Şimdi Ara

Chevrolet cruze maliyetli bir araç mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Chevrolet Cruze Çelik Subap Maliyeti: Bilmeniz Gerekenler

Chevrolet Cruze araçlarda kullanılan çelik subaplar, motorun düzgün çalışması için hayati öneme sahiptir. Ancak bu subapların zamanla aşınabileceği veya hasar görebileceği bilinmektedir, bu da maliyetli onarımlara yol açabilir.

Cruze Çelik Subaplarının Maliyeti

Cruze çelik subaplarının maliyeti, aracın yılına, modeline ve onarımın karmaşıklığına bağlı olarak değişir. 2022 ve 2023 modellerinde çelik subapların maliyeti genellikle 150-300 TL arasındadır. Ancak subap değişim işlemi ek işçilik ve parçalar gerektirebilir, bu da toplam maliyeti artırabilir.

Cruze Subap Değişim Maliyetleri

Subap değişimi, işçilik ve parçalar dahil olmak üzere önemli maliyetler içerir. 2022 ve 2023 modellerinde subap değişimi maliyeti 500-1.000 TL arasında değişmektedir. Bazı karmaşık durumlarda, maliyet daha da yüksek olabilir.

Cruze Subap Sorunları

Cruze araçlarda bilinen bir subap sorunu, yüksek kilometrelerde veya aşırı kullanımda oluşan çelik subapların eğilmesidir. Bu eğilme, motor performansında düşüşe, gürültüye ve hatta motor hasarına yol açabilir.

Cruze Çelik Subapları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

• Çelik subaplar, motorun eksantrik milinden gelen hareketi supaplara ileterek silindirlere hava ve yakıt karışımının girmesini ve egzoz gazlarının çıkmasını sağlar.
    • Subapların düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekirse değiştirilmesi, motorun sorunsuz çalışmasını ve yakıt verimliliğini korumak için çok önemlidir.
    • Subap sorunlarını önlemek için aracınızı üreticinin önerdiği bakım programına uygun olarak bakımını yaptırmanız önerilir. Böylece potansiyel sorunlar erken tespit edilebilir ve maliyetli onarımlar önlenebilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ?????????
  • benim bildiğim atmosferik olanlara tüp taktırdıktan belirli bir km sonra sübaplarını çelik yaptırman gerekiyor ki aynı durum pek çok japon aracında bile mevcut. başka sorunu var mı duymadım ben kullanıcıları daha iyi bilecektir...
  • Soylenilenlere gore arkadasin dedigi gibi subap erimesi sorunu varmis. Bunun sebebi de LPG montajina bagli diyorlar. Bir de yag sogutucusu problemi varmis. Tam ne oldugunu bilmiyorum ama iki kronik sorun bu deniliyor. Ben de almayi dusunuyorum. Alirken çelik subaplı olmasina ve yağ sogutucusu olayina dikkat ederek almayi dusunuyorum. 1.6 motorlarin yakit acisindan ekonomik olmadigi soyleniyor. Tabi hangi arabayla karsilastirdiginiza bagli.

• 2018 yılı temmuz civarları eşime araç bakıyorum bütçe 40 civarı. Bu bütçeden en dolu araç olarak Cruze gözlerimizi kamaştırıyor.

Herneyse bir tane İzmit'te buldum sahibini aradım. Durumu anlattım eşim acemi, ilk arabası olacak falan dedim. Adam dedi ki abi sakın alma. Nedenini sorduğumda yedek parçalarının aşırı derecede pahalı olduğunu söyledi.

Hayatımda hiç kullanmadım ama nedense adam bana çok içten geldi ve almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

2018 yılı temmuz civarları eşime araç bakıyorum bütçe 40 civarı. Bu bütçeden en dolu araç olarak Cruze gözlerimizi kamaştırıyor.

Herneyse bir tane İzmit'te buldum sahibini aradım. Durumu anlattım eşim acemi, ilk arabası olacak falan dedim. Adam dedi ki abi sakın alma. Nedenini sorduğumda yedek parçalarının aşırı derecede pahalı olduğunu söyledi.

başka ne aılnır hocam 40 a
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

başka ne aılnır hocam 40 a

Alıntıları Göster
    Hocam valla biz 35 ile başladık ne alınır demeye en sonunda 50 ye aldık. Sanırım bu konuda pek iyi değilim o yüzden şu an 40 a ne alınır hiç bir fikrim yok. Ben sadece kullanıcı yorumunu ilettim size. Ben kullanmadım şahsen
  • quote:

Hocam valla biz 35 ile başladık ne alınır demeye en sonunda 50 ye aldık. Sanırım bu konuda pek iyi değilim o yüzden şu an 40 a ne alınır hiç bir fikrim yok. Ben sadece kullanıcı yorumunu ilettim size. Ben kullanmadım şahsen

Alıntıları Göster
    Anladım hocam tşk

• quote:

2018 yılı temmuz civarları eşime araç bakıyorum bütçe 40 civarı. Bu bütçeden en dolu araç olarak Cruze gözlerimizi kamaştırıyor.

Daha önce doğan şahin falan mı kullanıyormuş?

