Şimdi Ara

BMW E60 5.20D 2010 MODEL ALDIM IZLENIMLERIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
18.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Ben arabayi alirken detayli inceleme bulamadim. Alacak olanlara faydam olur diye paylasiyorum.

306, yeniastra, audi a3, citroen c4 eski kasa önceki araclarimdi. Ev aldim vs derken borc bitti. Dedim bu sefer saglam bi araba alayim. Onceki araclarimdan en memnun kaldigim 306 idi. 2 sene icinde 5 arac degistirdim oncelikle satma nedenlerimi sayayim

306 man : cok memnundum. 120 km hizdan sonra motor sesi cok aliyordu onun disinda ici disi virajlari cok guzeldi
    Astra j 1.4t man : sert suspansiyon, cok fazla yakit, dusuk devirlerde yoruyor. Lakin kasasi en yakisikli arac
    Audi a3 2010 auto : fazla yakit, sert suspansiyon, 25000 de sanziman degisti satana kadar canim cikti. Sakin almayin
    Citroen c4 2010 : cok sert suspansiyon,ic mekan tingirtilari ot.vit. cok konf degil Yakit gidis surus virajlar super

Arac arastirmalarini basladigimda kredi faiz islerini sevmedigimden vadeli satis arastirdim. Bulamadim. 110000 kadar arac alacaktim. D sinifi olacak, spor gorunecek, az yakacak, konforlu olacak, bagaj genis olacak, km az olacak, marka imaji olacak.

Yeni eski mercdes c serisi cok arastirdim benzini ictigi icin vazgectim. Yeni kompressor olmayan motorlarda benzinli arabaya gore cok pahali geldi. F30 3.20 ied ve 3.20d bakmaya basladim. Otv zammi ve kurdan dolayi ucan fiyatlar arasinda bocaladim. 3 serisine 150000 vermek. Cok dusundum. Bu arada bir tanidigin galerisine ugradim hos bes derken arkamda parlayan siyah bir canavar gordum:) Tam ben ordayken araci calistirdilar ve adaptif farlar bana gulumsedi. Galerici dedi ki" hocam bak suna bin, almazsan gene alma, senin paralara en guzel araba" . Yav dedim ben 30 yasinda adamim 5 serisi cok yakar bana uymaz dedim. Neyse geldik gaza bindik surdum. Indikten sonra bir daha araba ilanlarina bakmadim. 1 hafta icinde aldim, birazda vade yapti sagolsun.

10 gundur bende araba. 900 km yol yaptim. 200 sehir ici 700 sehir disi. Normal surus ara ara yuklendim. Izlenimlerim

Surus keyfi ; araba agir motor buyuk ama cekis gidis surus ara hizlanmalar 10 numara, buyuk araba hantalligini hissetmiyorsunuz. Yeni 177 hp motor ve yeni vites olmasininda avantaji cok.

Ic mekan ; bej deri doseme, ahsap maun kaplamalar, isik paketleri, sunroof, salon gibi genis arka koltuklar vs. Anlatmaya gerek yok. Ben boyle arabaya binmedim. Arac flypgs genel mudur yardimcisindan alindigi icin sadece sofor koltuguna oturulmus ici sifir gibi. En ufak bi tingirdi ses yok. Arac 60000km ve 4 yasinda. Bmw kalitesi neymis ogrenmis oldum.

Yakit: en merak ettigim konuydu. 900 km sonunda 0.233 kurus ortalama. Citroenden az yakiyor daha ne olsun. Yalniz surekli sehir ici binsem 0.30 kurus yakar ortalama. Cusseye gore yinede guzel.

Aracin uzun olusu parkta sikinti yaratiyor simdilik alisinca gecer. Siyah olusu hem guzel hem kotu.

Yol sesi ruzgar sesi yok.

E60 kasanin son surumu olmasida motor ve sanziman hatalarinin giderilmis kasa olmasi en buyuk avantaji.

Arkadan itisli olunca korktum baslarda ama bi problem yok simdilik.

