Şimdi Ara

Yoklama kaçağı, GBT ve Yurt dışına çıkma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 1992 doğumluyum. Bu senenin 2.döneminde üniversitede kaydımı dondurdum ve tekrar Öss'ye hazırlanıyorum. Herhalde yoklama kaçağı durumdayım dondurduğum için. Benim yurtdışında bir işim vardı ama gideceğim gün 21 yaşında olmuş olacağım. Bu yurtdışına çıkışta bir sorun yaratır mı? Havaalanından tutup götürme olayı olur mu? Ayrıca yoklama kaçakları GBT'de çıkıyor mu çıksa bile polisin işlem yapma yetkisi var mı? Yoklama kaçağı olup olmadığımı şubeye gitmeden öğrenebilir miyim? Şubeye gitsem hemen bir sonraki döneme sevk olur muyum?

Biraz fazla sordum ama 2-3 gündür içimi kemiren bir konu. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Ben de merak ediyorum bakaya durumuyla ilgili bu konuyu.
  • kolundan tutup götürme devri bitti diye biliyorum ama tam emin değilim..bilgili arkadaşlar yanıtlarsa iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 12 Haziran 2013; 11:47:24 >
  • her hangi bir şubeye sor hatta 3-4 tanesine sorki söylediklerini pekiştir :)
  • birisi bana 29 yaşına kadar kolundan tutup götürmüyorlar demişti. ne kadar doğru bilemiyorum.
  • Hakkında Mahkemede dava açılıp yakalama emri gelmediği müddetçe kimse seni zorla askere alamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpcan14

Hakkında Mahkemede dava açılıp yakalama emri gelmediği müddetçe kimse seni zorla askere alamaz

harbiden hakkımda yakalama kararı çıkmıştı hemen çevirdiler, nöbetçi mahkemeye çıkarıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marinerocyp

quote:

Hakkında Mahkemede dava açılıp yakalama emri gelmediği müddetçe kimse seni zorla askere alamaz

harbiden hakkımda yakalama kararı çıkmıştı hemen çevirdiler, nöbetçi mahkemeye çıkarıyorlar.

hmm ne kadar bakaya gezdin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marinerocyp

quote:

hmm ne kadar bakaya gezdin

bakaya nedemek? ben askere gitmedim henuz. trafik kazası yapmıştım. o yuzden hakkımda yakalama kararı çıkmış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.