Şimdi Ara

DOĞAL GAZ VE ELEKTRİĞE GELEN ZAMMI PROTESTO EDENLERE GAZLI MÜDAHALE...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  DOĞAL GAZ VE ELEKTRİĞE GELEN ZAMMI PROTESTO EDENLERE GAZLI MÜDAHALE...

Doğalgaza ve elektriğe beklenen zam geldi. Zam yarından itibaren geçerli.Yapılan son zamlar İzmir’de protesto edildi. Hakkını savunanı susturmak isteyen Çevik Kuvvet’in müdahalesi ise sert oldu…

Tür­ki­ye­’de ucu­za ya­şa­mak ha­ram, ya­pı­lan zam­la­ra kar­şı hak­kı­nı sa­vun­mak ise ya­sak!.. İz­mi­r’­de bir grup va­tan­daş, AKP hü­kü­me­ti­nin son yap­tı­ğı zam­la­rı dün pro­tes­to et­mek için sokaklara dö­kül­dü.

Ko­na­k’­ta­ki Es­ki Sü­mer­bank Bi­na­sı önün­de top­la­nan 30 ki­şi­lik grup, ‘Yağmur gibi zamlardan’ için el­le­rin­de şem­si­ye­ler ta­şı­ya­rak Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye bi­na­sı önü­ne git­ti. Ey­lem­ci­ler bu­ra­dan, Ko­nak Mey­da­nı­’na yü­rü­mek is­te­yin­ce po­li­sin mü­da­ha­le­siy­le kar­şı­laş­tı­lar. Grup el­le­rin­de­ki bay­rak ve şem­si­ye­ler­le mü­da­ha­le­ye kar­şı ko­yun­ca Çe­vik Kuv­vet bi­ber ga­zı sık­tı. Or­ta­lık bir an­da ka­rı­şır­ken, grup­ta­ki 1’i ka­dın 3 ki­şi gö­zal­tı­na alın­dı.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİĞE ZAM GELDİ

Doğalgaza yüzde 9.8, elektrikte de birim fiyata 1.89 TL zam yapıldı.

Günlerdir konuşulan doğalgaz ve elektrik zamlarının oranları belli oldu.

İlk açıklama BOTAŞ’tan geldi ve kurum, yarından geçerli olmak üzere nihai tüketici fiyatlarına yüzde 9,8′lik zam yapıldığını açıkladı.

Dakikalar sonra da beklenen elektirk zammı açıklandı: Toptan satış birim fiyatı 18.91 TL’den 20.80 TL’ye çıkarıldı.

BOTAŞ’tan doğalgaz zammına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, uluslararası ham petrol ve petrol ürünü fiyatlarındaki yükselmelere bağlı olarak doğalgaz maliyetlerinde meydana gelen artışlar nedeniyle gaz satış fiyatlarında düzenleme yapılması zaruretinin doğduğu belirtildi.

21 ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ ZAM YAPTI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), perakende elektrik fiyatlarının yüzde 4,03 ile yüzde 9,81 arasında değişen oranlarda artırılmasına karar verdi. EPDK yetkililerinden edinilen bilgiye göre, perakende satış lisansı sahibi 21 elektrik dağıtım şirketi tarafından, kilovatsaat (kWh) bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere uygulanan tek zamanlı elektrik satış fiyatları ortalama olarak meskende yüzde 9,81 oranında artarak 35,704 kuruşa yükseltildi.

Perakende elektrik fiyatları, orta gerilim sanayi abonelerinde kWh başına yüzde 4,03 oranında artarak 27,748 kuruşa, ticarethane abonelerinde ise yüzde 8,06 oranında artarak 35,934 kuruşa yükseldi.

• MEMLEKETT EYYİYE GIDİYİİİ

teşekkürler %50
  • ah ulan %50 ahh
  • Arkadaşlar neden sinirleniyorsunuz bu zam değil ki zamcık
  • Yok aga biber gazı işine girmeyi kafaya koydum, projeler üstünde halen çalışıyorum..
    Yakında devlete zammı ben yapacağım.. Ha bu arada ne derseniz deyin ama bu ülkeden bi cacık olmaz.
  • Bugün zamlı değilmiydi doğalgaz? Yarınmı geçerli yoksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Bugün zamlı değilmiydi doğalgaz? Yarınmı geçerli yoksa.

yok dostum dün oldu
  • Biber gazına zam gelse ne güzel olur
  • Artık bu konular bile dikkat çekmiyor alıştı millet.Üst tabakaya ''giren çıkan'' bir şey yok, olan %50'nin %35'ini oluşturan fakir tabakaya oluyor.Aynen devam etsinler, %9 zam yetmez %90 yaparlar umarım en kısa sürede.Elektriğe de %50 gelsin suya da gelsin alayına %50 60 70 zam yapsınlar.
  • Şu %50'den olduğunu farkettiğim herkesin telefonlarını, profillerini falan silip uğraşıyorum bir süredir.
  • Ne oluyor lan, ne oluyor bu memlekete...Geçen bir konuda Alaska'ya taşınacağımı söylemiştim şuan gerçekten gidicem....Ben gittikten sonra isterse başbakan darbe yapıp Feodalizmi getirsin, haberini duyduğumda kapatırım tv'yi...Herkez ettiğini bulur...Ne la bu..
  • az kaldı okul bitsin gidiyorum en fazla 4 sene sonra rahatım artık o seviyeye getirdiniz !
  • Şemsiye "yağmur gibi gelen zamları" temsil etmiyordur orada

ayrıca, haketmişler. Sen misin zammı protesto eden. Oh olsun.(!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akward MoménT

az kaldı okul bitsin gidiyorum en fazla 4 sene sonra rahatım artık o seviyeye getirdiniz !

yolculuk nereye hocam...ben ya Himalayalar-Tibet yada Alaska-Barow Point.....Gittiğim yerde sömürüleceğim bir yere gitmek istememde...sanırsam sömürge birtek buralarda işlemiyor....Benim gibi bir insanı Tramva,Kurşun,Kalp krizi gibi şeyler öldüremez bunlar capitalizmin yol açtığı ölümlerdir...böyle ölmeme asla izin vermem...Beni ancak doğa öldürebilir.....:D
  • İyi kötü bir demokrasimiz var beyler ses etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: _NorthWestern_

quote:

Orijinalden alıntı: Akward MoménT

az kaldı okul bitsin gidiyorum en fazla 4 sene sonra rahatım artık o seviyeye getirdiniz !

yolculuk nereye hocam...ben ya Himalayalar-Tibet yada Alaska-Barow Point.....Gittiğim yerde sömürüleceğim bir yere gitmek istememde...sanırsam sömürge birtek buralarda işlemiyor....Benim gibi bir insanı Tramva,Kurşun,Kalp krizi gibi şeyler öldüremez bunlar capitalizmin yol açtığı ölümlerdir...böyle ölmeme asla izin vermem...Beni ancak doğa öldürebilir.....:D

ben avrupa istiyorum en azından insan gibi muamele görür , insan gibi yaşarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.