Şimdi Ara

ikinci öğretim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben istanbul hukuk ikinci öğretim istiyorum acaba sıkıntıları ne olur?

• Harcı fazla 2. öğretim 1155 bildiğim kadarıyla bu sene 1250-1300 olur.
  • Eğer okuyacağın bölüm hukuk olacaksa 2. öğretimde olsa farketmez yani gidilip okunur babalar gibi
  • Daha fazla harç parası ödüyorsun. (Hukuk fakültesi için İÖ harçlarını bilmiyorum maalesef.)

Bir de dersler öğleden sonra başlıyor. Ancak bitiş zamanı standart değil. İÜ Hukuk Fakültesi İÖ'nün ders programlarını araştırmak gerek bu konuda. Gün gün değişiyordur gerçi.
  • teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k_canan1 -- 15 Temmuz 2010; 23:41:30 >
  • harç fazla ve akşam hayatın olmaz (sabah çalışma imkanın olur ve gece hayatın olur)
    başkada bir prob. yok yni
  • mimarlıgın harcı 2400lira i.ö de
  • peki isteğe gore derslere sabah girme imkanı olurmu :) yani farkederler mi
  • bazı üniversitelerde mümkün tabikide sabah derslere girebilyorsun bazı üniversitelerde ise 1.ler bitirdikten bir müddet sora bitirip akşam erken çıkıyosun mesele 2.30 da başlama imkanı olabiliyor yni ama her üni.de aynı değil yani

sagoluyuz senin dediğin üni. hangi üni. öle 2400 lira harç prası istiyomuş ???
  • Arkadaşım ben uludağ üni. i.ö makine müh okuyorum 750-750 toplamda 1500 lira para yatırıyorum, para olayı hariç bir öğrenci için i.ö her yönüyle daha iyi uykunu da alıyorsun akşamları eğlenebilecek zamanında oluyor.
  • kulüplere etkinliklere katılma problemi oluyormu peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: k_canan1

kulüplere etkinliklere katılma problemi oluyormu peki

Evet o konuda bazı sıkıntılar oluyor mesela bizim okulda tiyatro kulübüne katılamamıştık, fakat bölümünle ilgili (benim mak. topluluğu) topluluklarda pek sıkıntı olmuyor.Zaten artık i.ö küçümsenemeyecek kadar çok herkes ona göre hareket ediyor. Yani bu olay değişken diyebiliriz bir garantisi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbk167.

quote:

Orijinalden alıntı: k_canan1

kulüplere etkinliklere katılma problemi oluyormu peki

Evet o konuda bazı sıkıntılar oluyor mesela bizim okulda tiyatro kulübüne katılamamıştık, fakat bölümünle ilgili (benim mak. topluluğu) topluluklarda pek sıkıntı olmuyor.Zaten artık i.ö küçümsenemeyecek kadar çok herkes ona göre hareket ediyor. Yani bu olay değişken diyebiliriz bir garantisi yok

teşekkürler. istanbulda ikinci öğretim okuyan varsa bilgi verirse sevinirim.

• Merhaba ben iü hukuk ikinci öğretim öğrencisiyim. Öncelikle şunu söyleyeyim eğitim kalitesi olarak örgün öğretimlerle hiçbir fark yok. Aynı derslere aynı hocalar giriyor, sınavlar aynı zorlukta. Bir günde sabah tekler(okul numarası tek sayı olanlar yani), öğleden sonra çiftler, saat 16:30'da da iölerin dersi başlıyordu. Dersler çoğunlukla 19:30-20:00 gibi bitiyordu, o da hepsine girersen, mesela inkılap tarihi veya türk dili gibi dersleri ben hep asıyordum ama senin kararın tabi mesela ben o derslerden geçtim ama yüksek not alamadım. Yine ders en geç çarşamba günleri 21:00'de bitiyordu o da programda, ben pek o kadar sürdüğünü görmedim çünkü hoca blok yapıyor biraz da erken salıyordu 20:40-45 gibi bitiyordu dersler. Bu yıl da aynı olur galiba. Ha sen sabah derse girmek istersen girebilirsin kimse farkına bile varmaz çünkü koca amfiler doluyor. Tekler de çiftler de iöler de geçen yıl 410 kişi almıştı bunun yaklaşık 300'ü derse geldiğinden istediğin derse gir-çık. (Ama bazı hocalar fena bozuyor dersin ortasında çıkınca) Dediğim gibi geçen yıl 3x410 kişi alındığından okul kalabalıklaştı gerçi iöler okulda şatonun hayaletleri gibi olduğundan pek etkilemiyor ama yine de bu kadar kalabalık iyi değil, hele ki hukuk gibi bir bölümde. Bu iü hukukun eksisidir. Devam zorunluluğu yok bu çok rahatlatıyor. Her dönem bir vize bir final sınavı yapılıyor. Geçen sene harç 1155'ti bu yıl ne olur bilmem, bir eksi de bu harç meselesi işte. Daha sorun varsa sor
    Kulüp demişsin, açıkçası ben pek aktif bir kulüp görmedim bizim okulda ama araştırmadım da pek bilgim yok yani. Ama katılmada bir sorun olacağını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Tambourine Man -- 16 Temmuz 2010; 0:45:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

