Şimdi Ara

enthernet denetcisi yukleyememe hakknda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iki gundur kafa yedirten bir sorunla ugrasiyorum son carem format atmak oncesinde fikrinizi almak istiyorum

asus p4p800 anakartimla butunlesik 3com enternet karti var aygi yoneticisinden baktim enternet denetleyicisi suruculerl yuklenmemis aniden ortaya cikri bu sorun

cd sindne donanimi yuklemeye calistim surucuyu bulamiyor tam yolu gosteriyorum gene yukleyemiyor

ne yapabilirim bir cozumu olabllirmi

not>su an ubuntu live cd den yziyorum klavyeye alisamadim yazi bozuk oldu biraz kusura bakmayin bu live cd de hcbir sorun yok modem isigi yanmaya basladi windosda suruculer yuklenemiyor R ile onardim degismedi/

• ubuntuda çalıştığına göre ethernet chipseti sağlam xp kullanıyorsan aygıt yöneticisinden driver ları kaldır sistemi yeniden başlat driver isteyince yolunu göster olması lazım eğer sorun halen devam ediyorsa ana kart driver larını sitesinden güncelle
  • sp2 yüklü.yeni kart aldım bu normal çalısıyor.sorun sanırım driverların algılanaması.bir türlü yükleyemiyor.son driverlarıda indirip yüklemeye çalıştım yine bulamadı.

elle driver yolunu gösterirken hangi dosyayı göstermeliyim.klasörleri kabul etmiyor
    alt dosyalarında hepsi istelenmiyor.tam olarak hangi dosya acaba?

tsk..
  • bendede buna benzer bir sorun olmuştu bende yeniden windowsun çeşitli versiyonlarını denememe rağmen olmadı bende cihip bozuk çıktı inşallah sende bozuk değildir birde aynı sorunu başka bir anakartta anakartı temizleyerek çözdüm chiplerin ayaklarında oksitlenme oluşmuştu
    elle diriver yolunu gösterirken inf uzantılı dosyayı göstermen gerekiyor birde yazılımı yüklemek için en alttaki seceneği seç önerilen değil listeden sonraki ekranda arama yüklenecek sürücüyü ben seçeyim yolunu izle
  • sa

sanırım sorun çipden değil.çümkü donanmı algılıyor.ayrıca aynı bios ayarlarıyla aynı ethernet kart linux işletim sistemiyle çalışıyor.

listeden ben seçeyim seçeneğiyle dosyayı göstermek istediğimde inf uzantılı bir dosyayı seçeneklerde listelemiyor.cd ye baktım bu uzantılı dosya da yok .indirdiğim driverlerrın alrında da yok.inf uzantılı dosya arıyor(listelenen dosya seçeneklerine inf var) ancak autoran oemsetup vs text bazlı dosyaların uzantısı yok .

tam olarak hangi dosyayı göstermeliyim.

tşkk
  • bazı driver programları içinde inf dosyası olmadın setup olarak çalışıp kurulurken sistem içine inf dosyasını oluşturuyorlar sendede aynı durum sözkonusu oem setup dosyasını göstersende kabul etmez direk oemsetup dosyasını çalıştırman gerekiyor önceden yanlış yüklü bir driver varsa onu kaldır daha sonra oemsetup tan kurmayı dene
  • bende oemsetup sadece text bazlı bir dosya.bunu nasıl çalıştıracağım
  • kardeş driverini yeniden indir
    http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/lan/3com/3c940/044_3c940.zip
    bende indirip bir kontrol edeyim bakalım neler var
  • kardeş klasör açılınca 044_3c940\3Com içinde autorun.inf dosyası var oemsetup.inf ve el2000x.inf dosyaları var bunlar işini görmesi lazım anakart cd si varsa oradanda kurabilirsin
    bunlarda olmaz ise ben yerinde olsam windows sistem geri yükleme yapıp bir denerim oda olmaz ise yeniden kurarım
  • Aynı kartın bir ust modelinde modem yukluyememe sorunu olmustu biostan plug and play i windows a bırak kart kendi otomatik atamasın bunu bir dene istersen.
  • yazmayıunutmuşum sisteme 3 format atıp xp home pro ve ingilizce pro olarak ayrı ayrı kurarak denedim.

----------
    "donanımı bağladım"ı seçip devam ediorum.daha sonra donanım listesi gelince ethernet adaptor seçip devam ediyorum.(!? var üstünde zaten)

The drivers for this device are not installed. (Code 28

hatası geliyor bitiriyorum.update sayfası gelip driver yolu isteniyor.kendim seçeceğimi seçip gelen sayfada yine kendim seçeceğimle devam ediyorum.

donanım tipleri sayfası geliyor.

burda da network adapters i seçiyorum.next

compaq
    skykonnect

manifaktoring başlığı latında listeliyor.
    herbirinin altında network adaptorler var.

bağlı ethernet 3com burada listeli değil.hiçbirisini seçmeden have a disk ile devam edip indirdiğim driver yolunu gçsteriyotum.indirdiğim driver alt klasörleri ve dosyaları 3com/:
    english
    ms_client
    ----
    autorun
    el2000x
    oemsetup
    son üç dosyayı sirayla gösterrip ok diyorum:
    herbirinde aynı hata:
    the specified locations does not contain informations about your hardware
    diyor.javascript:emoticon(':(')
    Sad

• kardeş bios güncelmi kronik bir sorun olmasın bios güncellemeyi dene yada bu sorun bios güncellesinden sonra oldu ise bir önceki bios sürümüne geç anakartın kendi driver cd si varsa ondan kurmayı dene
  • bana yardm edebilirmiisnnizzzzzzz????
  • sorunu ve donanımı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız
    öncelikle sorun nedir
    sonra anakart üzerindeki etherneti mi kullanıyorsunuz
    anakart üzerindeki ise anakart marka model belirtin
    harici ethernet kartı kullanıyorsanız onun marka modelini belirtin
  • ilk olarak ilgilendiginz için saolun. Aslında pc bnm diil sanıırm anakart üzernden baglanılıo eternete yani öle sanıyorum. ilk ag ayarları deişmişti onu halledemedik bende format attm yine olmadı ama şöle bi sorun war bizde pc nin cd de yok nasıl yapıcam?
  • şunları bulabildim. sistem modeli :awrdacpl işlemci: ıntel(r)pentium(r)4 cpu 2.26 ghz
  • pc cd si önemli değil ama tam olarak anakart modelini bilmeniz lazım yada ses chip inin ne olduğunu şimdi bilgisayar kasasını açıp anakart üzerinde marka model belirten yazıyı bulursanız mesela Gigabyte marka GA-8S651MP-RZ model gibi ozaman işimiz kolay olur üreticinin web adresinden direk driverları indirip kurabiliriz bu arada kasayı açmış iken speaker hopörlürün takılı olduğu yeri de bir kontrol edin direk anakart üzerine mi takılmış yoksa anakart taki bir soketir ayrı bir kart ile mi takılmış eğer anakarta ayrı bir kart ile takılmış ise o ayrı kartın marka modeli üzerinde yazar ona ihtiyacımız var
    bunları bir deneyin sonuca göre devam edelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.