Şimdi Ara

Araba Sürmek Zor mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
7.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 24 yaşındayım. ailede arabası olan kimse olmadığı için öğrenemedim. iş yerindeki herkesin iyi kötü arabası var yağmurda otobüs beklerken klimalı felan laa düşünsenize. babama sordum küçükken öğrenilir dedi sonradan öğrenilmez dedi. doğru mudur ? ve araba sürmek zor mu ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Araba Sürmek Zor mu?

Araba kullanmak, birçok kişi için öğrenilmesi gereken yeni bir beceridir. Bu sürecin zorluğu, kişisel yeteneklere ve sürüş koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Manuel Vites Araba Kullanmak Zor mu?

Manuel vitesli arabalar, debriyaj pedalı ve vites kolu kullanımını gerektirir. Bu, otomatik vitesli arabalara göre daha fazla koordinasyon gerektirir. Ancak bazı kişiler, manuel vitesli arabaların sürüş deneyimini daha kontrollü ve keyifli bulur.

Otomatik Vites Araba Kullanmak Zor mu?

Otomatik vitesli arabalar, debriyaj pedalı kullanmazlar ve yalnızca gaz ve fren pedallarını kullanmayı gerektirirler. Bu, yeni başlayanlar için manuel vitesli arabalara göre daha kolay olabilir.

Araba Kullanmayı Öğrenmek Kolay mı?

Araba kullanmayı öğrenmenin zorluğu kişiden kişiye değişir. Bazıları doğası gereği sürüşe yatkınken, diğerleri daha fazla pratik ve sabır gerektirebilir. Deneyimli bir sürücüden ders almak ve bol bol pratik yapmak, öğrenme sürecini hızlandırabilir.

Araba Kullanmak Zormu?

Araba kullanmak, günlük hayattaki en zorlu görevlerden biri değildir. Ancak trafik kurallarına uymayı, aracın işleyişini anlamayı ve dikkatli bir şekilde sürmeyi gerektirir. Bu nedenle, özellikle yeni başlayanlar için araba kullanmak zorlu olabilir. Ancak deneyim ve pratik ile sürüş becerileri gelişir.

Sonuç olarak, araba kullanmak zor olup olmadığı, kişisel yeteneklere, araç türüne ve sürüş koşullarına bağlıdır. Sabırlı bir şekilde öğrenmek, pratik yapmak ve güvenli sürüş alışkanlıklarını benimsemek, başarılı bir sürücü olmana yardımcı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • La yok ne zoru kursta 1 haftada öğrenirsin ehlyeti aldınmı zaten elin kırılır yavaş yavaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUCAH1T

Otomatikvites al 2 dkdan ogrenirsin surmeyi

otomatikse öğrenmesi 2 dakika sürmez 30 saniye yeter , ama usta sürücü olmak yıllar alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUCAH1T

Otomatikvites al 2 dkdan ogrenirsin surmeyi

Onemli olan arabayı surebilmek degil yegen onemli olan trafikte iyi surebilmek kurallara uyabilmek
  • Araba Sürmek, Araba Sürmek, Araba Sürmek, Araba Sürmek
    Araba Sürmek, Araba Sürmek, Araba Sürmek, Araba Sürmek

• kaldırıp durdurmakta bir şey yok ama araba sürmek bu değil trafik raconunu bilmen lazım.
  • Nerede yaşadığına bağlı
  • ben kursta öğrendim kullanmayı. daha sonra arabam olunca trafiğin az olduğu yerlerde kullandım bir süre şehirler arası kullanıyordum zaten daha önceden. sonra çat diye şehir içine girdim başta kasım kasım kasılıyosun direksiyon başında.

bir iki dikiz aynası çarpmışlığım var ama en geç 1 ay içinde arabanın kontrolünün sende olduğunu hissediyorsun o zaman terlemeden oturabilirsin direksiyon başına.

Eskişehirde 3 yıldır araba kullanıyorum ama istanbulda ve izmirde kullanamam heralde gerilirim. ankarada kullanırım ama mesela. diğer yorumlarda yazdığı gibi nerde araba kullancağına bağlı.
  • Baban saçmalamış. Ehliyet kursuna yazılıyorsun, onlar zaten sana orda temelini veriyorlar. Hatta otomatik araba alabileceksen direk otomatik vites ehliyeti için başvur da otomatik viteste öğretsinler arabayı. Neyse işte ehliyet sınavını verip de ehliyetini aldıktan sonra. İlk birkaç hafta sabah erken veya akşam geç saatlerde iş yerine giderek pratik yap. En başta yanında biri olursa daha iyi olur. Zaten birkaç hafta pratikten sonra herkes gibi rahat rahat trafiğe çıkacaksın.
  • Baban aynen doğru söylemiş. Ben de geç ögrendim. Arabayı aldığımda eve teslim aldım. Sonra öğrendim. Sadece direksiyon dersleri veren şoförler var. Saati 100-200 civarında. Araba almadan sürmesini öğrenirsin hemde tecrübe kazanırsın. Adam beni direk E5'e çıkardı baya tırstıydım ama yanında hoca olunca biraz güvenin geliyor. Sonra alışıyorsun
  • annem geçen sene ehliyet aldı başka bişey söylememe gerek yok heralde
  • Öğrenirsin neden öğrenmeyesin herkes anasinin karnindan şofor dogmuyor
  • 1-2 ay düzenli pratik yaptıktan sonra iyice alışırsın. Yolda yürümek ne kadar normal bir şey ise araba kullanmakta o kadar kolay ve normal oluyor bir süre sonra.
  • yyildirayy kullanıcısına yanıt
    Yanlis birsay yog burda
  • Babam 40 yaşında ehliyet almıştı. Şimdi 55 yaşında. Yani gayet de öğrenip şehir içinde sürülebilir.
  • Geç diye birşey yok 16 yaşımdan bu yana araç kullanıyorum. (ehliyetsiz araç kullanmayın) 11 sene oldu kendi aracımda var öğrenmek hiçbir zaman bitmiyor sürekli kendini geliştireceğin bir konu şoförlük.
  • Akıl sağlığı normal olan bir insan otomatik 5 dakikada, manuel 1 saatte tamamen öğrenebilir.
  • Ehliyet kursunda tum direksiyon derslerine git her türlü ogrenirsin.
  • Trafikte surmek zor .
    Boş yollardan kalabaliga doğru alıştıkça sur
  • Zor değil bilakis kolay ve zevkli iş ama trafiğe çıkmak zor iş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.