Şimdi Ara

5400 hdd'yi 7200 ile değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar lenovo g550 laptop kullanıcısıyım. HDD 250 gb 5400 rpm , bunu 7200 rpm yeni bir hdd ile değiştirebilir miyim? Yani bu üst devir hddyi çalıştırır mı?

• değiştirebilirsin..çalıştırır
  • sorunsuz çalışır ama gözle görülecek bir fark yaratır mı o başka mesele.

benim şahsi fikrim yapacağın değişimin masrafına değmeyecek.
  • bence değer veri aktarırken diskle ilgili bi işlem yaparken farkı anlarsınız
  • windowsun açılış hızından tutunda program açılışları oyun yüklemeleri her şekilde perfıormansı arttırmış olursunuz.7200 e kesinlikle upgrade mantıklı.bununla ilgili birçok test yayınlanmıştı zamanında .araştırabilirsiniz.
  • Bilgisayar çok nadir de olsa kasıyor.Sebebi ne işlemci hızı ne de ram , hdd ışığına bakıyorum kesik değil düz yanıyor o anlarda , yani yetişemiyor. Çok kez gözlemledim. O yüzden 7200 rpm alsam değişir diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar yeri gelmişken sorayım da (ben de g550 kullanıcısıyım)
    Harddiski değiştirince tek tuşla yeniden kurma olayında bir problem olmaz di mi?
    (Çok cahilce görünebilir, güleni döverim x)
  • Bence hız istiyorsanız ram takviyesi yapmanız gerek.
    Hard disk ile hissedilir bi fark olmaz kesinlikle....Ben de 7200 Seagate alıcaktım laptopa Vatan'dan. Satıcı ''ben de bunu kullanıyorum hızlı ama yanıyor resmen, laptop ısısı 2 katına çıktı'' deyince hemen vazgeçip Samsung 5400 aldım. İçindeki Hitaci de 5400 ama çok fark var, memnunum olduça, çok sessiz ve serin, hem de ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

Bence hız istiyorsanız ram takviyesi yapmanız gerek.
    Hard disk ile hissedilir bi fark olmaz kesinlikle....Ben de 7200 Seagate alıcaktım laptopa Vatan'dan. Satıcı ''ben de bunu kullanıyorum hızlı ama yanıyor resmen, laptop ısısı 2 katına çıktı'' deyince hemen vazgeçip Samsung 5400 aldım. İçindeki Hitaci de 5400 ama çok fark var, memnunum olduça, çok sessiz ve serin, hem de ucuz

Demek öyle... Sıcaklığı artabilir diyorsun. Benim laptop neredeyse hiç ısınmıyor. Önceleri çok şaştım ama bu hali harika... Hdd alırsam ısınır demek..Bunu bir düşüneyim.
  • Ben de performanslı olur diyerek 7200'e geçtim ama gözle görülür bir fark yok. Gerçi karşılaştırmalı testler yapmadım ama yine de bana pek farklı gelmedi.

7200'e geçtim ateş gibi oldu demek saçma olur çünkü her diskin bu konuda performansı farklı. Mesela bende WD Scorpio Black var ve şu anda 30 C'de çalışıyor. (Oda şu anda 20C)
  • hız için ram arttırın. elbete 7200 rpm lik bir hdd 5400 den daha iyi sonuç verecektir.
  • Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz
    DDR3 1066 mhz 4096 MBytes
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.