Şimdi Ara

Genleşme kabında delik su eksiltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2007 civic de gecenlerde 1.5 litre su eksiltme farkettim uzun süredirde kalorifer sorunluydu baktığımızda 1.5 litre su eksiltmişti hararet sorunu olmadı ama bu eksiltme cok uzun sürede oldu,genleşme kabıda boştu hem radyatre hemde genleşme kabına su ilave ettik 2-3 gün snrada kaputu actığımda genleşme kabının oraların ıslak olduğunu ve altta delikten hafif sızdırma yaptığını farkettim,genleşme kabı yenisi gelene dek yapıştırıcıyla onarıldı genleşme kabındaki sızıntının radyotörde su eksiltmesi normal değilmi ?

• Genleşme kabında çatlak ya da kırık varsa radyatör suyunda da eksilme olur.Yenisi ile değiştirdiğiniz de yine sık sık kontrol etmeniz de fayda var.Neyse ki daha büyük bir sorunla karşılaşmadan farketmişsiniz, geçmiş oılsun..
  • ısıdan dolayı buharlaştığından delikten buhar çıkmıştır bu da suyun azalmasına neden olmuştur.
  • benim genleşme kabında su ne artıyo ne azalıyo radyatörde su olmadığında bile genleşme kabındaki su duruyo benim bildiğim radyatörde su eksildiği zaman genleşme kabından alması lazım değilmi suyu ...su nerdeyse yosun tutacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: akmurat60

benim genleşme kabında su ne artıyo ne azalıyo radyatörde su olmadığında bile genleşme kabındaki su duruyo benim bildiğim radyatörde su eksildiği zaman genleşme kabından alması lazım değilmi suyu ...su nerdeyse yosun tutacak

sizinki hava yapmış olabilir radyatörde eskik olmaması lazım genleşme kabında su varken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

quote:

Orijinalden alıntı: akmurat60

benim genleşme kabında su ne artıyo ne azalıyo radyatörde su olmadığında bile genleşme kabındaki su duruyo benim bildiğim radyatörde su eksildiği zaman genleşme kabından alması lazım değilmi suyu ...su nerdeyse yosun tutacak

sizinki hava yapmış olabilir radyatörde eskik olmaması lazım genleşme kabında su varken.

radyatörüm zaten iyi soğutmuyodu şimdide çatlak dahada çoğaldı zaten sanırım öncedende çatlak vardı ordan hava yapıyodu haftaya değişitrcem gitti yine paracıklar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.