Şimdi Ara

Bagaj Kapısı Havada Duruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
10.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sabah sabah resmen yıkıldım, apartmandan çıktım şöyle bi işe gitmeden sağına soluna bakiyim derken birşeye dikkat ettim.

Bagaj kapağının bir tarafı diğer tarafına göre daha yukarda duruyormuş gibi geldi ölçtüm biçtim even bir tarafı daha çıkıntı duruyor. Nasıl bir sıkıntı olabilir ilk sahibinden bir hasar filan mı almış olabilir gerçekten canım sıkıldı sonra biraz araştırdım. Menteşelerden kaynaklanıyor olabilir gibi bir kanıya kapıldım. Bagaj gayet düzgün kapanıyor zorlamıyor vs. fakat fotoğraflar dan da görebileceğiniz gibi bir tarafı daha havada duruyor.
    Aracım Accent Blue sorun ne olabilir arkadaşlar umarım ciddi birşey değildir.

Şimdiden teşekkürler

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bagaj Kapağı Havada Duruyor: Nasıl Onarılır?

Bagaj kapağının düzgün kapanmaması veya havada durması sinir bozucu bir sorun olabilir. Bu sorun, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir ve çözüm, sorunun nedenine bağlıdır.

İşte bagaj kapağı havada durma sorununu gidermek için izleyebileceğin bazı adımlar:

• Bagaj Kapağı Ayarını Kontrol Et: Bagaj kapağı ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol et. Ayarlar yanlışsa, kapağın düzgün kapanmasını engelleyebilir. {bagaj kapağı ayarı nasıl yapılır} başlıklı makaleler veya videolar, ayarların nasıl yapılacağı konusunda bilgi sağlayabilir.
    • Bagaj Kapağı Menteşelerini İnceleyip Yağla: Bagaj kapağı menteşeleri, zamanla gevşeyebilir veya paslanabilir. Menteşeleri kontrol ederek gevşeklik olup olmadığını kontrol et. Gerekirse menteşeleri yağlayarak daha düzgün çalışmasını sağlayabilirsin.
    • Kilit Mekanizmasını Kontrol Et: Bazı durumlarda, bagaj kapağı havada durma sorunu, arızalı bir kilit mekanizmasından kaynaklanabilir. Kilit mekanizmasını kontrol ederek hasarlı veya aşınmış parçalar olup olmadığını incele. Gerekirse kilit mekanizmasını onarman veya değiştirmen gerekebilir.
    • Göçük veya Deformasyon Kontrolü: Bagaj kapağı, bir çarpışma veya başka bir olay sonucu göçmüş veya deforme olmuş olabilir. Göçük veya deformasyon varsa, kapağın düzgün kapanmasını engelleyebilir. Bu durumda, göçükleri gidermek veya deformasyonları onarmak için profesyonel bir tamirciye başvurman gerekebilir.
    • Lastik Contalarını İnceleyip Değiştir: Bagaj kapağı çevresindeki lastik contalar, su ve tozun içeri girmesini önlemeye yardımcı olur. Lastik contalar yırtılmış veya çatlamışsa, bagaj kapağı düzgün kapanmayabilir. Bu durumda, hasarlı contaları yenileriyle değiştirmen gerekebilir.

Yukarıdaki adımları izleyerek bagaj kapağı havada durma sorununu giderebilirsin. Ancak sorun devam ederse, daha ciddi bir sorun olabilir ve profesyonel bir tamirciden yardım alman gerekebilir.

Anahtar Kelimeler:

• bagaj kapağı ayarı nasıl yapılır
    • bagaj kapağı tam oturmuyor
    • bagaj kapağı havada durmuyor
    • bagaj kapağı ayarsız
    • bagaj kapağı ayarı
    • tofaş kapı menteşe ayarı nasıl yapılır
    • polo bagaj kapağı kapanmıyor
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Daha önceden, bagajın içinde açıkta kalan kollar, bagajdaki bir eşyaya denk gelmiş ve kasmış olabilir.
    Araç düz zeminde değilse esnediği için böyle görünüyor olabilir.
    Çok dert etmeyin basit müdahale ile düzeltilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Daha önceden, bagajın içinde açıkta kalan kollar, bagajdaki bir eşyaya denk gelmiş ve kasmış olabilir.
    Araç düz zeminde değilse esnediği için böyle görünüyor olabilir.
    Çok dert etmeyin basit müdahale ile düzeltilebilir.

