Şimdi Ara

Binama Fiber Altyapının Tamamlanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aramızda başından geçen,arkadaşlarımız vardır lütfen yardımcı olsunlar.

Bizim binanın dışında bulunan 3-4 metre ilerisinde eski bi türk telekom internet kutusu vardı.

1 ay önce fiber çalışması başladı. ilk olarak o kutuyu yıktılar yerine fiber kutusu diktiler.peş peşe bizim binanın çevresinde sürekli kazılar yaptılar.Gidip çalışan birkaç işçiye sordum bana yılbaşına kadar yada max. 20 günde tamamlanır dediler.aradan 20 gün geçti yılbaşı oldu hala bir tık yok.

arkadaşlar sorum şu ;

fiberin genel olarak tamamlanması kaç gün sürer ? yani ne zaman kullanmaya başlayacağız ? yanlış değilsem 6 ay önce projesi yapılmış ama çalışmalar 1 ay önce başladı. kutusu dikildi.

kazılar felan yapıldı ne zaman gelir bu ?

bi ara aradık görüştük kendileri ile Sinyalizasyon işleminin yapılacağını söylediler ne kadar sürer bu sinyalizasyon işi ?

ve son olarak benim için en önemli soru fiberin geldiğini,kullanıma sunulduğunu nasıl anlayacağım ? Türk telekom sitesinde fiber sorgulama hızlı güncellenen birşey mi ? binaya kağıt felan bırakılıyormuş bittiğinde bildiğim kadarıyla gerçek mi bu ?

• Binaya kazi yapildimi? Buyuk ihtimalle vdsl alacaksaniz. Çakma fiber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    hocam yapıldı mı bilmiyorum ama bir sorun olur mu ? zaten buralarda oturmayacağım uzun süre yaz ayına girmeden taşınacağım.Peki vdsl dediğiniz şey ne zamana kadar gelir ? beni 3-4 ay idare etsin yeter.
  • Bunu ancak telekom bilebilir. 1 ay da sürebilir 6 ay da sürebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 Aralıkda Apartmana T11 fiber kutusu konuldu.. Bende halaa beklemedeyim.. 1-2 hafta içnde bağlanır dediler bakalım ne olacak??
    Binaların dibine kadar kazı yapmışlarsa büyük ihtimalle FTTC kabin değildir koydukları, OFTK kabinidir zaten OFTK kabinyse FTTB ya da FTTH sistem kuracaklardır.

---------

GamerPerson kullanıcısına yanıt
    Binaların dibine kadar kazı yapmışlarsa büyük ihtimalle FTTC kabin değildir koydukları, OFTK kabinidir zaten OFTK kabinyse FTTB ya da FTTH sistem kuracaklardır.

---------
    @GamerPerson

OFTK kabini yaklaşık 1 metre boyunda bir kabindir. Üst köşesindeki metal plakada ne kabini olduğu ve yılı yazar.
    T5 kabini bu bir DSLAM dır ADSL ve VDSL hizmeti verir epeyce büyüktür. Yani kısaca evinizdeki gardropu üstten ikiye ayırın o kadar büyük.
    T7 kabini bu da bir DSLAM dır. ADSL ve VDSL hizmeti verir. Bu kabin dardır ama epey uzundur iki metre falan var.
    Bir de kodunu bilmediğim ama tüm FTTC ve OFTK kabinlerine giden fiberoptiğin toplandığı iki tane T5 kabininden bile büyük bir kabin de var.

Koydukları kabin hangisi ?

H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 11 Ocak 2016; 2:40:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.