Şimdi Ara

Ekran kartım tam performans çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2gündür araştırıyorum hiçbir kesin sonuç yok.

R5 2600
    B450 TUF
    RX 590
    2X8GB 3000MHZ
    FSP HYDR0 700
    256 GB SSD
    1TB HDD

Sistem bu. Armada high orta ayarlarda 45-50 fps alıyorum. Lolde max ayarlarda 90 fpslere bile düştüğü oluyor. Ekran kartı kullanımı sürekli %20 lere %10 lara %5 lere düşüp düşüp duruyor.
    Sorun ne olabilir?

• önce güvenli modda ddu ile ekran kartı driverini kaldırıp farklı sürücü yükleyin, son sürüm yerine 18.12 deki sürümler...
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Hocam yaptım değişen bir şey yok. Kafayı yiyeceğim. 2K Ultrada 45 Fps alıyorum. 1080p High ayarlara çekiyorum yine aynı fpsi alıyorum delireceğim ya şaka gibi. Nasıl %99 da çalışacak stabil bir şekilde bu gpu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonibons

Hocam yaptım değişen bir şey yok. Kafayı yiyeceğim. 2K Ultrada 45 Fps alıyorum. 1080p High ayarlara çekiyorum yine aynı fpsi alıyorum delireceğim ya şaka gibi. Nasıl %99 da çalışacak stabil bir şekilde bu gpu
    afterburnerde % lik düşme göstermesi normal diyorlar. gpu kullanımı çakıldığında drop da giriyor mu ? fps drop girmiyorsa normaldir
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    After burner değil hocam. Amd nin kendi sistem izlemesinden bakıyorum. DROP girmiyor ama nesi normal allah aşkına? 2k ULTRA ile 1080p Medium aynı fpsi verir mi? Buna nasıl normal diyebiliyorsunuz. Ekran kartı stabil %99 da çalışması gerekiyor ama çalışmıyor ne hikmetse
  • 3d mark demosu var steamde orada benchmark yap bi istersen. Sürücüleri güncelleyin mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonibons

After burner değil hocam. Amd nin kendi sistem izlemesinden bakıyorum. DROP girmiyor ama nesi normal allah aşkına? 2k ULTRA ile 1080p Medium aynı fpsi verir mi? Buna nasıl normal diyebiliyorsunuz. Ekran kartı stabil %99 da çalışması gerekiyor ama çalışmıyor ne hikmetse
    afterburner kullandığınızı düşünerek %5 - 10 düşmesine normal demiştim, onun dışında önerebileceğim tek şey farklı windows sürümü olur, 1607 gibi
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç bu çıktı Ekran kartım tam performans çalışmıyor.
  • Hocam anormal sonuçlar bunlar. Siz yinede bi karşılaştırın nette. İşlemcide de bir anormallik var gibi.

Ekran kartı ve işlemcinin yükteyken sıcaklık ve frekans değerleri nedir?
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı bu testte 72 derece civarlarına çıktı işlemciyi takip edemedim. Anormal dediğin neyde sorun var? Ekran kartı normal işlemci az performans mı vermiş
  • Frekanslarını yazar mısın gpu ve cpu nun

Emin değilim ama aynı teste benim rx 570 50-60 fps, işlemci de ki benimki i3 6100 seninkinin civarında fps aldı.

Gpu ve cpu frekans ve sıcaklıklarını yazarsan kesin birşey söylebilirim
  • after burner ayarlarını da atar mısın?
  • cnr_2010 C kullanıcısına yanıt

Hocam arada 1 saniyelik %98 falan oluyor ama sonra tekrardan 33 e 0 a falan iniyor. Kafayı yiyicem şu sistemle 35 fpslerde oynuyorum ya

• Bonibons B kullanıcısına yanıt
    hocam olaya farklı bir açıdan yaklaşalım adım adım gidelim.

sistemi yeni mi topladınız?
    işlemci ile oynama yaptınız mı?
    işlemci soğutucu fan değişimi yaptınız mı?
    işlemci soğutucu bağlantısı düzgün yapıldı mı?
    termal macun düzgün sürüldü mü?
    ekran kartı güç girişleri tam yapıldı mı?

bu sorulara cevap alıp ilerleyelim.

ekleme güç seçeneklerinde hangisi seçili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr_2010 -- 24 Şubat 2019; 21:15:22 >
  • cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    en yüksek performansa ayarlı seçili.
    Yeni toplattım. Vatanda montajı yapıldı.
  • Kardeş merhaba bende geçen hafta 590 nitro modelini aldım msi afrerburner gpu kullanım yüzdesini yanlış göstermekte gpu kullanım yerine güç izlemeye alırsan kartın 100~185w çektiğini görebilirsin vsnyc kapalı tutarsan max kullanıma yakın değerler görürsün time spy sonuçlarıda normal bende 4600 gibi birşey çıkmıştı gpu skoru
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.