda yazdığım şartlar altında) en uygun 4x2 SUV ne alınmalıdır sizce?

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Sıfır ise beklentiler ve zevkler farklıdır ama o bütçeye 2008 alınabilir.Küçük bulmazsanız eğer...
    Hem 2020'de yeni kasa geleceği için belki iyi bir indirim yakalayabilirsiniz.
    Merhaba Vitara otomatik 1.4s 4x4 tek renk için kapora bırakmıştım araç 22 bin km'de sağ arka kapısı boyalı sağ arka çamurluk ucunda boyasız göçük düzeltme var 122.500 tl ye el sıkıştık aracı aldım çok şükür.

Dünden beri 150 200 km yol yaptım full trafik ortalama yakıt tüketimi 6.9 litre eğer böyle devam ederse lpg ye hiç yanaşmam bu arabaya olan lpg aynı marka aynı kit kimi lpg cide 9 bin kimisinde 8 bin kimisinde 6 bin ne tuttururlarsa 6 7 bini kalkar direk lpg verirsem bilmem arabayı kaç sene kullanacam ki kar edecem lpg cileri zengin etmeye hiç niyetim yok şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

Merhaba Vitara otomatik 1.4s 4x4 tek renk için kapora bırakmıştım araç 22 bin km'de sağ arka kapısı boyalı sağ arka çamurluk ucunda boyasız göçük düzeltme var 122.500 tl ye el sıkıştık aracı aldım çok şükür.

Dünden beri 150 200 km yol yaptım full trafik ortalama yakıt tüketimi 6.9 litre eğer böyle devam ederse lpg ye hiç yanaşmam bu arabaya olan lpg aynı marka aynı kit kimi lpg cide 9 bin kimisinde 8 bin kimisinde 6 bin ne tuttururlarsa 6 7 bini kalkar direk lpg verirsem bilmem arabayı kaç sene kullanacam ki kar edecem lpg cileri zengin etmeye hiç niyetim yok şimdilik.

Merhaba hocam 1.4 t Vitara araciniz duruyor mu lpg taktiniz mi yakit tuketim ortalamaniz ne durumda ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.