Şimdi Ara

YURTDIŞINDA MÜHENDİS OLMAK MI TR DE DİŞ HEKİMİ OLMAK MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dostlar kafam karışık başkent uni de eem okuyorum burslu bu senede kırık obp ile tekrar girdim sıralamam değişmedi ama medipol dis yarı burslu tutuyor ve yazdım tercih listeme
    EEMnin avantajları ve dezavatajları
    Burslu okumam
    MUDEKli olması
    Akademisyenlerin ve ilginin alakanın iyi olması
    Öğrencilerin bir bölümünün (hatrı sayılır bir bölümünün)
    yeterli seviyede olmaması
    Okul evimin dibinde ve ücretsiz servisle 10dk da okulda olmam
    Diş hekimliğine ailemin vereceği para ile yurtdışına gitmem
    Yatay geçiş ihtimali

Diş Hekimliği avantaj ve dezavantajları

İş imkanının Türkiye'de EEMye göre daha iyi olması
    DUS olmazsa şüphesi
    Istanbul'da okumam
    Okulun ciddi maliyetli olması (48 bin tl sadece yurt ve okul ücreti)
    Yurtdışına gidemem(zaten 28 yaşımda mezun olucam dus uzmanlık derken)
    Türkiye'de mühendislere göre daha fazla kazanırım

Fikirlerinize ihtiyacım var

Küçük bir edit: 4 yılımı burada tamamladıktan sonra gideceğim yüksek lisans için ve phd yapıcağım yerin uni sıralaması ilk 150 de olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Dental -- 30 Temmuz 2019; 13:28:58 >

• Her sene onbinlerce insan bolumunu/meslegini sevmedigi icin depresyona giriyor, bazilari bir plani olmadan birakiyor, bazilari issiz kaliyor, bazilari yeniden sinava hazirlaniyor, hic mi ders almiyorsunuz be kardesim?

Cok ama cok basit bu isler:

Once yapmak istedigin meslegi secersin,

Sonra hangi bolumu okuyacagini secersin,

En son da okul tercihi yaparsin.

Bu secimi yapmak basit olmayabilir, ama ne secimi yapman gerektigin gayet basit en azindan.

Sacma sacma 1 puan bile bosa gitmesin diye karisik bolumler yaziyorsunuz en iyi puandan en kotuye dogru. O puanlari belirleyen daha 18 yasina bile basmamis cocuklar, 5000 le alan 8000 le alandan daha iyi diye bir sey bile yok. Gelecekte ne yapacaginizi, hayatinizin nasil gececegini, sabah uyanip nereye gideceginizi, gun icinde ne yapacaginizi, nerelerde calisacaginizi vs. dusunun, ona gore karar verin. Her sene yuzlerce bana gore degilmis :(( postu goruyorum, biraz baska insanlarin deneyimlerinden ders alin ya.

Diyeceksin bana e ama ben zaten gelecegimi dusunuyorum, yukarida onlari yazdim. Hayir kardesim, sen hangi ulkede olacagini, hangi sehirde calisacagini dusunuyorsun, ben sana gun icinde ne yapacagini dusun diyorum. Dis ile muhendisligin alakasi bile yok. Ee mi bilgisayar mi tarzi seylerle gelsen tamam ama bu kabul edilebilir bir karsilastirma degil.

Sessiz bir odaya gec, uzan, gozlerini kapat ve uzun uzun dusun, gerekirse saatlerce yalniz kalip buna kafa yor ve gelecekte kendini nerede gordugunu, ne hissettigini iyice belirle.
  • Her sene onbinlerce insan bolumunu/meslegini sevmedigi icin depresyona giriyor, bazilari bir plani olmadan birakiyor, bazilari issiz kaliyor, bazilari yeniden sinava hazirlaniyor, hic mi ders almiyorsunuz be kardesim?

Cok ama cok basit bu isler:

Once yapmak istedigin meslegi secersin,

Sonra hangi bolumu okuyacagini secersin,

En son da okul tercihi yaparsin.

Bu secimi yapmak basit olmayabilir, ama ne secimi yapman gerektigin gayet basit en azindan.

Sacma sacma 1 puan bile bosa gitmesin diye karisik bolumler yaziyorsunuz en iyi puandan en kotuye dogru. O puanlari belirleyen daha 18 yasina bile basmamis cocuklar, 5000 le alan 8000 le alandan daha iyi diye bir sey bile yok. Gelecekte ne yapacaginizi, hayatinizin nasil gececegini, sabah uyanip nereye gideceginizi, gun icinde ne yapacaginizi, nerelerde calisacaginizi vs. dusunun, ona gore karar verin. Her sene yuzlerce bana gore degilmis :(( postu goruyorum, biraz baska insanlarin deneyimlerinden ders alin ya.

Diyeceksin bana e ama ben zaten gelecegimi dusunuyorum, yukarida onlari yazdim. Hayir kardesim, sen hangi ulkede olacagini, hangi sehirde calisacagini dusunuyorsun, ben sana gun icinde ne yapacagini dusun diyorum. Dis ile muhendisligin alakasi bile yok. Ee mi bilgisayar mi tarzi seylerle gelsen tamam ama bu kabul edilebilir bir karsilastirma degil.

Sessiz bir odaya gec, uzan, gozlerini kapat ve uzun uzun dusun, gerekirse saatlerce yalniz kalip buna kafa yor ve gelecekte kendini nerede gordugunu, ne hissettigini iyice belirle.

• Kişiye bağlı bir tercih bu hocam. Bana kalırsa yurtdışı mühendislik daha iyi ama diş sevene burası da iyi gelir.
  • Derler ya Madrid'te yedek olacağına süper ligte lig kralı ol :) Türkiye tabii ki
  • yurtdışında diş hekimi olmak
  • MertayKardes kullanıcısına yanıt
    Hocam o prosedür ile birlikte 32 33 yaşımda is hayatina atilicam ayrica yari buslu disten sonra yurtdisinda temel ihtiyaclarin karsilanmasi bile cok zor
  • yurt dışında nerede okuyacağına bağlı çoğu ülkenin eşitliği yok Türkiye ile ekstra 1 ya da 2 yanlış hatırlamıyorsam yıl okumak zorunda kalabilirsin gideceğin üniversite seçeceğin bölümde ilk 200 altı değilse de gitme, diş hekimliğini kenara atmak için değmez
  • Büyük ihtimalle zaten yüksek lisans için gideceğim ama erasmusla da gidip kalabilirim ve gideceğim yerler ilk 150de olur
  • Yurt dışında mühendis ol.
  • Yurtdışında mühendislik fırsatın varken Türkiye'deki tüm meslekler ki buna Tıp Hekimliği de dahil geçersiz kalır.
  • UP
  • Yurtdışından sonrasını okumadım

• Yurtdışında garson olmak bile kafi
  • fehem abi kullanıcısına yanıt

• Yurtdisinda garson mu tr de bakanlik mi desen olur da o soru biraz :/
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt

ne mükemmel bir yazı be abi, herkes okusun bunu.

• millet yurt dışında kasiyerliğe tamam diyor sorduğun soruya bak  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.