Şimdi Ara

annem beni darlıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leloostacy -- 10 Şubat 2020; 23:45:5 >

• İlk bebenin kapı duvar olmasına bozulup, 2. bebeye ısınman ya birini unut ya birine ısınma klasik kız davranışı
  • İşın gucun var neden ayri eve cikip anandan kurtulmuyorsun. Birde baban neci senin hic bisi solemiyorsun evin erkegi ananmi? Bide anlamadigim annen senin depresyinda oldugunu bilmiyormu sana caninin istedigi birini yamamaya calisiyor. Okurken cildirdim resmen
  • Bu ne boş bi muhabbet yahu. İlk eleman yüzünden depresyona girmene sinir oldum o ayrı. Annen aşırı boş birisi ona ayrı sinir oldum. Troll müsün anlayamadım. Eleştirmeyin demişsin ama hatanın çoğunluğu sende. Hem ilkiyle ay düşman olmayalım mantığıyla konuşmaya devam ediyorsun dost (güya) gibi hem de yeni biriyle konuşuyorsun saçmalığa bak. Ya biri ya biri kardeşim. Eski sevgiliden dost olmaz hele ki 2.5 senelik ilişki var arada. Klasik saçma Türk kızı muhabbeti işte, bana da olmuştu aynısı. Bir kızla sevgili gibi olmuştuk sonra demişti eski sevgilimle hala arkadaşız ama söyliyim. Bir de 7 senelik sevgililermiş ha zuhahaha. Bastım tekmeyi direk sonra da barıştılar zaten. Yok dostça konuşuyoruz sadece arkadaşız bilmem ne bırakın bu boş ayakları. Hadi eyvallah
  • Ezgi hanım forumda ara sıra olsa bayan görmek ne güzel, kendi bedeniniz ve kendi hayatınız, annenizi dinleyin ama hayatınıza müdahale etmenize asla izin vermeyin
  • Yaşıtın kız kardeşim var sana tavsiyem, karakteri oturmuş, mesleğini eline almış, beyefendi, sana değer verecek, niyeti gönül eğlendirmek değil, ciddi olan erkeklere bak.
  • Özet çıkarsana hacı destan yazmışsın
  • Yanlış anlama ancak paragraf kullanmadığın için 3. satırdan sonra ben de darlandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abboww

Özet çıkarsana hacı destan yazmışsın
    Annesini zengin sevgilisiyle tanıştırıyor. Bir süre sonra ayrılıyorlar o arada başkasıyla konuşuyor ama annesi zengin çocuğu kaçırma mantığıyla hareket edip illa onunla olmasını istiyor,bahane olarak o çocuğu çok sevdiğini söylüyor,yeni görüştüğü kişiden de ayırıyor.Zengin olanla arasını tekrar yapmaya çalışıyor,kızını çocuğun yanına gönderiyor falan sonunda başarıyor ama kızı mutlu olmadığı için yine ayrılıyor.

Kızının ne hissettiği ne düşündüğünü umurunda değil kesinlikle o çocukla evleneceksin diyor başka bişey demiyor hatta kızı zorla onunla evlendirilmekten korkuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold D. Roger -- 10 Şubat 2020; 3:48:35 >
  • Durum anlattığın gibiyse sevmediğin bir adamla evlenme.Annen belli ki geçmişte takılı kalmış.Herşeyi para olarak görüyor.Evet,zengin bir çocukla evlenmen senin için iyi olabilir dahası genel olarak ailen için iyi olabilir.Nitekim dünürlük bağı kurulduktan sonra ailende senin kocandan ve ailesinden faydalanacaktır.Sıkıştıklarında borç isteyebilecekleri,güçlü bir aileye kızlarını vermek maddi açıdan annene çok mantıklı geliyordur.Lakin mesele şu ki karşı taraf seni sevmiyor.Annenin anlamadığı nokta bu.Adam seni sevmiyor.

Yani meseleye bu açıdan bakmanı ve annene bu açıdan olayı anlatmanı tavsiye ederim.Seni istemeyen,kapı duvar yapan bir adamla nasıl evleneceksin?Kaldı ki adamda ciddi değil.Ciddi olsa o da bu ilişkiyi devam ettirmek için elinden geleni yapar.Nitekim eğer anlattıkların doğruysa sen elinden geleni yapmışsın.Zaman vermişsin,anlayışlı olmuşsun fakat adam istememiş.Şimdi adam istemediği halde zorla onunla evlenemezsin.Zaten sen de istemiyorsun..

Sana tavsiyem annenle kısa ve öz konuş.Kavga etmekle ömrünü çürütme.Adamın muhabbetini açarsa istemiyorum de çık odadan.Ne kadar küfür ederse,hakaret ederse etsin umursama.Tek ve basit birşekilde ''Sevmiyorum ve onunla evlenmeyeceğim'' de..Sonuçta anneni mutlu etmek zorunda değilsin.Şu klasik ''Ama annem üzülmesin'' mantığını terk et.Annen seni düşünüyor mu?Mutlu olmanı düşünüyor mu?Belli çocuk zengin olduğu için kaçırmak istemiyor.Sırf parası için sen mutluluğunu vermeye razıysan bilemem.Emin ol evlensen bile ilişkin şiddet dolu olur.Adam zira seni sevmediğini zaten belli etmiş.İlerde boşanırsın filan hem adın 'dul''a çıkar hem de adamı nafakaya kitlemiş olursun adamın durduk yere sana kin gütmesine yol açarsın.Üstüne bir de çocuğun olursa durum içinden çıkılmaz bir hal alır.Yani sırf anneni mutlu etmek için böyle bir cendereye girmeye razıysan bizim söyleyecek birşeymiz yok.Nasıl bir hayat yaşayacağın ve evleneceğin kişiyi seçmek senin tercihin...

• Okunacak gibi degil, mesaji editleyip her konu degisiminde iki kere enter'a bas, parca parca ayir.
  • annen biraz daha zorlasa parayla seni satmaya calısacak,ama daha o konuma gelememiş. böyle biri ile hala bağını sıkı tutan sen ise bunları hakediyor gibi duruyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 10 Şubat 2020; 13:47:33 >
  • Gold D. Roger kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam
    Hacı abla durumuna gerçekten üzüldüm Allah herkesin gönlüne göre versin
  • Bir kere bittiyse daha devam ettirme, iyi olmaz. Annenle ciddi ciddi konuşman lazım, baban sana yardım etmez mi? İyi ve düzgün birisini bul varsa niyetin, önce kendini rahatlat, görünüşe ve şekile bakıp da sıkıntı yaşama. Umarım halledersin, zor durum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.