Şimdi Ara

IPhone5 Evasion JB ve Cydia STABIL DEGIL??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3g çıktığından beri iphone kullanıcısıyım,şuanda ip5 kullanıyorum ve birçok jb deneyimim oldu, fakat Evasion kadar başarısızını hatırlamıyorum. Jb kalbi olan bootsector exploiti 3 bottan en az 1 inde takılı kalıyor, netten de araştırdım insanlar baya söz etmiş bundan ve tek çözüm Home+Power ile reset atmak. Cydia tarafı ise daha fena, cydia yoğunluğundan bahsetmiyorum, kaç aydır untether jb var ios6 için fakat kimse uğraşmamış son tweaklere baktım ios6 güncellemeleri son 1 hafta içinde gelmiş tabi böyle oluncada Safe Mode Crashleri, buglar, respringler tonla şuanda. Benim için ios5 de JB Activator(ip4 home button yıpranmalarından dolayı) ve IntelliScreenX di, Activator da sorun yok fakat IntelliX de bir o kadar sıkıntılı ios6 için imessage mesajlaşırken üzerinden safe moda atmalar yukarı kısayolların crash lemesi vb. Üstüne bide 5$ istediler yeni versiyon için peki dedim verdim sonuç berbat. Sonuç olarak iphone5 home tuşunun 5dk da değişmesi, jb exploitinin sorunlu olması, cydia nın ios6 ya hazır olmaması beni temiz bir 6.1 restore una sevk etti. Benim düşüncem şuan herkes bekledik o kadar diye, kurabildiğimizi kuralım fikrinde yükleniyor tweaklere ve iphone u iphone yapan ios'un sadeliğini ve stabilitesini yitirdiğinin farkında değil. Siz ne düşünüyorsunuz?

PS:Umarım kimse sen yapamamışsın jb demez :) Çünkü nettede araştırdığımda durum böyle.

• Aynen katiliyorum. iPhone 2G-den beri hep JB-li kullandim... Böylesini görmedim. Cydia berbat. Jb sonrasi Weather app acilmiyor. Görünüyor ki hic test falan yapmamislar... Sorunsuz olmayacagini biliyordum, ama bu kadarini da beklemiyordum. Bir Auxo yukledim bug dolu...
  • ben de bundan korkuyorum çok stabil değil gibi duruyor şu an.O kadar bekledik acaba yeni bi güncelleme gelir mi yoksa jb yapsam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ab1907

ben de bundan korkuyorum çok stabil değil gibi duruyor şu an.O kadar bekledik acaba yeni bi güncelleme gelir mi yoksa jb yapsam mı?
    stabillikten değil bence.dünyada herkes jb yapıyor ve repolar çok yoğun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emir

Alıntıları Göster
    Adamlar çıkarmaz çıkarsınlar diye demediğiniz kalmaz çıkarırlar bu seferde niye çıkardılar diyorsunuz Şuan tüm dünya asılıyor repolara ben daha çıkmadan yazdım bir haftada kendine gelemez cydia'daki repolar diye

• Peki telasiniz neden? Her jb ciktiginda repolar coker, uyumsuz tweakler olur, cydia sapitir. Bunlar gayet dogal. Birkac defa jb yapan kisi eger bu sorunlarla ugrasmak istemez ise, jb ciktigi gibi yapmaz ve birkac gun bekler. Sanki pesin odemeli para verdiniz de isler neden hallolmamis diyorsunuz. Sadece basligi acan kisi icin demiyorum, butun dunyada boyle bu. sanirim panik yapan kisiler olayi fazla buyutuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem300

Adamlar çıkarmaz çıkarsınlar diye demediğiniz kalmaz çıkarırlar bu seferde niye çıkardılar diyorsunuz Şuan tüm dünya asılıyor repolara ben daha çıkmadan yazdım bir haftada kendine gelemez cydia'daki repolar diye

Alıntıları Göster
    Gayet stabil

• quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

Gayet stabil

katılıyorum bir iki repo yerine alternatifleri kullanarak bana gerekenleri yükledim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Peki telasiniz neden? Her jb ciktiginda repolar coker, uyumsuz tweakler olur, cydia sapitir. Bunlar gayet dogal. Birkac defa jb yapan kisi eger bu sorunlarla ugrasmak istemez ise, jb ciktigi gibi yapmaz ve birkac gun bekler. Sanki pesin odemeli para verdiniz de isler neden hallolmamis diyorsunuz. Sadece basligi acan kisi icin demiyorum, butun dunyada boyle bu. sanirim panik yapan kisiler olayi fazla buyutuyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Emir

quote:

