Şimdi Ara

HD 7750 Bu Sistemde Çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 300 Watt'lık Power Suply ile HD 7750 Ekran Kartı çalışır mı arkadaşlar?
    Bu 300watt psu ile çalışan alternatif diğer Ekran Kartı tavsiyelerinizi beklerim. (Battlefield 3 vb. oyunları oynatan)

(İşlemci: Core 2 Duo E4500 2.2 GHz)
    (Ram: 2 GB DDR2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökmen_ -- 21 Ocak 2014; 15:37:13 >

• Gökmen_ kullanıcısına yanıt
    Biraz zorlar ama çalışır diye düşünüyorum.

Yalnız o sisteme fazla gelir 7750 :) işlemci çok eski tam verim alacağınızı zannetmiyorum. Onun yerine eski ama kaliteli directx10 kartlara yönelin yeni sistem toplamayacaksanız. Bu konuda 2 önerim var, hd 4830 veya gt 9800. Bu kartlar için ikinci elden ucuz bir 450-500 watt psu bakın derim çünkü 350 watt ile herhangi bir şekilde BF3'te iyi performans verecek kart bulmak çok zor olacaktır. HD 5670 alabilirsiniz, bunlardan daha düşük performanslıdır ama dx11 destekler ve 350 watta çalışma olasılığı var, ucu ucuna. Onunla low-medium karışık oynanır.

hd 4830 veya gt 9800 kartları ile bf3'ü medium oynarsınız. İşlemci de ancak o kadar izin verir zaten hatta büyük mp haritalarda fps düşmeleri olabilir. Eğer biraz bütçe varsa 1 veya 2 gb ram eklemek de iyi gelir. Ama işte o işlemci büyük sıkıntı bütçeniz olunca ilk onu değiştirin derim, ya yeni anakarta geçip sistem toplayın ya da elinizde olan anakarta uyacak eski ama güçlü bir işlemci bulun, bu konuda gerekirse yardımcı olurum.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 21 Ocak 2014; 5:38:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dovahkiin_16

Yalnız o sisteme fazla gelir 7750 :) işlemci çok eski tam verim alacağınızı zannetmiyorum. Onun yerine eski ama kaliteli directx10 kartlara yönelin yeni sistem toplamayacaksanız. Bu konuda 2 önerim var, hd 4830 veya gt 9800. Bu kartlar için ikinci elden ucuz bir 450-500 watt psu bakın derim çünkü 350 watt ile herhangi bir şekilde BF3'te iyi performans verecek kart bulmak çok zor olacaktır. HD 5670 alabilirsiniz, bunlardan daha düşük performanslıdır ama dx11 destekler ve 350 watta çalışma olasılığı var, ucu ucuna. Onunla low-medium karışık oynanır.

hd 4830 veya gt 9800 kartları ile bf3'ü medium oynarsınız. İşlemci de ancak o kadar izin verir zaten hatta büyük mp haritalarda fps düşmeleri olabilir. Eğer biraz bütçe varsa 1 veya 2 gb ram eklemek de iyi gelir. Ama işte o işlemci büyük sıkıntı bütçeniz olunca ilk onu değiştirin derim, ya yeni anakarta geçip sistem toplayın ya da elinizde olan anakarta uyacak eski ama güçlü bir işlemci bulun, bu konuda gerekirse yardımcı olurum.

İyi forumlar.
    Sanmam.

• HD 7750 GDDR5 modeli 55 watt çeker yani çalıştırıcaktır diye düşünüyorum psu'nun resmini çekip koyabilirmisin ?
    sitesinde en az 400 watt diyor hesabını yap hocam kartını duzgun bir psuya emanet et
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

sitesinde en az 400 watt diyor hesabını yap hocam kartını duzgun bir psuya emanet et
    Çalıştırır dostum sorun yapmaz. Ben 200W gerçek çıkış veren PSu ile HD6850+Pentium E6700+1 HDD+1 DVD yi 2 ay kullandım 0 sorun. Üstünde 350W yazıyor ama sonra PSU değiştirirken ayrıntıya bakınca 200W çıkış verdiğini gördüm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercicek43

HD 7750 GDDR5 modeli 55 watt çeker yani çalıştırıcaktır diye düşünüyorum psu'nun resmini çekip koyabilirmisin ?

