Şimdi Ara

DOLANDIRICILARA DİKKAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba değerli forum üyeleri. Yaklaşık bir aydır araba bakmaktayım. Aracım 2009 golf 6 1.4 tsi 7 ileri dsg. biraz daha düşük model sedan araç bakıyorum. Bu süreçte bir kaç kişiyle görüştüm ancak en ilginci son görüştüğüm araçtı. ilanın linki :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-volkswagen-jetta-1.9-tdi-midline-2007-model-cok-temiz-ve-bakimli-164332930/detay/ takas için buluştuk görüştük. ben üstüne 9 istedim olmaz falan dedi 7 de anlaştık. bu arada benim aracın ilanı :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2009-golf-1.4-tsi-7-ileri-dsg-107000-km.de-161633080/detay/ ben cidden sıkıldım araba bakmaktan o yüzden artık bitsin bu iş gözüyle bakıyorum. bu esnada ben aracın tramer bilgilerini sorgulattım araba 120000 km de görünüyor tramere bi baktım araba 2012 yılında 170000 km.deymiş. adama söyledim adam vay benden önceki sahibi yaptıda şöylede böylede cart curt etti ok dedim sanayiye adamın ustasına gittik. iki aracada baktı sıkıntı yok dedi. adamın turbosuda arızalıydı bunu daha önceden söylemişti. ıslık sesi muhabbeti. ben genelde körükten olduğunu bildiğim için ses çıkartmadım. araçları test ettik ok dedik. ben her şeye rağmen alıp arabayı uzun süre kullanmayı düşündüğüm için ok dedim. ertesi gün notere gider takası yaparız dedik.

Asıl bomba şimdi. Ertesi gün ben işten zar zor izin aldım. müdüre bi ton minnet ettim. adamı aradım noterde buluşalım vaktim dar diye. adam yav hocam sen hele bi bizim dükkana gel dedi. iyi dedim gittim. adama daha önce ufak tefek hasar kayıtlarım var demiştim. vatandaş sorgulatmış senin araçta 3 adet hasar kaydı var dedi. 6000 civarında toplam. 2000 tl.side hırsızlık olmuştu cam kırığı ve çalınan değerli eşyaların teminatı. biri park halinde çarpma diğeri çarpma. arabamı ustasına gösterdi adam sıfır hata dedi. bana ağız göz eğiyor. sen çok istiyosun 7000 vermem demezmi adam. ben sinirlendim kendi aracının km.sinin kaç olduğu belli değil benim aracıma çamur atıyor. bunu neden telefonda söylemedin dedim şimdi baktık dedi. sonra bi ara otogalerici arkadaş baktı o söyledi dedi. o arkadaşı nedense kendi arabasının km.si ile oynandığını görememiş. ben kuruş inmem dedim. adam bu seferde yok hocam senin araba bize gelmez zaten demezmi. adamın sağı solu ayrı oynuyor yani. o an insanların nasıl katil olduğunu çok iyi anladım. Durum bu yani dostlar. Sİzce haksızmıyım. Pişman oldum keşke en başında hasar kaydını net olarak söyleseydim. sanırım hatam bu oldu.

Bu arada ilanı şikayet ettim. km yanlış diye çünkü birde adam yol bilgisayarı fotoğrafı eklemiş 120000 km diye ve bu olaydan sonrada ilanını düzeltmedi. baktım sahibinden.com hiç bir şey yapmıyor bu seferde sahibindeni sikayetvar.com a şikayet ettim bu sefer bana cevap yazmışlar ilgili ilanı araştıracağız diye ama hala ilan yayında. anladığım kadarıyla sahibinden.com ilanı kaldıracak gibi değil. yani göz göre göre yataklık ediyorlar böyle hatalı yanıltıcı ilanlara. sahibinden.com a güvenirdim ancak gözümde tüm güvenilirliğini kaybetti

• @baris_basar yanlış anlamayın ama sizde hatalısınız. Baştan neyi var neyi yok hepsini söylemeniz gerekiyor ticaret ahlakı gereği. Onun yaptığı terbiyesizliğe ise hiç girmiyorum bile.
  • Bu siteden ve çevremden öğrendiğim önemli bir edinim var.
    O da şu, eğer satıcı açıklama kısmına 3 cümle yazı yazamıyorsa hiç ilgilenmeden kapatıyorum.
    Dikkat ediyorum da, tüm sorunlu olaylar bu tür ilanların altından çıkıyor.

