Şimdi Ara

Egzozda Delik Olursa ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
32.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Değerli dostlar bugün aracımın egzoz dumanının egzozun alt kısmındanda çıktığını farkedip eğilip baktığımda egzozda delik olduğunun farkına vardım bu durumda egzozu değiştirmem mi gerek yoksa böyle bir süre daha kullanayım mı ?...

Araç Hyundai Accent 1.5 GLS 1999 Model Yumurta kasa...

Birde egzoz değişimi tahmini ne kadar dır?

Önerilerinizi bekliyor şimdiden ilginize teşekkür ediyorum ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Egzoz Delik Olursa

Egzoz sisteminizde delik oluşması, aracınızın performansı ve güvenliği üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. İşte egzoz delik olmasının bazı sonuçları:

• Gürültü Artışı: Delikli bir egzoz, motordan çıkan egzoz gazlarının gürültülü bir şekilde kaçmasına neden olur. Bu, özellikle yüksek devirlerde rahatsız edici olabilir.
    • Güç Kaybı: Egzoz delikleri, egzoz gazlarının serbestçe akmasına izin vererek geri basıncın azalmasına neden olur. Bu, aracınızın gücünü ve torkunu düşürebilir.
    • Artan Yakıt Tüketimi: Egzoz delikleri, motorun egzoz gazlarını verimli bir şekilde tahliye etmesini engeller. Bu, daha yüksek yakıt tüketimine yol açabilir.
    • Çevresel Etkiler: Delikli bir egzoz, atmosferik kirliliğe katkıda bulunan zararlı gazların ve partiküllerin kaçmasına izin verir.
    • Güvenlik Riskleri: Egzoz gazları, karbon monoksit gibi tehlikeli maddeler içerir. Delikli bir egzoz, bu gazların yolcu kabinine sızmasına izin vererek ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Egzoz Delik Olursa Ne Yapılmalı?

Egzozunuzda delik fark ederseniz, en kısa sürede bir oto tamircisine başvurmalısınız. Delik genellikle kaynak yapılarak veya egzoz parçasının değiştirilerek tamir edilebilir. Düzenli olarak egzoz sisteminizi kontrol etmek, deliklerin erken tespit edilmesine ve daha ciddi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Son susturucu delinmiş galiba. Son susturucuyu değiştirmeniz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Son susturucu delinmiş galiba. Son susturucuyu değiştirmeniz lazım.
    Susturucun gitmiş senin
  • pahalıdır biraz sanayide cıkması 500 600 civarı diye biliyorum komple olarak .. Yanlış hatırlıyor olabilirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EFAE9B29C

pahalıdır biraz sanayide cıkması 500 600 civarı diye biliyorum komple olarak .. Yanlış hatırlıyor olabilirm
    Son susturucuyu 100-150TL'ye değiştirirsiniz.
  • quote:

pahalıdır biraz sanayide cıkması 500 600 civarı diye biliyorum komple olarak .. Yanlış hatırlıyor olabilirm
    Aşırı ses yapmıyor ise bir süre kullanılabilir bence.
    Gün geçtikçe hemen acıcaktır bazı ekzozcu ustalar o bölgelere yama yapıyorlar bir süre daha idare edebilir.
    İlerleyen günlerde yama yapılan yerden değilde az ilersinden acıcaktır bana göre
    En güzel değiştirmek tahmini 100 tl vardır son susturucu usta 20-30 tl bişey talep eder tahminen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

Gün geçtikçe hemen acıcaktır bazı ekzozcu ustalar o bölgelere yama yapıyorlar bir süre daha idare edebilir.
    İlerleyen günlerde yama yapılan yerden değilde az ilersinden acıcaktır bana göre
    En güzel değiştirmek tahmini 100 tl vardır son susturucu usta 20-30 tl bişey talep eder tahminen.

Alıntıları Göster
    50 TL'ye silencerli bir egzoz alın ve taktıkrın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

Alıntıları Göster
    Eskiden bu doğan şahin grubu 5-6 ayda bir susturucu delinir di, yeni nesil araçlarda maaşallah en az 10 yıl dayanıyor çok güzel bir şey

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Eskiden bu doğan şahin grubu 5-6 ayda bir susturucu delinir di, yeni nesil araçlarda maaşallah en az 10 yıl dayanıyor çok güzel bir şey

Alıntıları Göster
    Seste bir değişme yoksa bence değiştirmenize gerek yok en azından şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Seste bir değişme yoksa bence değiştirmenize gerek yok en azından şimdilik.