Dediğiniz gibi düz zemine filan alınca düzelmez ise menteşeleri kendim sıksam düzelir mi acaba ? Yoksa servise mi götürsem.
    Cevabınız için teşekkürler
  • Anladığım kadarı ile aracı 2. El olarak almışsınız. Almadan önce expertize götürdünüz mü, Bagaj kapağı değişik ya da boyalı mıydı biliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Anladığım kadarı ile aracı 2. El olarak almışsınız. Almadan önce expertize götürdünüz mü, Bagaj kapağı değişik ya da boyalı mıydı biliyor musunuz?

Evet aracı götürdüm baya garanti bir yerden heryerinin orijinal olduğu raporunu aldım. Arabayı alalı yaklaşık 2-3 ay oldu fakat yeni fark ettim böyle birşey olduğunu. Bu arada aracın bagajı otomatik açılıyor bazen geriye doğru çok gidiyor ve esniyor bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba ? Bagaj'ın ön kısmı vs. gayet düzgün oturuyor tek seferde kapanıyor vs. fakat bu çıkıntı deli etti beni :)
  • Hocam bagaj kapağıyla daha önce herhangi bir oynama yoksa, açılıp kapanması ve arkadan duruşu düzgünse hiç canınızı sıkmayın, bagaj kapağı kolları esnemiş olabilir. O bahsettiğim kolların altına sert bir cisim koyup bagajı kapatmak için zorladıysanız kasmış ta olabilir. büyük problem değil. Garantisi devam ediyorsa servise bir gösterin.
  • quote:

Hocam bagaj kapağıyla daha önce herhangi bir oynama yoksa, açılıp kapanması ve arkadan duruşu düzgünse hiç canınızı sıkmayın, bagaj kapağı kolları esnemiş olabilir. O bahsettiğim kolların altına sert bir cisim koyup bagajı kapatmak için zorladıysanız kasmış ta olabilir. büyük problem değil. Garantisi devam ediyorsa servise bir gösterin.

Evet garanti devam ediyor servise bir göstermekte fayda var. Fakat hyundai garanti konusunda iyi olsada böyle birşey için muhtemelen kullanıcı hatası diyecektir ama yinede şansımı denemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucasgursaka

quote:

Hocam bagaj kapağıyla daha önce herhangi bir oynama yoksa, açılıp kapanması ve arkadan duruşu düzgünse hiç canınızı sıkmayın, bagaj kapağı kolları esnemiş olabilir. O bahsettiğim kolların altına sert bir cisim koyup bagajı kapatmak için zorladıysanız kasmış ta olabilir. büyük problem değil. Garantisi devam ediyorsa servise bir gösterin.

Evet garanti devam ediyor servise bir göstermekte fayda var. Fakat hyundai garanti konusunda iyi olsada böyle birşey için muhtemelen kullanıcı hatası diyecektir ama yinede şansımı denemekte fayda var.

Alıntıları Göster
    Yaptırmaya kalksak çok masraflı birşey tutmaz inşallah...

• lucasgursaka kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer içerideki bagaj kollarında herhangi bir yamukluk vs yoksa kullanıcı hatası diyemezler. Siz yaptırmak zorunda kalsanız bile çok masraflı birşey çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingsman01

Hocam eğer içerideki bagaj kollarında herhangi bir yamukluk vs yoksa kullanıcı hatası diyemezler. Siz yaptırmak zorunda kalsanız bile çok masraflı birşey çıkmaz.
    Cevabın için teşekkürler
  • quote:

Cevabın için teşekkürler

Alıntıları Göster
    Daha önce arkadan darbe almışsa araç, bagaj kapağı değişmişse ve bu değişim özel serviste / kaportacıda yapılmışsa bu tür durumlar olabiliyor, kaportacılar milimetrik olarak düzeltme yapmazlar, bu tür orantısızlıklar görülebilir. İşten anlayan bir kaportacıya giderseniz orayı çekiçleyip eskiye göre iyi hale getirebilir.