DOLANDIRICILARA DİKKAT
  • Araba alım satım işlerinde, anlaşma sağlandığı zaman anında iş bitirilmeli, yoksa bu prüzler hep çıkabiliyor. Ben karşıdaki açısından durumu size özetleyim: Muhtemelen arabayı takas ettiğini herkese söyledi, kimisi satma ben alırdım, takastaki arabanın hasarı var, şöyle böyle diye söylediler ve aslinda satmaktan vazgeçti, sizi çağırması da bundan. Amacı fiyat inseydiniz alacaktı, inmediğiniz için zaten vazgeçmişti onu söyledi size.
    Yani bu tür olaylar hep olur, satışta anlaşıldı mı hemen işinin bitirilmesi lazım, sonradan cayma, başkaları tarafından etkilenme olmasın diye.

Kilometre düşürme olayı ayrı tabiki, o çok kötü, ben onu kapsam dışı tutarak satış işleminin sonra yapılması olayını ele aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_540ia -- 16 Mayıs 2014; 10:11:40 >
  • Selam.
    başlığı okuyunca , ilk olarak pertten dönme aracı alırken son anda farketmişsiniz sandım veya galerici sizi ketenpereye getirmeye kalkıştı diye düşündüm.
    ancak olay, adamın kmsini 170 binden 120 bine indirme olayını saklaması.bu adice bir hareket.herkes de aynı fikirde.
    ancak siz bu km düşürme olayını kabul etmişsiniz anladığım kadarıyla.uzun süre binicem nasıla diye düşünmüşsünüz.
    adamla el sıkışmışsınız.
    sizin asıl dolandırılıcılık diye nitelendirdiğiniz sanırım adamın vazgeçmesi.
    ancak sizde aracın tramerdeki hasar kayıtlarını saklamışsınız.
    adamın ilanını şikayet etmişsiniz km olayından dolayı.
    siz ilanınızı neden revize etmediniz.
    hasar kaydı var 3 adet diye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: achille24

Selam.
    başlığı okuyunca , ilk olarak pertten dönme aracı alırken son anda farketmişsiniz sandım veya galerici sizi ketenpereye getirmeye kalkıştı diye düşündüm.
    ancak olay, adamın kmsini 170 binden 120 bine indirme olayını saklaması.bu adice bir hareket.herkes de aynı fikirde.
    ancak siz bu km düşürme olayını kabul etmişsiniz anladığım kadarıyla.uzun süre binicem nasıla diye düşünmüşsünüz.
    adamla el sıkışmışsınız.
    sizin asıl dolandırılıcılık diye nitelendirdiğiniz sanırım adamın vazgeçmesi.
    ancak sizde aracın tramerdeki hasar kayıtlarını saklamışsınız.
    adamın ilanını şikayet etmişsiniz km olayından dolayı.
    siz ilanınızı neden revize etmediniz.
    hasar kaydı var 3 adet diye?

Benim dolandırıcılıktan kastım ilandaki resmde aracın 120000 görünmesi ama gerçekte 2012 yılında 170000 olması. Benim ilanımda tramer kaydında 2000 tl hasar kaydı var gibi bir resim yanıltıcı bir ibare yok. Ben adama aracım hasarsızda demedim.yetkili servisin tampona 4500 tl hasar girdiği bir sistemde benim hasar kaydım çok değil bence.

Benim asıl canımı sıkan adamın ilanında hala 120000 yazması ve sitenin bu ilana göz yumması. Sanırım uyarı niteliğindeki bu paylaşımım çok doğru olmadı

• tekrar selam.
    ben sizin ne demek istediğinizi çok iyi anladım.yukardaki mesajda da açıkça belirttim.
    sizin dediğiniz gibi adam 120 bin km olarak aracı satmaya çalışıyor ancak arac 170 bin. ok.adamın yaptığı yanlış.
    ancak siz bunu kabul edip anlaşmışsınız.
    sonra satıcı vazgeçmiş.sizde ilanı şikayet etmişsiniz ancak ilan hala yayında.
    siz bunu dile getiriyorsunuz.

bende diyorumki siz kendi ilanınızda neden aracım hasar kayırlı.
    3 tane kaydı var.
    şunlar şunlar diye açıklama yapma istediğinde bulunmuyorsunuz.
    diyorsunuzki adama açıkladım.
    e ilanınıza bakacak olan insanlara neden bu açıklamayı yapmıyorsunuz ilan sayfanızda.
  • Sahibinden.com denen şirketin aklı fikri parada...Paralı ilanları hayatta kaldırmaz...Ben kaç tane şikayet ettim...Hiçbirini kaldırmadılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris_basar

