Şimdi Ara

En Kalitesiz Ygs 2014

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zordur kolaydır bunlar göreceli ama bu sınavın KALİTESİZ olduğu kesin.Şaibeli baya bir soru olması ve böyle bir sınavda soruların açıklanmaması ösym nin de ne kadar kalitesiz bir kurum olduğunu bize tekrar gösterdi. Soruların açıklanmadığı senede soruların bu denli saçma olmasına ben şans diyemem sizin içiniz rahatsa emeğinizin karşılığını aldığınızı düşünüyorsanız siz şans deyin.Umarım bu sene son olur ve ÖSYM gibi her tarafından kalitesizlik ve şüphe akan bir kurumla bir daha uğraşmak zorunda kalmayız.Hepinize BAŞARILAR

• kalitesiz falan değil. sadece cevaplar açıklanmadığı için kalitesiz insanlar soruları yorumluyor ve bilgi kirliliği oluşuyor.

kaliteli diyebilecek kadar orjinal soru yoktu belki ama kesinlikle kalitesiz diyebilecek kadar kötü bir sınav değildi.
  • Sınav bence de tam kıvamındaydı zor olması kaliteli olması demek değil bence.2012 de ki,uzun paragraflar yüzünden 25 dakikaya sığdırmaya çalıştığım matematik soruları hala aklımda.kalitesiz olan oydu bence
  • neyaptimlan N kullanıcısına yanıt
    ÖSYM nin işi kaliteli sınav hazırlamak hele ki bu sınava 2 milyon kişi giriyorsa o sınav KALİTELİ olacak. Aşağısını kimse kabul etmemeli kaliteden kasıt sınavın zor olması değil soru zor olabilir ama cevabı nettir bu sınavda soruyu nereye çekersen cevap da oraya gidiyor sınav KALİTESİZ NET
  • quote:

Orijinalden alıntı: BüyükEvAblukada

ÖSYM nin işi kaliteli sınav hazırlamak hele ki bu sınava 2 milyon kişi giriyorsa o sınav KALİTELİ olacak. Aşağısını kimse kabul etmemeli kaliteden kasıt sınavın zor olması değil soru zor olabilir ama cevabı nettir bu sınavda soruyu nereye çekersen cevap da oraya gidiyor sınav KALİTESİZ NET
    kesinlikle çok kalitesiz. çok çelişkili sorular vardı. istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz. ayrıca çoğu konudan soru yoktu ve bazı paragraflar da çok basitti. yani çoğu deneme bile daha kaliteli.
  • tute6 T kullanıcısına yanıt
    fizikte kütle merkezi kaldırma kuvveti gibi baba konular varken yeğin nükleere kuvveti nedir ya hayatımızda kimya sormamışlar biyo fena değildi matta ayarındaydı türkçe yayınlanan 2 soru çok kalitesiz bence kalitesizlik mat ve biyo hariç paçalarından akıyodu.
  • quote:

Zordur kolaydır bunlar göreceli ama bu sınavın KALİTESİZ olduğu kesin.Şaibeli baya bir soru olması ve böyle bir sınavda soruların açıklanmaması ösym nin de ne kadar kalitesiz bir kurum olduğunu bize tekrar gösterdi. Soruların açıklanmadığı senede soruların bu denli saçma olmasına ben şans diyemem sizin içiniz rahatsa emeğinizin karşılığını aldığınızı düşünüyorsanız siz şans deyin.Umarım bu sene son olur ve ÖSYM gibi her tarafından kalitesizlik ve şüphe akan bir kurumla bir daha uğraşmak zorunda kalmayız.Hepinize BAŞARILAR

Katılıyorum,bu kadar saçma olmamalıydı hani örneğin fizikte kaldırma kuvveti,basit makinalar, aynalar,mercekler

• quote:

+1. Iyiki lys var cunku bu sinavda sahibeli cok soru var orasindan burasindan sallayarak dogru yapanlar cikicak AMA zaten dedigim gibi bu sinav dandik bir provaydi Asil aslanlar lysde kukreyecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_LeBronJameS -- 25 Mart 2014; 18:13:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_LeBronJameS

quote:

+1. Iyiki lys var cunku bu sinavda sahibeli cok soru var orasindan burasindan sallayarak dogru yapanlar cikicak AMA zaten dedigim gibi bu sinav dandik bir provaydi Asil aslanlar lysde kukreyecek :)

Alıntıları Göster
    kesinlikle katıyorum kalite sorunu göreceli gelecektir kimilerine ama türkçe sorularını tekrar okuyun bulabiliyorsanız göreceksinizki paragraflardaki konuları her şıkka oturtabiliyorsunuz .

• quote:

Orijinalden alıntı: Not Found

kesinlikle katıyorum kalite sorunu göreceli gelecektir kimilerine ama türkçe sorularını tekrar okuyun bulabiliyorsanız göreceksinizki paragraflardaki konuları her şıkka oturtabiliyorsunuz .

