Şimdi Ara

Bmw yeni dizel motor hakkında soru işaretlerim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler arkadaşlar,bir otomobil dergisinde ufak bir makale şeklinde rastladıgım yazıdan sonra internette yaptıgım araştırmalara rağmen bmw nin yeni 3 serisinde kullanıcağı iddia edilen 1.5 yada 1.6 dizel motor seçenegine dair net bir bilgiye ulaşamadım.Böyle bir motor gelicek mi gerçekten?Gelirse ne zamana ve hangi modele gelir ? Bir de yaklaşık fiyatı sizce ne olur ? 2.0d den ucuz 1.6i yi de sattırıcak şekilde olur diye düşünüyorum.Cevaplarınız için teşekkür ederim
    İyi forumlar

• Gelirse muhtemelen en az 115 ps,en çok 140 ps olur ki bana göre Kia-Hyundai grubunun kullandığı ve Ford'un da kullanacağı 128 ps'lik common rail motor kullanılır.Fiyatı dediğiniz gibi 3.20d den illaki daha düşük olacaktır,ama 3.16i'yi de sattıracaktır
  • Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 litrelik 3 silindirli 150 hp gücünde yeni bir dizel makineden bahsediliyordu.Hatta o motorun 163 hp lik versiyonu bmw nin hibrid konseptinde de tanıtılmıştı.Bmw mutlaka bu motoru kullanacaktır fakat 2-3 seneden önce bu motoru kullanacaklarını zannetmiyorum.Dünya kadar arge yaptıkları yeni makineyi hemen piyasaya sürmezler elindeki mevcut teknolojiyle gidebildikleri kadar gidip pazar şartlarına göre zamanı gelince kullanacaklardır.
  • düşük hacim yüksek güç modasına uygun motorlar illaki gelecektir... Özellikle bmw hakkında bir çok haber çıkıyor bu konuda...
    yeni 3 serisinde düşük hacim yüksek güç motor olacaktır diye düşünüyorum ancak kesin bir bilgi yok şuan için...
  • Ucuz olacağını hiç zannetmem.320d fiyatlarını artırıverirler olur biter.40 bin eurodan başlar,adım gibi eminim.
    2007 yılının sonunda dolu 320 d yi 57-58 bin euro civarına bırakıyorlardı.44 bin euroluk liste fiyatı olan dolu 316i için de ;38 bine bırakırsanız ,2 tane alalım dedik , 40500 ün altına inmediler.Şimdi 40bine baz 320d veriyorlar.Tabiki bizi çok sevdiklerinden
    Bunda hiç C serisinin etkisi yoktur,emin olabilirsiniz.
  • Bu motor gelene kadar mevcut 3.16 daki 1.6 lt lik motor da üretimden kalkar diye düşünüyorum.
    1.3 lt Turbo 136 HP ve 1.3 lt Turbo, 177 HP lik 3 silindirli yeni motorlar şimdiki 1.6 lt motorun yerini alır bence.
    Aaah ah, belki o zaman bir tane ediniriz
  • 1.5 motora 150 ps ne demek yahu.En aşşagı 40.000 isterlerse bizim pederin de bmw hayali tekrar suya düşer.Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar,ayrıca 3 kasasında kullanıalcak olan 2.0 turbo dizel motorun da 200+ ps olması bekleniyormuş.Yine aynı dergide okumuştum onu da.
  • güncel 116d, 118d ve 120d kullanılan motor aynı motor. bu motor aynı zamanda 318d ve 320d ve 520d de kullanılıyor. iki litrelik bir makine.

düşük hacimli (1.6 ve altı) yeni bir dizel geliştirdiği hakkında herhangi bir bilgiye rastlamadım. bmw nin böyle bir motor geliştirmesi de çok mantıklı gelmiyor aslında. türkiye gibi küçük pazarlar dışında tutulması pek mümkün görünmüyor.
  • Kulaktan dolma şeylere artık pek inanmıyorum. Focus'da yıllardır 1.6 TDCI 130 bg, passat da 1.6 TDI 140 bg çıkaracak ama ortada hiç bişey yok.
  • Düşük hacimli dizelle ilgili bir bilgi yok.Hitler motorunun kalktığı gibi bmw de 1.6 atmosferik benzinliyi kaldırıp yerine aşırı beslemeli motoru koyacak, muhtemel 1.5 lt 150 hp denen motor olacak
  • 3 serisine 1.6 120 bg multijet takıp 50bin tl ye satsalar peynir ekmek gibi satar ama nerde
  • arkadaşlar turbolu motorlar benzinli olacak..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.