Merhaba değerli forum üyeleri. Yaklaşık bir aydır araba bakmaktayım. Aracım 2009 golf 6 1.4 tsi 7 ileri dsg. biraz daha düşük model sedan araç bakıyorum. Bu süreçte bir kaç kişiyle görüştüm ancak en ilginci son görüştüğüm araçtı. ilanın linki :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-volkswagen-jetta-1.9-tdi-midline-2007-model-cok-temiz-ve-bakimli-164332930/detay/ takas için buluştuk görüştük. ben üstüne 9 istedim olmaz falan dedi 7 de anlaştık. bu arada benim aracın ilanı :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2009-golf-1.4-tsi-7-ileri-dsg-107000-km.de-161633080/detay/ ben cidden sıkıldım araba bakmaktan o yüzden artık bitsin bu iş gözüyle bakıyorum. bu esnada ben aracın tramer bilgilerini sorgulattım araba 120000 km de görünüyor tramere bi baktım araba 2012 yılında 170000 km.deymiş. adama söyledim adam vay benden önceki sahibi yaptıda şöylede böylede cart curt etti ok dedim sanayiye adamın ustasına gittik. iki aracada baktı sıkıntı yok dedi. adamın turbosuda arızalıydı bunu daha önceden söylemişti. ıslık sesi muhabbeti. ben genelde körükten olduğunu bildiğim için ses çıkartmadım. araçları test ettik ok dedik. ben her şeye rağmen alıp arabayı uzun süre kullanmayı düşündüğüm için ok dedim. ertesi gün notere gider takası yaparız dedik.

Asıl bomba şimdi. Ertesi gün ben işten zar zor izin aldım. müdüre bi ton minnet ettim. adamı aradım noterde buluşalım vaktim dar diye. adam yav hocam sen hele bi bizim dükkana gel dedi. iyi dedim gittim. adama daha önce ufak tefek hasar kayıtlarım var demiştim. vatandaş sorgulatmış senin araçta 3 adet hasar kaydı var dedi. 6000 civarında toplam. 2000 tl.side hırsızlık olmuştu cam kırığı ve çalınan değerli eşyaların teminatı. biri park halinde çarpma diğeri çarpma. arabamı ustasına gösterdi adam sıfır hata dedi. bana ağız göz eğiyor. sen çok istiyosun 7000 vermem demezmi adam. ben sinirlendim kendi aracının km.sinin kaç olduğu belli değil benim aracıma çamur atıyor. bunu neden telefonda söylemedin dedim şimdi baktık dedi. sonra bi ara otogalerici arkadaş baktı o söyledi dedi. o arkadaşı nedense kendi arabasının km.si ile oynandığını görememiş. ben kuruş inmem dedim. adam bu seferde yok hocam senin araba bize gelmez zaten demezmi. adamın sağı solu ayrı oynuyor yani. o an insanların nasıl katil olduğunu çok iyi anladım. Durum bu yani dostlar. Sİzce haksızmıyım. Pişman oldum keşke en başında hasar kaydını net olarak söyleseydim. sanırım hatam bu oldu.

Bu arada ilanı şikayet ettim. km yanlış diye çünkü birde adam yol bilgisayarı fotoğrafı eklemiş 120000 km diye ve bu olaydan sonrada ilanını düzeltmedi. baktım sahibinden.com hiç bir şey yapmıyor bu seferde sahibindeni sikayetvar.com a şikayet ettim bu sefer bana cevap yazmışlar ilgili ilanı araştıracağız diye ama hala ilan yayında. anladığım kadarıyla sahibinden.com ilanı kaldıracak gibi değil. yani göz göre göre yataklık ediyorlar böyle hatalı yanıltıcı ilanlara. sahibinden.com a güvenirdim ancak gözümde tüm güvenilirliğini kaybetti

Kişiye mesaj attım fakat hala haberi olmadığını söylüyor eminmisiniz ?

benim şuan arabada 120.645 gözüküyor aldığımda da 117.000 civarındaydı fakat nerden baktınız ben hiç bakmadım eşimin arabası ve kullanmadık fazla baktırmadık da benide bilgilendirirseniz bende aldığım kişiyle irtibata geçmeye çalışayım

Bu şekilde mesaj attı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

Merhaba değerli forum üyeleri. Yaklaşık bir aydır araba bakmaktayım. Aracım 2009 golf 6 1.4 tsi 7 ileri dsg. biraz daha düşük model sedan araç bakıyorum. Bu süreçte bir kaç kişiyle görüştüm ancak en ilginci son görüştüğüm araçtı. ilanın linki :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-volkswagen-jetta-1.9-tdi-midline-2007-model-cok-temiz-ve-bakimli-164332930/detay/ takas için buluştuk görüştük. ben üstüne 9 istedim olmaz falan dedi 7 de anlaştık. bu arada benim aracın ilanı :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2009-golf-1.4-tsi-7-ileri-dsg-107000-km.de-161633080/detay/ ben cidden sıkıldım araba bakmaktan o yüzden artık bitsin bu iş gözüyle bakıyorum. bu esnada ben aracın tramer bilgilerini sorgulattım araba 120000 km de görünüyor tramere bi baktım araba 2012 yılında 170000 km.deymiş. adama söyledim adam vay benden önceki sahibi yaptıda şöylede böylede cart curt etti ok dedim sanayiye adamın ustasına gittik. iki aracada baktı sıkıntı yok dedi. adamın turbosuda arızalıydı bunu daha önceden söylemişti. ıslık sesi muhabbeti. ben genelde körükten olduğunu bildiğim için ses çıkartmadım. araçları test ettik ok dedik. ben her şeye rağmen alıp arabayı uzun süre kullanmayı düşündüğüm için ok dedim. ertesi gün notere gider takası yaparız dedik.

