Şimdi Ara

Amd freesync fps aralığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

144hz freesync 1080p bir monitör alsam takılmadan akıcı bir deneyim yaşayabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pboggm -- 3 Mart 2019; 13:38:40 >

• yukarı
  • Bu alacağın monitör ile ilgili, özellikler kısmından monitörün freesync aralığına bakarsan sana uygun olanı seçersin
  • Hayır, hayal görmeyin. Nvidia hayal satıyor. Sonra da DLSS ortaya çıkarıyor, 70 fps'ymiş, 90 fps'ymiş diye geri sarıyor.
    144 Hz sadece interpolasyona yarar. MadVR bağlarsın 144Hz yükseltirsin, tv gerekmez. Tabii, paran varsa 200-800Hz hiç de yabana gitmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Hayır, hayal görmeyin. Nvidia hayal satıyor. Sonra da DLSS ortaya çıkarıyor, 70 fps'ymiş, 90 fps'ymiş diye geri sarıyor.
    144 Hz sadece interpolasyona yarar. MadVR bağlarsın 144Hz yükseltirsin, tv gerekmez. Tabii, paran varsa 200-800Hz hiç de yabana gitmez.
    Bu yazdıklarınızın, arkadaşın sorusuyla alakası nedir?
  • Monitörün markasına ve modeline göre freesync aralığı değişir. Firmanın belirttiği aralığı dikkate alın.
  • siyau kullanıcısına yanıt
    kendisi hayal görüyor
  • pboggm P kullanıcısına yanıt
    FreeSync aktıf oldugunda, ekran kartinizin urettigi FPS degeri ile monitorun saniyede gosterdigi kare miktari esitlenir. Monitorunuz 144Hz olsa bile, eger ekran kartinziin urettigi deger bu FreeSync araligindaysa, ornel olarak bu araliga 45-144 diyelim, yani 70FPS uretiyorsa kartiniz ekraninizda 70 kare gozukur. Ne zaman ki ekran kartinziin urettigi FPS bu araligin altina duser, o zaman monitorunuz o goruntuleri tekrarlayarak veya atlatarak gostermek zorunda kalir. Ekran kartiniz ile monitorunuz senkronize calismaz ve mikro takilmalar gibi sorunlar cikar.

Ozetle bu aralik ne kadar genisse, o kadar akici bir deneyim elde edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 5 Mart 2019; 18:3:57 >
  • siyau kullanıcısına yanıt
    AMD botu, twittarda fetö botları gibi 24 saat aynı şeyleri söyler dururur.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Freesyncin ne olduğunu biliyorum

Freesync içeren bir monitörün özelliklerine bakıyordum aralığı bulamadım
  • pboggm P kullanıcısına yanıt
    https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

şöyle bir liste var ama bazı monitörler yok bu listede. neden böyle bilmiyorum.

bir link vardı bende ama bulmadım onu. sanırım kaldırdılar.
    Freesync de bu olmuyor almıyor dediğiniz Vsync la alakalı.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Freesync her fps degerini kapsamaz kocam, bir araligi vardir. 55-75, 44-144, 30-144 gibi ve bu deger kaliteye gore degisiklik gosterir. 30-144hz freesync destegine sahip bir monitorde, fps 30un altina duserse ekran karti ile monitor senkronize olmaz, stuttering yasanir.
    şimdi 30fps nin altına indimi veya örnek veriyorum 150 fps alıyoruz fps birden 60a indi orada takılma oluyor bu takılmayıda engelleyebilen bir teknoloji yok sanırım. Değinmek istediğim konu 75hz freesync monitör var ve biz a isimli oyunu ortalama 50fpslerde oynuyoruz takılma olmuyor. ama Vsync de 60 fps sınırının altına indimi çok sinir bozucu takılmalar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

şimdi 30fps nin altına indimi veya örnek veriyorum 150 fps alıyoruz fps birden 60a indi orada takılma oluyor bu takılmayıda engelleyebilen bir teknoloji yok sanırım. Değinmek istediğim konu 75hz freesync monitör var ve biz a isimli oyunu ortalama 50fpslerde oynuyoruz takılma olmuyor. ama Vsync de 60 fps sınırının altına indimi çok sinir bozucu takılmalar oluyor.
    Aynen ya sacmalik. Benim monitor 60hz. 75 hz e overlock yapip vsync acik 75fps de oynayinca 70fps ye inince donma hissediyorum. Vsync kapatinca da zaten 80 90 fps aliyirym en dusuk o yuzden yurtilma oluyor. Ne yapicagimi bipmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.