Şimdi Ara

Göbek ve Bel Çevresi Yağlanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 aydır 5x5 yapıyorum bir dönem covid nedeniyle ara verdim beslenme olarak da yeterli protein almaya özen gösteriyorum günlük kaloriyi çok takip etmiyorum ancak bazen geçtiğim oluyordur ama genelde az yiyorum ancak göbek ve bel çevremdeki yağlar gitmiyor uzun süre devam etmem mi gerekiyor yoksa hızlı bir sonuç alabilir miyim neler yapmam gerekir tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum :)

• 5x5'le nasıl bir yağ yakımı planlıyorsun anlamadım doğrusu :)

Olay az veya çok yemekte değil temiz ve dengeli besleneceksin bütün vücudunu 3*12 ya da 4*12 şeklinde düzenli ve sürekli olarak çalıştıracaksın birkaç sene içerisinde toplarsın.

• Kalori takibi yapmıyorsanız göbek yağlarından kurtulmanız biraz zor gibi, ihtiyacınız olan kaloriyi bulup 200-500 kadar kısarsanız zamanla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz, göbek ve bel çevresi en geç giden yağlardan maalesef. Ayrıca ekstra kardiyo ile de yakacağınız kalorilerle yağ kaybı sağlayabilirsiniz. Kısacası kalori açığı olmadan yağ kaybı çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: elweda

5x5'le nasıl bir yağ yakımı planlıyorsun anlamadım doğrusu :)

Olay az veya çok yemekte değil temiz ve dengeli besleneceksin bütün vücudunu 3*12 ya da 4*12 şeklinde düzenli ve sürekli olarak çalıştıracaksın birkaç sene içerisinde toplarsın.

niye 12

• quote:

Orijinalden alıntı: GodLessNess

niye 12

Alıntıları Göster

nie 5x5 ?

• Yag kaybindaki en temel prensip, harcadiginizdan daha az kalori almaniz gerektigi. Yani ister sadece kalori hesabi, isterseniz ekstra agirlik calismasi ve/veya kardio yolunu secin, yag kaybetmek istiyorsaniz, harcadiginizdan daha az yemeniz lazim. Sectiginiz yol ne hizda yag kaybedeceginiz, yaninda ne kadar kas ve guc kaybedeceginiz, kiloyu geri alip almayacaginizi etkileyecektir fakat bu temel kurala uymazsaniz, yag kaybedemezsiniz.

5x5 bir strength training rutinidir. hem egzersiz aninda, hem sonrasinda bir miktar enerji yakarak ve uzun vadede kas hacmini arttirarak dolayli olarak yag yakmaya sebep olsa da temelde bir yag yakma araci degildir. aksine, yeni baslayanlar icin cok uygun olan bu rutin, genelde hizla hacim ve guc kazanmak icin kullanilir. ben 5x5'in ilk 6 ayinda gorsel olarak bir miktar yag kaybetmis gibi durmama ragmen 7-8 kilo almis, net bir sekilde irilesmistim. bu nedenle eger amaciniz yag kaybetmekse ve yeni basladiysaniz ideal rutinin 5x5 oldugunu sanmiyorum. yine de kalori kisarak ve 5x5'e duzenli olarak devam ederek, yavas yavas yag kaybederken su anki kas ve gucunuzu koruyabilirsiniz. eger hizla yag kaybetmek istiyorsaniz, muhtemelen ek olarak statik kardio yapmaniz gerekecektir.

bence oncelikle amacinizin ne oldugunu belirlemeniz lazim. guc gelistirme ve yag kaybi birlikte verimli olarak yapilmasi guc seyler. ikisinden birini secip, donemsel olarak degistirmekte fayda var.

• ademefendi A kullanıcısına yanıt

Şuan yağ oranım 17 civarı öyle çok yağlı sayılmam belki ama göbek ve belimin görüntüsünden hoşlanmıyorum karın kaslarımın belli olmasını geçtim de en azından yağsız sıkı bi görüntü isterdim.

• Yağ kaybı kalori ile alakalı. Eğer kalori açığı yoksa yağ yakamazsınız, bunun programla bir alakası yok. 5x5 de en verimli yağ yakıp kas geliştirebileceğin programlardan biri.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.