Merhaba ben iü hukuk ikinci öğretim öğrencisiyim. Öncelikle şunu söyleyeyim eğitim kalitesi olarak örgün öğretimlerle hiçbir fark yok. Aynı derslere aynı hocalar giriyor, sınavlar aynı zorlukta. Bir günde sabah tekler(okul numarası tek sayı olanlar yani), öğleden sonra çiftler, saat 16:30'da da iölerin dersi başlıyordu. Dersler çoğunlukla 19:30-20:00 gibi bitiyordu, o da hepsine girersen, mesela inkılap tarihi veya türk dili gibi dersleri ben hep asıyordum ama senin kararın tabi mesela ben o derslerden geçtim ama yüksek not alamadım. Yine ders en geç çarşamba günleri 21:00'de bitiyordu o da programda, ben pek o kadar sürdüğünü görmedim çünkü hoca blok yapıyor biraz da erken salıyordu 20:40-45 gibi bitiyordu dersler. Bu yıl da aynı olur galiba. Ha sen sabah derse girmek istersen girebilirsin kimse farkına bile varmaz çünkü koca amfiler doluyor. Tekler de çiftler de iöler de geçen yıl 410 kişi almıştı bunun yaklaşık 300'ü derse geldiğinden istediğin derse gir-çık. (Ama bazı hocalar fena bozuyor dersin ortasında çıkınca) Dediğim gibi geçen yıl 3x410 kişi alındığından okul kalabalıklaştı gerçi iöler okulda şatonun hayaletleri gibi olduğundan pek etkilemiyor ama yine de bu kadar kalabalık iyi değil, hele ki hukuk gibi bir bölümde. Bu iü hukukun eksisidir. Devam zorunluluğu yok bu çok rahatlatıyor. Her dönem bir vize bir final sınavı yapılıyor. Geçen sene harç 1155'ti bu yıl ne olur bilmem, bir eksi de bu harç meselesi işte. Daha sorun varsa sor

cok tesekkürler bide kulüp ve etkinliklere katılma durumunu soracaktım ama istediğin saatte girebiliyosan derse oda sorun olmaz heralde?

• Öyle diyebiliriz çünkü dersini etkinliğe göre ayarlama şansın var. Ama şunu söyleyeyim her ders eş zamanlı işlenmiyor mesela tekler a konusunda ise iöler b konusunda olabiliyor bunu da takiple aşmak mümkün, tek-çift arkadaşların olursa onlardan bilgi alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

Öyle diyebiliriz çünkü dersini etkinliğe göre ayarlama şansın var. Ama şunu söyleyeyim her ders eş zamanlı işlenmiyor mesela tekler a konusunda ise iöler b konusunda olabiliyor bunu da takiple aşmak mümkün, tek-çift arkadaşların olursa onlardan bilgi alırsın.

Çok yardımcı oldun teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexssagon

bazı üniversitelerde mümkün tabikide sabah derslere girebilyorsun bazı üniversitelerde ise 1.ler bitirdikten bir müddet sora bitirip akşam erken çıkıyosun mesele 2.30 da başlama imkanı olabiliyor yni ama her üni.de aynı değil yani

sagoluyuz senin dediğin üni. hangi üni. öle 2400 lira harç prası istiyomuş ???

http://www.dogrutercih.com/haber/20092010-universite-harclari-1553/

• bende bir avantajını yazayım dersler arasında boşluk olmaz ve konsantire kaybı yaşamazsın ama sabah gidersen 10 da biten dersten sonra bazı günler sonraki ders 2-3 de başlar sende 4- 5 saat aval aval gezersin konsantire diye birşey kalmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.