Şimdi Ara

Fiat Tempra SX AK Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Acayip Retro hastasıyım, manuel vites araba tecrübem var, ilk arabama sahip olmak istiyorum.

Yurtdışında yaşarken Yugo, Skoda, Lada Vaz, Niva tarzı arabalar acayip hoşuma gidiyordu. Fakat Vaz, Murat 124 ve Serçe burada maalesef bende bile kötü önyargıya sahip kullanan genel profil yüzünden. Nivalar da çok pahalı ve masraflı kaporta yüzünden.

Fakat Tempra için acayip bi sempatim var. Ben çocukken babam Tipo sahibiydi zaten. Fakat en boş modeliydi.

Sizce bu devirde bu piyasaya rağmen alınır mı ? Hız meraklısı değilim, sadece İstanbul içi arada bir kullanacağım. Kronik sorun ve parça teminatı ustası vs. hakkında bilgi alabilir miyim ?

Teşekkürler.

• bırak bu retro ayaklarını, 2010 model punto'ya bile param yok de. o kadar kısıtlı bütçeyle öyle bir arabaya gireceksin, bir sorun çıktığında daha da zorlayacak. biraz daha para biriktir en azından 2010 punto falan al. 2. el araç 4-5 yaşından yukarı alınmaz bence ama onu da yapamıyorsan bari 10 yaşında olsun. 30 yaşında arabaya girmek nedir? ben tempra sx-a'yı genç haliyle aldım ki yine sorun yaşadım 30 yaşında düşünemiyorum bile. o dönemin yerli araçları çok dayanıksız, kaportaları çok zayıf. tempra'nın kaportası iyiydi, hakkını vermek lazım, bir şahin değildi ama yine de alınmaz.

• alınmaz,dert sahibi olursun

• Anladım, peki Skoda Favorit Lada Samarra veya Golf MK modelleri ?

• bırak bu retro ayaklarını, 2010 model punto'ya bile param yok de. o kadar kısıtlı bütçeyle öyle bir arabaya gireceksin, bir sorun çıktığında daha da zorlayacak. biraz daha para biriktir en azından 2010 punto falan al. 2. el araç 4-5 yaşından yukarı alınmaz bence ama onu da yapamıyorsan bari 10 yaşında olsun. 30 yaşında arabaya girmek nedir? ben tempra sx-a'yı genç haliyle aldım ki yine sorun yaşadım 30 yaşında düşünemiyorum bile. o dönemin yerli araçları çok dayanıksız, kaportaları çok zayıf. tempra'nın kaportası iyiydi, hakkını vermek lazım, bir şahin değildi ama yine de alınmaz.

• Alınmaz metrobüse devam para biriktir

• kenarda bütçe varsa neden alınmasın? ben de yıllardır bütçe ayıırıp girmek istiyorum ama bir türlü sıra gelmedi :)

• Eskiden ben de Tipo Tempra hastasıydım ama hoşafı çıkmıştır onların.

• Palio falan al bari yada 2000 2001 polo tempranın temizi bulmak zor motorlar genelde eski nesil olduğundan iyi bakılmalı
  • 2.el tempra satıp ev almıştı pederbey. Şu an o tempra 30k belki 50k da harcayacan. Ama ev şu an 500k. Omo ev yotorom orocu değil diyenlere gelsin.
  • Sxa sahibiyim. Arabayi bizimkiler 2. El aldilar 2010 yilinda. Araba 6 yil boyunca max 1500 km bindiler surekli yatti araba. Sonra 2016 yilinda ehliyet hevesiyle ben binmeye basladim ve araba bir suru arizalar cikardi. Mesela on takim komple degisti 2017 yilinda 40 bin km gecti ustunden bir sikinti yok. Arabayi ilk binmeye basladigim zamanlar motor kulaklari curumus arabayla 20 km hizda ikinci vitese attigimda motoru yere dustu neden bakimsizliktan. Lastikleri bitmis 2018 yazinda degistirdim. Goguslugu catlamis degistirdim. Motor conta yakmis onceden ust kapak yaptirdim. 2016 yilindan 2021 yilina kadar 7k 8k harcanmistir. Harcamaya kalksam bi 5 6 k daha harcanir bu haliyle.