Alıntıları Göster
    Hocam biraz aracın sesi artar. şimdilik idare etmek istiyorum diyorsanız egzozcular ufak bir yama yapar. ama yarın birgün başka yerden delinir. 100-150 Tl'ye taktırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcExpertt

Hocam biraz aracın sesi artar. şimdilik idare etmek istiyorum diyorsanız egzozcular ufak bir yama yapar. ama yarın birgün başka yerden delinir. 100-150 Tl'ye taktırabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    benim dediğim ortadaki susturucu filtre miydi ? yanlışmı hatırlıyorum ?
  • Son susturucuyu değiştirmeniz yeterli.. Güncel fiyatları bilmiyorum ama ucuzdur..
    Maddiyat önemliyse bu şekilde biraz daha idare edebilirsiniz.. Ses rahatsız etmeye başlayınca gidersiniz..

@linqs sizin dediğiniz pahalı olan parça katalitik konvertördür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Son susturucuyu değiştirmeniz yeterli.. Güncel fiyatları bilmiyorum ama ucuzdur..
    Maddiyat önemliyse bu şekilde biraz daha idare edebilirsiniz.. Ses rahatsız etmeye başlayınca gidersiniz..

heh hocam onun bi zararı olurmu idare edilse misal ? zararı olursa ne gibi zararları olur ? içi dağılmış diyorlar ya içine açıp kaynak yapıcaz yada değişecek diyorlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 3 Aralık 2013; 0:25:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Son susturucuyu değiştirmeniz yeterli.. Güncel fiyatları bilmiyorum ama ucuzdur..

heh hocam onun bi zararı olurmu idare edilse misal ? zararı olursa ne gibi zararları olur ? içi dağılmış diyorlar ya içine açıp kaynak yapıcaz yada değişecek diyorlar ..

Alıntıları Göster
    Ne gereği var hocam değişmeye. kaynak yaptır gitsin

• O şekilde kullanılırsa yakıt tüketimini arttırdığına dair bir hurafe var.. Bence alakası yok.. Tek zararı delik büyüdüğü zaman çıkan ses..
    Ben kaynak yaptırmaktan yana değilim.. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, buradan kaynak yaparlar iki gün sonra öteden delinir..
  • 100 liraya değişiyor, ömrünü tamamlamış değiştir gitsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

100 liraya değişiyor, ömrünü tamamlamış değiştir gitsin..
    Zenginsen susturucu alırsın 200 verip değilsen kaynak yaptır 10-20 liraya.Herkes demiş al degiştir et herkes zengin değil susturucuya 200 versin.Birde yarın baska yerden demişler yarın baska yerden delinirse bi kaynak da oraya yaptırırsın bi 10 20 daha verirsin 200 vermektense bol keseciler gelmiş konuya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Zenginsen susturucu alırsın 200 verip değilsen kaynak yaptır 10-20 liraya.Herkes demiş al degiştir et herkes zengin değil susturucuya 200 versin.Birde yarın baska yerden demişler yarın baska yerden delinirse bi kaynak da oraya yaptırırsın bi 10 20 daha verirsin 200 vermektense bol keseciler gelmiş konuya

Alıntıları Göster
    duruma göre kaynakla kurtarılabilir veya parça saç eklenebilir, diğer yerleri de pek iyi durumda değilse değiştirilebilir. çok bağırmıyorsa muayene zamanına kadar binilebilir. bendeki de üst kısmından delinmişti ama şimdiki araçlar eskiler gibi çok bağırmıyor, abart egsozlulardan çok daha az. muayene zamanına kadar 1 sene aynen bindim. geçen hafta 150 liraya değiştirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: woxow

duruma göre kaynakla kurtarılabilir veya parça saç eklenebilir, diğer yerleri de pek iyi durumda değilse değiştirilebilir. çok bağırmıyorsa muayene zamanına kadar binilebilir. bendeki de üst kısmından delinmişti ama şimdiki araçlar eskiler gibi çok bağırmıyor, abart egsozlulardan çok daha az. muayene zamanına kadar 1 sene aynen bindim. geçen hafta 150 liraya değiştirdim.

Alıntıları Göster
    Hazır böyle bir konu açılmışken ben de bilenlere bir soru sorayım. Ben aracımın daha fazla ses çıkarmasını istiyorsam ne/neler yapabilirim?

• Sevgili dostlar bu sabah sanayi ye uğradım bir çok arkadaşın dediği gibi Son Susturucunun Ömrünü tamamlamış olduğunu söyledi usta Zaten Aracın ilk Susturucusuymuş... Dolayısıyla GÜRPA marka 2 YIL Garantili yeni susturucu ile değişimini 150,00 TL ye yaptılar ses konusunda azalma oldu gibi. Diğer yandan yakıta etki edermi onu da zamanla göreceğim. Eski çıkan Susturucunun içinde sallanan birşeyler vardı Değişimi iyi oldu :D Konuya alaka gösteren tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.