Sorusu olan olursa seve seve yanitlarim. O civarda parasi olanlara tavsiye edrrim. O paralara konforsuz c sinifi yada uyduruk d sinifi almayin. Qasqai veriyorlar 120000. Inanilkaz konforsuz bir arac. Gerisini siz dusunun.

• Hayirli olsun hocam, bundan sonra baska arabaya biraz zor binersiniz...

Hızlı giderken ceviz büyüklüğundeki taşlardan savrulmuyor demi? :) (Bu işin şakasıydı, daha önceki bir konuyla alakali)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Combalac

Hayirli olsun hocam, bundan sonra baska arabaya biraz zor binersiniz...

Hızlı giderken ceviz büyüklüğundeki taşlardan savrulmuyor demi? :) (Bu işin şakasıydı, daha önceki bir konuyla alakali)
    Hocam hayırlı olsun öncelikle size bir kaç soru sormak isterim.

Aracınızda muhtemelen joystick vites var bu vites f10 kasalardaki gibi 8 ileri zf şanzıman mı?

Aracınızı kaça aldınız?

Yol bilgisayarındaki ortalama tüketimleri (şehir içi, şehir dışı, şehir dışı 110 km hız sabitleyici açık) olarak paylaşırmısınız?

Ve son olarakta bir kaç resim isteriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Hocam hayırlı olsun öncelikle size bir kaç soru sormak isterim.

Aracınızda muhtemelen joystick vites var bu vites f10 kasalardaki gibi 8 ileri zf şanzıman mı?

Aracınızı kaça aldınız?

Yol bilgisayarındaki ortalama tüketimleri (şehir içi, şehir dışı, şehir dışı 110 km hız sabitleyici açık) olarak paylaşırmısınız?

Ve son olarakta bir kaç resim isteriz.

Alıntıları Göster
    benzin fiyatları değişken, kuruş değil de ortalama tüketim değerlerini yayınlayabilir misiniz?
    Ne yakıyor şehir içinde, nasıl bir trafikte?

• quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

benzin fiyatları değişken, kuruş değil de ortalama tüketim değerlerini yayınlayabilir misiniz?
    Ne yakıyor şehir içinde, nasıl bir trafikte?

Alıntıları Göster
    litre olarak bende merak etttim ancak o fiyata alınabilecek en şekil makine
  • O aracın km si ile oynanmamış ise ben adam değilim. 4 yaşında araç 60bin? İmkansız hele 520d daha imkansız
  • Dizel uzun yol arabası ve 60binde. İlginç...
  • Merhabalar,
    Aracınız hayırlı olsun. Çok doğru bir tercih yapmışsınız. C-D sınıfı 0 ve 0'a yakın araçlardaki zam çılgınlığına karşı en mantıklı çözüm. LCİ e60 çok şık ve tasarım olarak bence hala güncelliğini koruyor. BMW'nizin keyfini sürün. Sizi BMW başlığı altında e60- f10 5 serisi konusuna bekleriz.http://forum.donanimhaber.com/m_44233130/mpage_24//tm.htm#91552751
    Hatta bu mesajınızı oraya da atarak başlayabilirsiniz. Çok canlı bir konu değil ama kullanıcılar olarak deneyimlerin paylaşılması faydalı ve keyifli oluyor. Hem daha çok BMW'ci aracınızdan haberdar olur.
    Soran arkadaşa not e60lar hep 6 ileri idi.
    Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

O aracın km si ile oynanmamış ise ben adam değilim. 4 yaşında araç 60bin? İmkansız hele 520d daha imkansız

Yahu önüne gelen arabaya km'si oynanmış yaftası yapıştırmanın mantığı nedir?