Fakat araba 12 13 litre gazla 110 120 km yol yapiyor bence yakiti cok iyi. Rahat araba duz yolda konforuna diyecek yok. Dijital ekrani senelerdir dogru duzgun ariza bile cikarmadi . Surusu cok keyifli cok rahat. Zamaninin otesinde bi araba. Surtunme katsayisi o zamana gore mükemmel. Hâlâ cok iyi denebilir. Yol tutusu mükemmel o fiyat bandindaki arabalarin dahada uzerinde. Ha bide dijital ekrani ben kendim icini acip rgb led dosedim ve gece surusleri mükemmel. 4 cam otomatikde var tabi sifir clioya adamlar opsiyon olarak koyuyor.

Temizini bulursan kacirma al. Tabi bulmasi zor olabilir. Facebook tempra gruplarini tavsiye ediyorum.

Klimasini tipodan biliyorum motoru gucten biraz dusuruyor ama bekledigimden iyi performans vermisti sogutma anlaminda.

• Fiat markasının en güzel ön panele sahip arabasıdir bence ama devamını getirmediler
  • fazla bütçen yoksa şahinden daha iyi bi tercihtir. koltuk ısıtmasından tut, çocuk kilidine kadar herşey var.

• O dediğin modeller retro tarzına pek girmez. Daha güncel bir model misal 1999-2000 Albea- Symbol filan bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Sxa sahibiyim. Arabayi bizimkiler 2. El aldilar 2010 yilinda. Araba 6 yil boyunca max 1500 km bindiler surekli yatti araba. Sonra 2016 yilinda ehliyet hevesiyle ben binmeye basladim ve araba bir suru arizalar cikardi. Mesela on takim komple degisti 2017 yilinda 40 bin km gecti ustunden bir sikinti yok. Arabayi ilk binmeye basladigim zamanlar motor kulaklari curumus arabayla 20 km hizda ikinci vitese attigimda motoru yere dustu neden bakimsizliktan. Lastikleri bitmis 2018 yazinda degistirdim. Goguslugu catlamis degistirdim. Motor conta yakmis onceden ust kapak yaptirdim. 2016 yilindan 2021 yilina kadar 7k 8k harcanmistir. Harcamaya kalksam bi 5 6 k daha harcanir bu haliyle.

Fakat araba 12 13 litre gazla 110 120 km yol yapiyor bence yakiti cok iyi. Rahat araba duz yolda konforuna diyecek yok. Dijital ekrani senelerdir dogru duzgun ariza bile cikarmadi . Surusu cok keyifli cok rahat. Zamaninin otesinde bi araba. Surtunme katsayisi o zamana gore mükemmel. Hâlâ cok iyi denebilir. Yol tutusu mükemmel o fiyat bandindaki arabalarin dahada uzerinde. Ha bide dijital ekrani ben kendim icini acip rgb led dosedim ve gece surusleri mükemmel. 4 cam otomatikde var tabi sifir clioya adamlar opsiyon olarak koyuyor.

Temizini bulursan kacirma al. Tabi bulmasi zor olabilir. Facebook tempra gruplarini tavsiye ediyorum.

Klimasini tipodan biliyorum motoru gucten biraz dusuruyor ama bekledigimden iyi performans vermisti sogutma anlaminda.

Hocam bu Tempra modellerinin harf kodları neye karşılık geliyor ? Sizinkisi kaç modeldi acaba ? Ayrıca Karbüratörlü mü yoksa enjeksiyonlu modelmiydi ?

Ben de arabanın tipine görüntüsüne ve en çok da gösterge ekranına bayılıyorum.