Alıntıları Göster
    yapamayan kalitesiz diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: chief53

Alıntıları Göster
    Hadi çelişkiyi geçtim, akrep yelkovan sorusuyla üzüm sorusunu ösymye yakıştıramadım. Her kitapta olan klasik sorular.
  • quote:

Alıntıları Göster
    %70 i kalitesizdi
  • quote:

Alıntıları Göster
    Türkçe çok kalitesizdi sosyal ve din hoşuma gitti felsefe zor geldi coğrafya aşırı karışık geldi. Biyolojide bazı sorular ilk okul 5. sınıf sorusu gibiydi :D
  • Bence sınavın tamamını hedef gösterip kalitesiz demek yanlış olur.çünkü o matematikteki özgün problemler hiçbir kaynakta bulunmayan öğrencinin o anki odaklanma durumunu, sayısal zeka ve muhakeme gücünü ölçen eşsiz sorulardı.mesela zamandan 35 in altına düşmeyenlerin çözdügü sorular hep bir önceki sınavlardan esinlenerek oluşturulmuş sorulardı ama sınavda önümüze gelen sorular ise anlık düşünce ve refleks isteyen tarzdandı. Yeni bir buluş yapmak gibi bir şey
    Hee şuna da katılırım seçicilikten uzaklaşmış derecede çelişkili sorular var mıydı evet ama bu sınavın kalitesizligini göstermez
  • Sene içinde 35 deneme çözdüm, hepsi de ygs 2014ten kaliteliydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gillbert

Hadi çelişkiyi geçtim, akrep yelkovan sorusuyla üzüm sorusunu ösymye yakıştıramadım. Her kitapta olan klasik sorular.

Cidden o üzüm sorusu neydi öyle, tam 80'lerdeki öss soru tipiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvtbal

Bence sınavın tamamını hedef gösterip kalitesiz demek yanlış olur.çünkü o matematikteki özgün problemler hiçbir kaynakta bulunmayan öğrencinin o anki odaklanma durumunu, sayısal zeka ve muhakeme gücünü ölçen eşsiz sorulardı.mesela zamandan 35 in altına düşmeyenlerin çözdügü sorular hep bir önceki sınavlardan esinlenerek oluşturulmuş sorulardı ama sınavda önümüze gelen sorular ise anlık düşünce ve refleks isteyen tarzdandı. Yeni bir buluş yapmak gibi bir şey
    Hee şuna da katılırım seçicilikten uzaklaşmış derecede çelişkili sorular var mıydı evet ama bu sınavın kalitesizligini göstermez
    bir ygs öğrencisine türkçe sorularını resmen ales düzeyinde sorular sorulurmu ?
    onuda geçtim çelişki yapacam diye adam nerdeyse samanyolu galaksisindeki bir gezegen için mantık yürütmemizi ister gibi soru sormuş okadar dip okadar derin
    şıklar desen zaten cakışmış

ve son olarak nicholas allan seni bildiği gibi yapsın boyun posun devrilsin başka bişey demiyorum mekanik araç üretmişmiş .

• quote:

Orijinalden alıntı: rapsodi_381

bir ygs öğrencisine türkçe sorularını resmen ales düzeyinde sorular sorulurmu ?
    onuda geçtim çelişki yapacam diye adam nerdeyse samanyolu galaksisindeki bir gezegen için mantık yürütmemizi ister gibi soru sormuş okadar dip okadar derin
    şıklar desen zaten cakışmış

ve son olarak nicholas allan seni bildiği gibi yapsın boyun posun devrilsin başka bişey demiyorum mekanik araç üretmişmiş .

Alıntıları Göster
    Sınava aylarca çalışmama ve girdiğim en kötü sınav olmasına rağmen sorular hiçbir kaynakta olmayan özgün ve kaliteli sorulardı.

• Özellikle fen kısmı tam bir fiyaskoydu,türkçedeki ucu açık paragraflara değinmiyorum bile.Özgün hazırlamaya çalıştıklarını sezdim ben ama başaramamışlar,rezalet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cogitoergosum

Özellikle fen kısmı tam bir fiyaskoydu,türkçedeki ucu açık paragraflara değinmiyorum bile.Özgün hazırlamaya çalıştıklarını sezdim ben ama başaramamışlar,rezalet.
    Konu yanlış olmuş en kalitesiz YGS 2014 diye bir şey olmaz 10 tane YGS 2014 mü var da en kalitesizi oluyor? En kalitesiz YGS 2014 YGS'dir diyebilirsin mesela.
    Yoruma gelicek olursak evet saçma bir sınavdı. Bir tarafa 3. 4. sınıfın bile yapacağı matematik sorusu koyupta diğer taraftan öyle üzüm sorusu araba sorusu koymakla olmuyor bu iş ama yapacak da bir şey yok tabi ÖSYM bu yaptım oldu diyor sonuçta sınav sistemini onlar koyuyor onlar YGS yapmasa ortada bu denemeler olmayacak o yüzden çok da suçlamamak ya da başka denemelerle karşılaştırmamak gerekir sonuçta olayın kaynağı adamlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.