Şimdi Ara

A veya B segmenti araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eşim için A veya B segmenti, sadece şehir içinde kullanılacak bir araç arayışındayız. Kabaca beklentiler şöyle.

- A veya boyut olarak küçük B segmenti
    - Mutlaka otomatik vites
    - Yıllık 5-6bin km yapılacağı için benzinli
    - 2015 ve üstü model
    - En fazla 45bin TL bütçeli
    - Kilometresi düşük (25k altı)

Tavsiyeleriniz neler olur? Önceki aracı Micra olduğu icin farklı bir araç bakıyoruz.

• Sıfır İ10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 20 Ocak 2017; 0:14:4 >
  • I10 i20 clio alırdım
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    i10 aklınızdaki araçlardan biri. Sadece 4-5 sene sonra satabilir miyiz diye bir endişem var. Malum A segmenti çok dar bir kitleye hitap ediyor.
  • Satılmayacak araç yoktur, ayrıca i10 un piyasası yeterince kuvvetli.
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    i10-i20 arasında ne dersiniz?
  • Opel corsa olabilir
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Malum sitede toplamda 200 civarı i10 var gibi görünüyor. Az satıldığı için piyasası dar demiştim. Yoksa her araç satılır ama uzun ama kısa sürede.
  • Polo 1.2 2015 felan 47 e belki bulunur
  • göktuğbey kullanıcısına yanıt
    Hocam ağır hasarlılsr o civarda. 50yi kesin geçmek lazım Polo için. DSG yi kadın sürücü eline vermek de pek akıl işi değil gibi geliyor bana.
  • dpete D kullanıcısına yanıt
    Picanto sattık bir saat sürdü. Fiyatta uçmazsanız her türlü satılır.
  • dpete D kullanıcısına yanıt
    Hocam polo ve corsa birazdaha mantikli gelmisti. Fiyat 50 yi biraz gecer
  • I20 tabiki daha iyi ama i10 da yeterli olur
  • Başka önerisi olan var mı?
  • Pejo 208
  • Clio
  • İ 20 derim bayan için gerçi herkese hitap ediyor piyasası çok iyi 1.2 uygundur.
  • Fiat Panda. Yeni, veya yeniye yakın bulunur. Servisi yaygın, motor ve şanzımanı tanınıyor, şanzımanı o kadar da kötü değil. İtalya üretimi. Kullanılmış olarak Fiat 500 de olabilir.

Nissan Micra. CVT Fiat Dualogic'den daha ekonomik, dur/kalk hariç tam otomatiği aratmıyor ancak servis parça durumunu araştırmak lazım. Uzakdoğu üretimi.

Suzuki Swift. Tam otomatik, belki de en sorunsuz alternatif. Epey seri, galiba 95 beygirdi. Macaristan üretimi. Büyük servisleri yok, anlaşmalı servilseri var, bazen parça sorunu yaşıyor.

Opel Adam. Opel tecrübesi, her şey dengeli, direksiyon süspansiyon zevkli ve sağlam. İki kapılı. Yalnız az satıldı, servislerin tutumu ne oluyor bilemiyorum.

Skoda Citigo - Bu çok güzel planklanmış bir araba. Fiat 500 gibi, her şey yerli yerinde, ek olarak bagajı daha derin. VW'nin küçük arabalardaki tecrübesinin avantajı var. Yalnız şanzıman ASG, DSG'nin tek kavramalı versiyonu, sorunsuzluk yönünden ne olur bilemiyorum.
    Slovakya üretimi, hata bakımından VW'nin iyi bilinen fabrikalarından.

**

Opel, Swift ve Citigo en sağlamlarındandır. Swift hariç hepsi NCAP 4 yıldızlıdır, fakat farklı zamanlarda, farklı şartlarda yapılan testlere dikkat edilmeli. Panda ve Micra eski standartlarla 4 yıldız almışlardı. i10 tavsiye edemedim, iki hayvayastıklı çünkü. Bu sınıfta kaza testi, yan havayastıkları önemli. Baş ile tavan kirişleri çok yakın olabiliyor. Testlerin hepsi full havayastıklarıyla yapılıyor. Bana kalırsa yine güvenlik için bu fiyatlara yeni almaya çalışın.

• Audi383848 kullanıcısına yanıt

bütçeniz olsaydı imzamdaki aracı tavsiye ederdim. tam bayan aracı elektrikli araç gibi. direksiyon logitech G27 gibi. cam tavan da olursa her yer elinin altında oluyor. makyajlı kasa tam otomatik active pakete bütçenizi zorlamaya çalışın derim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.