30 yaşında araba olduğu için tabi ki de masraflı olacak ama usta ve parça konusunda sıkıntı yaşatır mı acaba ? Kuş grubu gibi her yerde bulunacağını düşünüyorum bunların uygun fiyatlara.

Bu araçta amacım zaten konfor ve görüntüsü sürüş zevki. Ufak spoilerli modelleri bagaj kısmını toparlıyor bence görüntü olarak

FB gruplarını da araştıracağım şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

O dediğin modeller retro tarzına pek girmez. Daha güncel bir model misal 1999-2000 Albea- Symbol filan bakın.

Retro tarzına giren model önerin var mı ? DMC DeLorean hariç

• quote:

Orijinalden alıntı: Frayne

Hocam bu Tempra modellerinin harf kodları neye karşılık geliyor ? Sizinkisi kaç modeldi acaba ? Ayrıca Karbüratörlü mü yoksa enjeksiyonlu modelmiydi ?

Ben de arabanın tipine görüntüsüne ve en çok da gösterge ekranına bayılıyorum.

30 yaşında araba olduğu için tabi ki de masraflı olacak ama usta ve parça konusunda sıkıntı yaşatır mı acaba ? Kuş grubu gibi her yerde bulunacağını düşünüyorum bunların uygun fiyatlara.

Bu araçta amacım zaten konfor ve görüntüsü sürüş zevki. Ufak spoilerli modelleri bagaj kısmını toparlıyor bence görüntü olarak

FB gruplarını da araştıracağım şimdi.

Alıntıları Göster

tempra yerine sana araba önereyim

Mazda 323 1.6 GLX 1992 - 1994 model.. bozulmak bilmez.. yan sanayi parcaları da her yerde bulunur ucuzdur.. manual sanzımanlı al..

yine aynı yılların honda civiclerine de bakabilirsin

rover 400 alabilirsin ama piyasası fazla yok yine de cok güzel kaliteli arabadır... piyasası olsun dersen mazda 323 derim meraklısı cok piyasası da var yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 11 Mart 2021; 12:37:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

tempra yerine sana araba önereyim

Mazda 323 1.6 GLX 1992 - 1994 model.. bozulmak bilmez.. yan sanayi parcaları da her yerde bulunur ucuzdur.. manual sanzımanlı al..

yine aynı yılların honda civiclerine de bakabilirsin

rover 400 alabilirsin ama piyasası fazla yok yine de cok güzel kaliteli arabadır... piyasası olsun dersen mazda 323 derim meraklısı cok piyasası da var yani..

Alıntıları Göster

Hocam güzel tavsiyeler için sağolasın, mazda 323'ün 4 kapı hb modeline hastayım zaten. Düz vites taraftarıyım ayrıca ben de 2. el araç için.

Bu hb 323'ler apaçi arabası değil dimi ?

O yılların civiclerine de bayılıyorum ama bunların maalesef haşat edilmiş olacağını düşünüyorum kullanan tayfadan ötürü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frayne

Hocam güzel tavsiyeler için sağolasın, mazda 323'ün 4 kapı hb modeline hastayım zaten. Düz vites taraftarıyım ayrıca ben de 2. el araç için.

Bu hb 323'ler apaçi arabası değil dimi ?

O yılların civiclerine de bayılıyorum ama bunların maalesef haşat edilmiş olacağını düşünüyorum kullanan tayfadan ötürü.

Alıntıları Göster

hondalar apaci arabası.. fakat sen apaci olmadıktan sonra arac da düzgünse bence fark etmez.. mazdayı apacilerin kullandıgını görmedim.. fakat hb modeline merak sardılarsa bilmiyorum sedan modeli kesinlikle apaci arabası değil diyebilirim..

ayrıca ben olsam mercedes 200e'de düsünürdüm.. 87 - 92 falan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 11 Mart 2021; 13:6:41 >

• parker48 kullanıcısına yanıt

60 ların Amerikanlarına bak pahalı dersen 70-80 ler Peugeot modelleri olabilir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.