Şimdi Ara

Ekran Kartım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Merak ettiğim şey, ekran kartımın markası nedir? Ekran kartım kaç mb? Paylaşımlı mı paylaşımsız mı? Anlayamıyorum

Ekran Kartım?

• ekran kartınız onboard 128-256 mb 64 olarak geçer bunla oyun oynanmaz dıştan kart takılması gerekir
  • On board ekran kartları, tabir-i caizse sadece ekrana görüntü vermeye yarar..

Kötü yanı ise, mevcut ram miktarından çalar.
  • Teşekkür ederim de, oyun için sormadım. Sadece kaç mb, markası nedir, ve paylaşımlı mıdır? bunları öğrenmek istiyorum.
  • intel onboard ekran kartı 1328 mb paylaşımlı ekran kartı gözüküyor latop modelini söylersen laptopta başka ekran kartı varmı söyleyebilirim.
  • ASUS K50IJ SX modeli. Intel core 2 duo T 5870 işlemcisi vs vs.
  • CPU-Z isimli programı kur ayrıntılı olarak sistemin tüm özelliklerini yazıyor kolay gelsin
  • Everest isimli programı kurarsanız. İhtiyacınız olan bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ekran Kartım?
  • Yukarıda yaklaşık hafızada, 1326 mb yazıyor. Yani 1 gb mı ekran kartım????
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mdemirsar

Teşekkür ederim de, oyun için sormadım. Sadece kaç mb, markası nedir, ve paylaşımlı mıdır? bunları öğrenmek istiyorum.

Mesajımda yazmıştım, on board ekran kartları kullanmış olduğunuz ram miktarından kendisine takviye ederek çalışırlar.. Yani ekran kartınız paylaşımlıdır.
  • Sadece intel ekran kartınız mevcut.
  • Ben terimlerden çok fazla anlamıyorum o yüzden anlayamıyorum demek istediklerinizi. Ekran kartımın bi mb'tı yok mu ? :) - Approx. total memory: 1326 mb - diye belirtilen şey, ekran kartının ölçüsü değil midir? Yani bana " ekran kartın kaç mb?" dediklerinde ne demem gerekiyor kısaca?
  • "ekran kartım intel paylaşımlı 1326 mb a kadar cıkıyor" diyebilirsin.
  • quote:

Ben terimlerden çok fazla anlamıyorum o yüzden anlayamıyorum demek istediklerinizi. Ekran kartımın bi mb'tı yok mu ? :) - Approx. total memory: 1326 mb - diye belirtilen şey, ekran kartının ölçüsü değil midir? Yani bana " ekran kartın kaç mb?" dediklerinde ne demem gerekiyor kısaca?

1 GB ( Paylaşımla ) beraber bir ekran kartım var diyeceksiniz.
  • Tamamdır teşekkür ederim. Paylaşımsız ekran kartı daha iyi anladığım kadarıyla :) Anlamaya çalışıyorum bende olayları, kusura bakmayın.
  • quote:

Tamamdır teşekkür ederim. Paylaşımsız ekran kartı daha iyi anladığım kadarıyla :) Anlamaya çalışıyorum bende olayları, kusura bakmayın.

dostum bak şimdi paylaşımlı ekran kartı onboard olur yani anakartın içinde vardır rami 1 gb demişşin söle örnek verim mesala 4 gb ram var bilgisayarında sen 1 gb ekran kartına ayırıyosun 3 gb kalıyor ama paylaşımsız ekran kartı alsaydın yani sadece ekran kartı anakarta dısardan takıyosun onun kendisinde ram falan herseyi var oyun falan oynamıyosan yeter zaten
  • Tamam arkadaşım çok teşekkürler.
  • sadece windows vista ve 7 de ram i kullanır directx10 olduğu için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.