Şimdi Ara

CBR 125R-YZF R125 Başlangıç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yakın zamanda işe girip 6000 tl kredi çekip motosiklet alacağım. Ehliyetede yazılacağım. Motor tecrübem yok fakat super sport almak istiyorum yani scooter tarzı başla gibi bir şeyler söylemenize gerek yok arkadaşlar. Aklımda iki motor var başlıkta yazdığım gibi. Hangisi benim için daha iyi olur? Yedek parça-sürüş rahatlığı-artçı varken sürüş konforu. Motor gücü çok fark yok aralarında onu biliyorum. CBR da YZF de görüntü olarak çok güzel ve kalıplı motorlar. Görüntü olarak ikiside hayran bırakıyor görüntü konusunda problemim yok o yüzden. Ve iki motorunda görüntüsü ile sesi hiç uyuşmuyor bunun için ucuz hangi egzozları önerirsiniz?

Not: Boy 1.74

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaythamKenway -- 24 Ekim 2016; 14:49:03 >

• Egzoz işini unut öncelikle.Tek silindirden ancak elektrikli testere sesi alırsın.İlla alıcam dersende akrep falan al değsin diyecem ama bence 125 cc için pahalı olur.Onun yerine lastik al,kask al,eldiven al.

İkiside güzel motor sağlam şekil hoş.Param var dersen r125 daha şekil duruyor ama bence 125 cc için pahalı bi motor.CC yükselteceğin zaman hondayı daha çabuk elinden çıkarırsın.Oturuş pozisyonu olarakta hondalar bi nebze daha rahattır.
  •  CBR 125R-YZF R125 Başlangıç
  • Küçük cc de en fazla 6 ay kalabilirsin Honda ikinci elde daha hızlı cbr al geç.
  • O zaman Honda alayım. Ama şu durumda var 6000-6250 tl ye en yakın şehirde honda bulamazsam ve yzf bulursam mecbur yzfye kayabilirim :/
  • Bu arada 2011 cbr ile 2012 cbr in arasında ne fark var? Kalıp farkı varmı? Sanki bana var gibi geliyor 2011 ler daha zayıf gibi göründü gözüme. Yoksa tasarım olarak aynılarmı tamamen?
  • Yanlış hatırlamıyorsam 2009 dan sonra değişti kaliplandi birde 2014 modelle çift far geldi.11 ile 12 arasında fark olmaması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlangıç için alacaksan ss motor alma , bol grenajlı motor başlangıç motoru olmaz. Motoru yatırıp düşürünce daha çok masraf çıkarır , masraf çıkaran motor soğutur adamı. Alacaksan Hero karizma ya da Hunk al 5 sene garantili motorlar. Bence acemi adam için garantili ürün daha iyidir. Bajaj'da bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen1

Başlangıç için alacaksan ss motor alma , bol grenajlı motor başlangıç motoru olmaz. Motoru yatırıp düşürünce daha çok masraf çıkarır , masraf çıkaran motor soğutur adamı. Alacaksan Hero karizma ya da Hunk al 5 sene garantili motorlar. Bence acemi adam için garantili ürün daha iyidir. Bajaj'da bakabilirsin

Düşünceli yorumun için teşekkür ederim hocam ama dediğim gibi ss tarzı ile başlamak istiyorum direk :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaythamKenway -- 26 Ekim 2016; 8:01:28 >
  • O zaman Honda
  • Sağolun. CBR larda şu 11 le 12 modellerde hiç bir fark yokmu şimdi? Bulursam 2012 almak istiyorum. Bulamazsam 2011 in gri turuncu modeli iyi gibi duruyor. Bütçe 6000 TL hadi 6250 zorlasak. 2010 ve öncesi modelleri hiç güzel değil aşırı zayıf duruyor zaten.

Bu arada motosikleti uzak şehirlerden nasıl getirtebilirim? İzmir de vs buldum diyelim motosikleti nasıl getirteceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaythamKenway -- 26 Ekim 2016; 10:31:32 >
  • Bence yzf r125 al.İkisini de kullandım.R125 kullanırken çok garip bir his veriyor.Kullanmayanlar pek bilemez.Sanki seni üstünde istemiyor gibi.Bütçe az ise cbr al.7000'e çıkabilirsen r125 al.En az 2012 model olsun.
  • Ehliyet alırken honda 125 ace ve yamaha ybr 125 kullanmıştım. Hondanın vitesleri daha rahat geçiyordu ve daha konforluydu. Ama devir saati yoktu.

Sizin bahsettiğiniz racing fakat belki fikir verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.