Siz nasıl araba kullanıyorsunuz da inanmak istemiyorsunuz bu km olayına ben anlamıyorum. Bu araç her şeyden önce şirket üzerine alınmış bir araç ise arkadaşın dediği gibi ki yaşı da küçük, yetkili servis bakımlıdır. Km'si %99 meydana çıkar, mantıksızlık etmeyin.
  • 60binde dizel cok iyi denk gelmiş hayırlı uğurlu olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

O aracın km si ile oynanmamış ise ben adam değilim. 4 yaşında araç 60bin? İmkansız hele 520d daha imkansız

Siz nasıl araba kullanıyorsunuz da inanmak istemiyorsunuz bu km olayına ben anlamıyorum. Bu araç her şeyden önce şirket üzerine alınmış bir araç ise arkadaşın dediği gibi ki yaşı da küçük, yetkili servis bakımlıdır. Km'si %99 meydana çıkar, mantıksızlık etmeyin.

Alıntıları Göster
    120 km hız sabitliyiciyle 22 kuruş 5 litre, şehir içi az yoğun trafikte 25-30 kuruş 6-7 litre çok yoğun trafikte kullanmadım.

km orjinal arkadaşlar. 2013te muayeneye girmiş 42000 kmde. ki zaten bütün bakımlar yetkili serviste yapılmış sıkıntı yok. sahibinden anlaşılır km orjinalliği zaten.

vites kutusu yeni kasayla aynı ama 6 ileri. 8 ileri değil

yeni kasalarda gaza komple yüklenince arkadan savurma oluyor şikayetleri var. bu araçta çok denedim dtc açıkken kayma olmadı. üzerinde kış lastikleri var etkisi olurmu bilemiyorum.

eve gidince çekeyim foto koyarım inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: JonnyCaqe

60binde dizel cok iyi denk gelmiş hayırlı uğurlu olsun.
    Hayırlı olsun hiçbir konuda sizi üzmeyecek araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Steelhammer

Hayırlı olsun hiçbir konuda sizi üzmeyecek araç.

Alıntıları Göster
    bu arada expertiz yaptırdım almadan önce, 172 beygir çıktı motor gücü. 5 beygir kaybetmiş araba. normal dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samwise42

bu arada expertiz yaptırdım almadan önce, 172 beygir çıktı motor gücü. 5 beygir kaybetmiş araba. normal dediler.

Alıntıları Göster
    son yakıt ölçümüm :

80 km uzun yol. yol boyu hız sabitleyiciyle 120 km hız. 3 sefer 220km hıza çıktım. ortalama yakıt tüketimi 5 lt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Olur mu hiç hocam? Forum üyeleri görmeden anlar. O kadar az kilometre yapan araba dünyada olamaz. İmkansı. Model yılını kilometreyi yaz düşürülmüşse hemen söylerler. Başka.bir şeye gerek yok

• Hayırlı olsun yalnız w211 e felan binmeyin e60 tan hemen sogursunuz:)
  • 2010 modeller 184lük değil miydi?
  • Yakıt değerleriniz muazzam
  • Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın.
    Bu arada bu sıra bu km oynanma mantıgı ile ortalığı karıştıran çogaldı.Kardeşim dizel diye adamlar senede 15bin yapmış olabilir.Ben 0 km araç alsam 10 sene sonra max 100bin olur.Hemen oynanmış demeye başlıyonuz.Adamın gözü kör mü arabadn az anlıyorsa bakar zaten.Almış , paylaşmıs sizede hayırlı olsun demek düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: everese5

Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın.
    Bu arada bu sıra bu km oynanma mantıgı ile ortalığı karıştıran çogaldı.Kardeşim dizel diye adamlar senede 15bin yapmış olabilir.Ben 0 km araç alsam 10 sene sonra max 100bin olur.Hemen oynanmış demeye başlıyonuz.Adamın gözü kör mü arabadn az anlıyorsa bakar zaten.Almış , paylaşmıs sizede hayırlı olsun demek düşer.
    polyannacılık yapmaya gerek yok

Hem türkiyede olacak hem galeriden olacak hem dizel olacak hemde kmsi düşük olacak ve bütün bunlar km düşürmenin maliyetinin 20 ila 50 tl arası olduğu 2014 yılında olacak

gayet şüpheli bence...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.