Çoğu yabancı menşeili araçla aynı fiyatlarda parçaları

• Kronik denilebilecek yağ soğutucusu ve eksantrik mili sıkıntısı söylenebilir

Subap erimesi hemen her araçta olan bişey, Cruze'a özgü değil. Ben 70 bin km tüple kullandım subap ihtiyacı olmadı.

Bunlar harici bu piyasada nimet gibi bi araba. Temizi bulunur mis gibi binilir.

• 2012 6. Ayında Sıfır alıp 13 ay 18 bin km zor dayandım ve sattım Hocam. Benzin de de Lpg de içiyor. Dikiz aynam kırılmıştı Almanya’dan 45 günde getirmişti yetkili servis motor zaten berbat dik yokuş klima 3 seviyeye al bayılıyor 3. Vitese kadar düşüyor Yazılacak çok şey var ama bulaşma derim karar sizin saygılar

• Genelde opelin parçaları kullanıldığı için yedek parçası maliyetini az çok ordan çıkarabilirsin.Yakıtının ise fazla olduğunu ve LPG'de sıkıntı çıkarabileceğini söylemek mümkün.
  • Subap erimmesi denen şey aslında magnezyum alaşımlı subapların lpg de aracın daha fazla sıcaklık üretmesinden dolayı eğilmesidir. Genelde opellerde meşhurdur bu sorun. Aldığın/alacağın arabanın sahibine sorarsın böyle bir sıkıntı var mıydı, çözdünüz mü diye. Ben bazı 2.el satılık ilanlara denk geldim, subapların çelik olarak değiştirildiğinin belirtildiği. Değişikliğin masrafıda yaklaşık 2000-2500 TL civarı olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebrail.bsrn

Subap erimmesi denen şey aslında magnezyum alaşımlı subapların lpg de aracın daha fazla sıcaklık üretmesinden dolayı eğilmesidir. Genelde opellerde meşhurdur bu sorun. Aldığın/alacağın arabanın sahibine sorarsın böyle bir sıkıntı var mıydı, çözdünüz mü diye. Ben bazı 2.el satılık ilanlara denk geldim, subapların çelik olarak değiştirildiğinin belirtildiği. Değişikliğin masrafıda yaklaşık 2000-2500 TL civarı olması lazım.
    Magnezyum alaşımlı diye bir şey yok. Cruze'ların kendi subapları da çelik. Sonradan takılan çelik subap da ömürlük falan bir şey değil.Dediğiniz gibi 2000 civarı masrafı...

Cruze'ların başbelası yağ soğutucusudur. Orijinali 1000 civarı hallolur. Onun dışında LPG ile alakalı sıkıntılar yaşanabiliyor farklı manifold yapısı gereği. İşinin ehli biri montaj ve ayar yaparsa LPG'de benzin performansını veriyor nerdeyse.

Yanlız şunu unutmamak gerek ki ülkedeki en genç Cruze artık 6 yaşında. E ikinci elin de sıkıntıları oluyor ister istemez.

Chevy Türkiye'den çekilmese 60-65 civarı ederdi 2012-13 doluları. Bakımlı bir araç bulursanız kaçırmayın.

• Ben beş yıldır kullanıyorum, öneririm güzel araç.Şuan satmayı düşünmüyorum ama eğer satarsamda 180 beygir insignia 1.6 turbo almayı düşünüyorum ileride.Cruze hız konusunda tatmin etmeyebilir ama konforu ve sorunsuzluğu konusunda sizi üzmez.İst şehir içi kilit trafikte 10.5l yakar 100km de.Parça fiyatlarıda söylendiği gibi pahalı değildir, piyasadaki diğer araçlarla aynı seviyededir.Opel servislerini arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz opel yetkili servisleri ilgilenmektedirler.Kulaktan dolma şehir efsanelerine inanmamanızı öneririm.
  • 35 bin tl civari olanlar da var hatta çelik subap değişimi yapılmış ve kmsi de öyle abartili çok değil. Sizce bunlat alınır mı şuan okulumun son senesi yürütme masrafları çok olmadığı sürece sorun yaşamam gibi. Bu bütçeye başka alternatif var diyen olursa ona da bakarim.

• Doblo al abisi.Doblo gibi araba var mı şu ülkede yav.Geniş ferah rahat az yakar çok kaçar ver parayı doblo al hızlı hızlı alır satarsın bozulsa ucuza yaparsın al dobloyu keyfine bak hadi bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkece fakir olduğumuzun kanıtıKompakt ucuz araçlardan biri için Sanki E55 Amg 'den bahseder gibi''maliyetli araç mı'' diyoruz.

1.6 ECOTEC motorlu cruze'un kullanım maliyeti,diğer 1.6 atmosferik emişli benzinli japon ve kore otomobillerinden en fazla %10-15 kadar fazladır.Oda senede belki 2 kg tuzlu fıstık parası eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 24 Mart 2019; 22:46:19 >
  • LPG de çok titretir benzinde yağ gibi akar. çok yakar az kaçar. Tek güzel yanı motor sesi. Tavsiyem 1.4turbo 140beygir olanı al. Aynı yakar. Arkadaşımın aracına taktırdık Atiker 2200liraya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.