Aracın heryerinin orjinal olduğunu nereden teyyit ettirdiniz, özel ekspertizlere yüzde yüz güvenmemek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 17 Mayıs 2016; 14:13:18 >

• Sökülüp düzeltilmiş yada değişmiş olabilir
  • quote:

quote:

Yetkili servise bi git bakalım belki onlar kayıtlarında bir şey görebilirler.Hem emin olursun değişme vs varmı diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

quote:

Yetkili servise bi git bakalım belki onlar kayıtlarında bir şey görebilirler.Hem emin olursun değişme vs varmı diye.

Alıntıları Göster
    Bagaj kapağı ayarınız bozuk olabilir. Aracınızın bagaj yapısını bilmiyorum ama benim aracımda ayar lastikleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Bagaj kapağı ayarınız bozuk olabilir. Aracınızın bagaj yapısını bilmiyorum ama benim aracımda ayar lastikleri var.

Alıntıları Göster
    benim eski arabanın bagajı da yamuk duruyordu, işlem gördüğü için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

benim eski arabanın bagajı da yamuk duruyordu, işlem gördüğü için

Alıntıları Göster
    fazla yüklemeden dolayı bagaj kapağı ayarı bozulmuş olabilir yada kaza durumu varsa sonradan iyi ayarlanmamış olabilir . Eğer gözünüze batıyorsa bir servise gösterin simetrik durmuyor diye ona göre baksınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Daha önce arkadan darbe almışsa araç, bagaj kapağı değişmişse ve bu değişim özel serviste / kaportacıda yapılmışsa bu tür durumlar olabiliyor, kaportacılar milimetrik olarak düzeltme yapmazlar, bu tür orantısızlıklar görülebilir. İşten anlayan bir kaportacıya giderseniz orayı çekiçleyip eskiye göre iyi hale getirebilir.

Aracın heryerinin orjinal olduğunu nereden teyyit ettirdiniz, özel ekspertizlere yüzde yüz güvenmemek gerek.

Yani akşam eve gidince bir kontrol edeceğim, eksper araç orijinal dedi, satan kişide oldukça dürüst davranışlar sergilemişti yalan söylecek bir adam değildi ama bilemedim şimdi akşam eve gidince yapabileceğim birşey mi bilemiyorum ama en azından parçanın orijinal parça olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucasgursaka -- 17 Mayıs 2016; 16:14:22 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Yani akşam eve gidince bir kontrol edeceğim, eksper araç orijinal dedi, satan kişide oldukça dürüst davranışlar sergilemişti yalan söylecek bir adam değildi ama bilemedim şimdi akşam eve gidince yapabileceğim birşey mi bilemiyorum ama en azından parçanın orijinal parça olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim ?

Alıntıları Göster
    93 yılında bizim broadway aracın bagajına bagaj +en üste yorgan koymuştuk, yorgan nasıl olsa sıkıştırılabiliyor diye bastırıp kapağı kapatmıştık. 400 km yolculuk sonunda sizinkinden daha belirgin bir bombe oluşmuştu kapakta. Yalnız bombe menteşe tarafında değil orta kısımda olmuştu. Kapak değişmiş ya da işlem görmüş olabilir, civatalarda anahtar izi var mı bakmak lazım.

• Dr.LiXX kullanıcısına yanıt
    eve gidince cıvatalara bakacağım mutlaka...
  • quote:

eve gidince cıvatalara bakacağım mutlaka...
    bu kadar karalar bağlayacak birşey değil bu, kendin bile ayarlayabilirsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.