benim şuan arabada 120.645 gözüküyor aldığımda da 117.000 civarındaydı fakat nerden baktınız ben hiç bakmadım eşimin arabası ve kullanmadık fazla baktırmadık da benide bilgilendirirseniz bende aldığım kişiyle irtibata geçmeye çalışayım

5664 e arabanın plakasını yazıp mesaj gönderince hasar kayıtları ve muayene tarihleri ile muayeneler esnasında kaç km olduğu çıkıyor. Ben ilan sahibine durumu anlattım kendisinin haberi var aracının km.si 2012 yılında 170000 miş. Sms i kendisinede gösterdim. Sanırım bunun sonunda ben adamla papaz olacağım görünen bu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

quote:

5664 e arabanın plakasını yazıp mesaj gönderince hasar kayıtları ve muayene tarihleri ile muayeneler esnasında kaç km olduğu çıkıyor. Ben ilan sahibine durumu anlattım kendisinin haberi var aracının km.si 2012 yılında 170000 miş. Sms i kendisinede gösterdim. Sanırım bunun sonunda ben adamla papaz olacağım görünen bu.

Bilemeyeceğim fakat adamın yazdığı bu. Ama işte insanlara nasıl güveneceğiz artık bilemiyoruz.

• Şu devirde 2.el'de tanıdığın, güvenilir arabayı buldun mu alacaksın. İster Mercedes olsun ister Fiat. 2-3 aydır araba bakıyoruz fakat aklımızda belli bir model yok. Çevreden güvenilir, tanıdığımız ne düşerse onu alırız diyoruz bütçemiz elverdiğince.

• İyi ki almamışsın o arabayı, bence bu yaşadığına sevinmen lazım. Neden almakta direttiğini anlayabilmiş değilim. Üstelik araba mı kalmadı o paraya, diye sorarlar adama?

Bu araçlar yüksek vergi dilimine girdiği için motoru sağlam, dizel diye vergiyi gözden çıkartıp deli gibi yol yapıyorlar. Az yol yapacak olup da bu arabayı alan adama nadir rastlarsın.
  • Geçsin bu palavraları bilmiyormuş cartmış curtmuş alacağı arabanın seceresini çıkarmayı iyi biliyor ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam size iyilik yapmis farkinda olmadan :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladığım kadarıyla son dakikada işi aceleye getirip arabayı ucuza kapatmaya çalışan çakallardan biri.

fakat yukarıda bazı arkadaşların belirttiği siz neden yazmadınız hasarları demişler sitem eder gibi. fakat o konuda katılmıyorum. söylemeseniz hasar var diye eyvallah. sonuçta onbinlerce liralardan bahsediliyor araba alıp satılırken. o kadar parayı verip de 3.5-4 liradan çekinmek bence tam anlamıyla aptallıktır. o kayıtları sorgulamak kesinlikle gereklidir.

böyle tipler yüzünden araba satarken belim çatladı. 1996 model, 18 yaşında arabam vardı. bir yıl kullanıp sattım. alıcı ayağına gelen adam bana kazasını soruyordu, ilk başlarda anlatırdım tramerde bunlar yazıyor, ben bir yıldır kaza yapmadım vs diye. adam bu sefer de senden öncekiler neler diye soruyor. yahu kardeşim ben arabayı 1 yıldır kullanıyorum, araba trafiğe çıktığında ben 4 yaşındaydım nerden bileyim ben kazasını. 4 yaşımdan bu güne ben neler yaptığımı hatırlamıyorum.
    sonlara doğru iice bunaldım günde 10 kişiye aynı şeyi anlatmaktan, plakayı 5664'e gönder kazasına km'sine bak öyle gel diye kestirip atıyordum.

mesela bu arkadaş benden arabayı aldıktan 10 gün sonra modifiye edip temizleyip kazasız diye tekrar satışa koydu. fakat aracın tramer kaydında 3 tane park halinde çarpma görünüyor (2003'den önceki 7 yıl meçhul.) bu arabaya 16000 tl vermeden önce aracın kaza durumunu satıcıya inanıp da alan kişinin sonradan üzülmeye hakkı yoktur.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orjinal-km.kazasiz-civic-164018493/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanozsavas -- 17 Mayıs 2014; 3:25:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.