Şimdi Ara

Araba Calismiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arac uzerinde oto alarm var. Buna ek olarak cam kaldirma modulu var. Aracta toplam 2 cam ve 1 Sunroof var. Cam kaldirma modulu bunlari kapiyordu. Dune kadar sadece sunroof kapaniyordu. (yaklasik 2 yildir cam kaldirma kismi calismiyordu)

Dun araci oto yikama ya verdik. herzaman goturdugumuz yer. (Akraba bile sayilir) Araci aldik eve donerken camlar kendiliginden acilip kapanmaya basladi. (Sonunda dile geldi araba isyan ediyo dedik ) Neyse geldik eve , parkettik aracimizi. Bende dedimki arabamin sesine kulak vereyim , tamir ettireyim su camlardaki arizayi. Fakat o da ne? Kumanda kapilari acmiyor. Neyse anahtar ile actik, ( Ne kadar ilkel ) kontaga anahtari takip cevirdigimde kaderimin bir baska cilvesi ile karsi karsiya kaldim. Aku ve yag isigi yanana kadar hersey normal. Bir sonraki kademeye anahtari cevirdigimde hicbirsey olmuyor. (Mars motoru devreye girmiyor ilk atesleme falan hak getire yani. Ama farlar , havalandirma falan hersey calisiyor)

Kaldikmi boole dimdizlak

Simdi sorun muhtemelen alarm sisteminin herhangi bir nedenden oturu bozulmasi , dolayisiyla immobilizer dahil tum guvenlik onlemlerini acmis olmasi. Araba calismiyor yani. Yarin sabah elektrikci ustamiz gelecek. Alarmi devre disi birakacak. Calisti calisti. Calismadi bizim duldule sanayi yolu gozukuyor. hemde cekici ustunde

Herkese selam ve saygilarimi iletirim.
    Her asamayi buraya yazacagim. baya arastirma yaptim forumda. Bu dertten muzdarip bircok kisi varmis. Amacim onlara yardimci olmak

• Arkadaslar sorun cozuldu. Aku bitmis. Cikis gucunu olctuk. Normalde 12V - 11V arasi olmasi gereken deger 0.5 cikti .Yeni aku takildi. (blop : yeni donanim bulundu! Aku yuklenirken lutfen bekleyiniz...) Yani canavar olan hondamiz daha bi canavar oldu. Her asamayi yazacagim demistim ama 1 asamada sorun cozuldu. Ahanda sosyal mesajim : araban calismiyosa akuye bak kardesiiiim

Saygi ve sevgiler...

• Geçmiş olsun. :)
  • Öncelikle geçmiş olsun
    Ekleme yapmak istiyorum eğer imbolizer devreye girdiyse motor gene marşı çevirir ama yakıt beslemesi olmadığı için çalışmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.