Şimdi Ara

ARABADA UYURKEN KLIMA ACIK KALSA???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
14.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arabada yatarken klima acik kalsa mesela sicak yerden sogukta soguk yerdeyken sicakta, durdugu yerde motor calissa ve klimada acik olsa bi zarari olurmu benzin boyle kac saat dayanir ne kadar yakit gider gercekten bilgi lazim

• Yapay Zekanın Yanıtı

Arabada Klima Açık Uyumak: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arabada uyumak, özellikle uzun yolculuklarda cezbedici bir seçenek olabilir. Ancak klimanın açık bırakılmasının bazı potansiyel riskleri olduğunu bilmek önemlidir.

Motorun Egzoz Gazları: Klimanın açık bırakılması, motordan egzoz gazlarının kabine sızmasına neden olabilir. Bu gazlar, karbon monoksit gibi zararlı maddeler içerebilir ve uyurken sizi zehirleyebilir.

Oksijen Tüketimi: Klimanın çalışması, oksijen tüketir. Kapalı bir alanda uzun süre klima açık uyumak, oksijen seviyelerinin düşmesine ve nefes darlığına neden olabilir.

Pilin Boşalması: Arabanın kliması, önemli miktarda elektrik tüketir. Kontak kapalıyken klima çalışmaz, ancak klimayı açıkl unuttuysanız, aracın pili boşalabilir.

Yakıt Tüketimi: Klimanın çalışması, yakıt tüketimini artırır. Kontak kapalıyken klima çalışmaz, ancak araba çalışırken klima açık uyursanız, yakıt tüketiminiz artacaktır.

Sağlık sorunları: Klimanın soğuk havası, boğaz ağrısı, burun akıntısı ve diğer solunum sorunlarına neden olabilir. Özellikle astım veya alerjisi olan kişiler için klima açık uyumak rahatsız edici olabilir.

Güvenli Bir Uyku İçin Öneriler:

• Arabanızda uyumanız gerekiyorsa, klimayı en düşük ayarda çalıştırın veya tamamen kapatın.
    • Pencereleri aralık bırakın veya tavan camını açarak havalandırmayı sağlayın.
    • Mümkünse, aracınızı park ettikten sonra motoru kapatın ve klima kullanmayın.
    • Sağlık sorunlarınız varsa, arabada klima açık uyumaktan kaçının.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • işim nedeniyle bazen sağa çekip laptop la çalışıyorum , motoru kapatmadan klima açık 1 saatten fazla durduğum oluyor..
    hiçbir sıkıntım olmadı ,benzin ibresi de hiç azalmıyor
  • Araciniz rolantideyken anlık tüketim bilgisinde lt/100km yerine litre/saat olarak birim verir. Klima açık motor sıcakken rolantide kaç yaktığına bakın. Deponuz ne kadar alıyosa o değeri bu yakıta bölün. Kaç saat açık kalsa yakıt biter bulun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

işim nedeniyle bazen sağa çekip laptop la çalışıyorum , motoru kapatmadan klima açık 1 saatten fazla durduğum oluyor..
    hiçbir sıkıntım olmadı ,benzin ibresi de hiç azalmıyor
    Arabanın motorunun hacmine göre,saatte en az 3-5 litre yakar bence.Yol bilgisayarı varsa zaten ortalama tüketimi görürsünüz.Önemli olan kapalı (garaj gibi)yerde bunu yapmayın.İçeri egzos sızdırıbilecek külüstür bir araçla da tehlikeli olur.Arabaya zararı olur mu derseniz,motorun soğutma sistemi sorunlu ise hararet yapabilir,birazcık da motorun ömründen çalabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeftBehind

Araciniz rolantideyken anlık tüketim bilgisinde lt/100km yerine litre/saat olarak birim verir. Klima açık motor sıcakken rolantide kaç yaktığına bakın. Deponuz ne kadar alıyosa o değeri bu yakıta bölün. Kaç saat açık kalsa yakıt biter bulun.
    hiç birşey olmaz,çölde araplar saatlerce arabaları hiç kapatmadan klima açık içinde yatıyorlar...

eğer radyatör,hararet müşürü fan vb soğutma sisteminiz sağlamsa sıkıntı olmaz,en fazla uzun vadede dpf niz tıkanır o kadar
  • Rüzgar yoksa egzoz gazından nalları dikebilirsin hacı .
  • Saatte 0,7-0,8 litre gibi bir tuketim olur baska da bir sıkınti olacafini sanmiyorym.
  • klima açıkken 1.6 hitler golf 1.2 litre saat tüketim gösteriyor klima kapalı kalorifer açıkken 0.6-0.7 litre saat gösteriyor ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: qnedim

Arabanın motorunun hacmine göre,saatte en az 3-5 litre yakar bence.Yol bilgisayarı varsa zaten ortalama tüketimi görürsünüz.Önemli olan kapalı (garaj gibi)yerde bunu yapmayın.İçeri egzos sızdırıbilecek külüstür bir araçla da tehlikeli olur.Arabaya zararı olur mu derseniz,motorun soğutma sistemi sorunlu ise hararet yapabilir,birazcık da motorun ömründen çalabilir.

Dostum sen ne yaptın ya yeni tırlar bile 1.5-2 arası yakıyor araba taş çatlasın 1lt yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorko15

quote:

Dostum sen ne yaptın ya yeni tırlar bile 1.5-2 arası yakıyor araba taş çatlasın 1lt yakar.

Alıntıları Göster
    Normalde 0,6 falan yakar ama klima açıksa 1 litre falan olur. Arabanız içeriye egzoz dumanı kaçırıyorsa sıkıntı olabilir arkadaşların dediği gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oh Long Johnson

Normalde 0,6 falan yakar ama klima açıksa 1 litre falan olur. Arabanız içeriye egzoz dumanı kaçırıyorsa sıkıntı olabilir arkadaşların dediği gibi.

Alıntıları Göster
    tüm gece işte 20 tl benzin gider ne kasıyornuz litre mitre
  • quote:

1 saat 100 ile gitsek zaten 5 yakıyor dizel araba :)
  • 1 lt'den fazla yakmaz saatte
  • quote:

En az 3-5 litre mi yakar?
  • quote:

3-5 litre yakarsa otelden pahalıya geliyor uygun bi otelde kalmak daha ucuz o zaman
  • Bazen uzun yola gidiyorum bunlar kisa yada cok uzun yolculuklar olabiliyo arabada kalmam da gerekti bi kac kez ama klimam fln yoktu kalmadim simdi kalsam hararet felan yaparmi tum gece calisirsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Bazen uzun yola gidiyorum bunlar kisa yada cok uzun yolculuklar olabiliyo arabada kalmam da gerekti bi kac kez ama klimam fln yoktu kalmadim simdi kalsam hararet felan yaparmi tum gece calisirsa

Yapmaz. En kötü fan çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamers.

quote:

Yapmayın yaw,çok mu abartmışım :D
    Aklım Tırlara kaydı herhalde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dreamers.

quote:

Yapmayın yaw,çok mu abartmışım :D
    Aklım Tırlara kaydı herhalde.

Alıntıları Göster
    egzostan gelen zehirli gazlar içeriye dolarsa sıkıntı olur

• qnedim Q kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. En fazla 1 diyorum ben
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.