Psu'nun resimleri bunlar. Telefonum dandik olunca ancak bu kadar çekebildim kusura bakmayın. Psu 300'müş, yanlış biliyormuşum.

HD 7750 Bu Sistemde Çalışır mı? HD 7750 Bu Sistemde Çalışır mı? HD 7750 Bu Sistemde Çalışır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökmen_ -- 21 Ocak 2014; 13:05:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: narnia127

Çalıştırır dostum sorun yapmaz. Ben 200W gerçek çıkış veren PSu ile HD6850+Pentium E6700+1 HDD+1 DVD yi 2 ay kullandım 0 sorun. Üstünde 350W yazıyor ama sonra PSU değiştirirken ayrıntıya bakınca 200W çıkış verdiğini gördüm :)

Eminmisin dostum kesin çalıştırır mı? Sonra Ekran kartı yanmasın yada arızalanmasın.
  • O psu dandik tehlikeye atma psuda al bence
    14A çıkış veriyor galiba. Eğer 10A işliyorsa çalıştırmaz ancak 14A çıkış veriyorsa çalıştırır.
  • quote:

İyi forumlar.

Valla sistem eski ama yenileyecek para yok şu an o yüzden en fazla psu'yu yükseltebilirim. Çünkü, anakartı ve işlemciyide yükseltirsem bu sefer ram filan derken masraf 1.000 lirayı bulur. Elimdekiyle idare etmeye çalışıyorum. Directx 11 ve üstü destekleyen, çöp niteliğinde olmayan bi kart almak istiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökmen_

quote:

İyi forumlar.

Valla sistem eski ama yenileyecek para yok şu an o yüzden en fazla psu'yu yükseltebilirim. Çünkü, anakartı ve işlemciyide yükseltirsem bu sefer ram filan derken masraf 1.000 lirayı bulur. Elimdekiyle idare etmeye çalışıyorum. Directx 11 ve üstü destekleyen, çöp niteliğinde olmayan bi kart almak istiyorum :)

Alıntıları Göster
    Ama psu dandik diyor arkadaşlar. 14A'da çıkış verdiğini nasıl anlayabiliriz?

Sende ki PSU dandik zaten. Bilgisayarcılardan 500W ları 2. el 60 70 tl ye alabilirsin tanıdıksa eğer. Bi tane onlardan alıp tak sisteme veya almışken 550W OCZ ZS 80 plus al 150 tl. İleride sistem değiştirirken de bunu kullanırsın.
  • o psudaki değerleri %20 düşürün. Kim bilir kaç yaşında. Kalitesi de malum.
    O psuya hd 5570 veya hd 5670 denenir. Sorun olursa psu satin alip idare edersiniz olayi. Ya da hic riske girmeden ikinci el 500 watt psu alip 9800 gt/hd 4830/50 veya hd 5650 arasinda tercih yapin. Toplamda 150-175 arasi masraf olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 21 Ocak 2014; 13:28:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

o psudaki değerleri %20 düşürün. Kim bilir kaç yaşında. Kalitesi de malum.
    Ocz nasıldır iyi bi Psu mu? Olabilir alabilirim.

Peki bu Psu'nun Anakartla filan uyumsuzluğu filan gibi şeyler olur mu? Çünkü anakartta eski benim.
    herhangi bir sıkıntısı olmaz. Ben kendim kullanıyorum fazlasıyla sessiz ve kaliteli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökmen_

Ocz nasıldır iyi bi Psu mu? Olabilir alabilirim.

Peki bu Psu'nun Anakartla filan uyumsuzluğu filan gibi şeyler olur mu? Çünkü anakartta eski benim.
    Psu'yu OCZ 550watt Zs 80 plus yapabilirim.
    Fazlasiyla is gorur. O sistem icinse aldiginiz psu bu kadar kaliteli almaya gerek yok ama ilerisi icin de dusunuyorum derseniz baska.
  • quote:

Fazlasiyla is gorur. O sistem icinse aldiginiz psu bu kadar kaliteli almaya gerek yok ama ilerisi icin de dusunuyorum derseniz baska.
    Yani yeni psu almama gerek yok mu? Benim 300 lük psu ile 7750 çalışır mı?

Sanırım gerçek değeri 250w.
    Peak 300w - Rated 250w yazıyor üstünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökmen_ -- 21 Ocak 2014; 13:56:02 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.