Orijinalden alıntı: Godolphin

Sanırım dikkat çekmek istediğim noktayı anlamadınız yoğunluktan şikayet etmedim doğaldır, benim şikayetim özensiz ayaküstü çıkmış tweakler ve sorunlu boot exploti evasion ile gelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

quote:

Gayet stabil

katılıyorum bir iki repo yerine alternatifleri kullanarak bana gerekenleri yükledim..

ben tüm gün neredeyse fb, imessage kullanıyorum elinize alıp menu gecisi veya 2 mesaj atmayla karşılaşmayabilirsiniz bu dediklerimle, kurcalacıkta oluyor. Umarım da olmaz tabi ama ben herkesin yazdığı bendede olan sorunlardan bahsettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebil_77

quote:

quote:

Gayet stabil

ben tüm gün neredeyse fb, imessage kullanıyorum elinize alıp menu gecisi veya 2 mesaj atmayla karşılaşmayabilirsiniz bu dediklerimle, kurcalacıkta oluyor. Umarım da olmaz tabi ama ben herkesin yazdığı bendede olan sorunlardan bahsettim.

gordugunuz herseyi ya da uyumsuz seyleri yuklerseniz olir tabi. secici olmak lazim. cillop gibi calisiyo. evasion jb felan da gayet guzel basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: nc39

quote:

quote:

quote:

Gayet stabil

gordugunuz herseyi ya da uyumsuz seyleri yuklerseniz olir tabi. secici olmak lazim. cillop gibi calisiyo. evasion jb felan da gayet guzel basit.

Alıntıları Göster

IntelliX, Activator ve SleepFx yükledim sadece ve karşılaştıklarımı yazdım, ios3 ten beri ios tayım ve az çok biliyorum neyin ne olduğunu. Ortada bir sıkıntı var belliki birçok kişide yazmış. Ben niye boşuna kötüleyeyim durumu?

• Kaldi ki ios6 ve iphone5 ciktiginda bile cogu app store uygulamasi uyumlu degildi.
    Bunu yasal gelistiriciler bile hizli ve guncel bir sekilde yapamiyorsa, cydia gelistiricilerinden beklemem yanlis olur.

Fakat Subat'in sonuna dogru cogu tweak ve uygulamanin ios6 destegi verecegini dusunuyorum
  • quote:

IntelliX, Activator ve SleepFx yükledim sadece ve karşılaştıklarımı yazdım, ios3 ten beri ios tayım ve az çok biliyorum neyin ne olduğunu. Ortada bir sıkıntı var belliki birçok kişide yazmış. Ben niye boşuna kötüleyeyim durumu?

Alıntıları Göster
    Zamanla düzelir her şeyin başı sabır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

quote:

quote:

quote:

Gayet stabil

Alıntıları Göster
    üstad ben ipad e yaptım jailbreak şuana kadar öyle durduk yere donma safe mode atma olmadı bir kere yanlış bir tweak da safe mode da acıldı onun dışında secici davranıp son sürüm uygun sürümleri yüklemeye çalıştım bir skıntı görmedim şuana kadar.
    bugün bende ipad i pek elimden bırakmadım tweak lar falan vs yükledim onlara dayanaraktan yazdım cok fazla sıkıntı görmedim, cydia da yavaş yavaş düzelirse pek sıkıntı kalmayacak gibi.

• quote:

Alıntıları Göster
    konuyu açan arkadaşa katılıyorum cydia tamamen sorunlu.hani sorunsuz olan bir yada kaç kısım olsa amena ama sorunlar balon gibi şişti bende şiştim restore ediyorum cihazları.uygulama siliyorum safe mod yada restart, uygulama klasörden cıkarıyorum aynı durum yetmezmiş gibi bildirim alanını yeniden düzenlemem gerekiyor yani yogunluk ile zere kadar alakası olmayan durumlar gözlemledim ve bence çok yetersiz övgüyü hak etmiyorlar.note 2 gibi bir cihazı 7 saniyede kıran hacklere selam olsun.

• quote:

Peki telasiniz neden? Her jb ciktiginda repolar coker, uyumsuz tweakler olur, cydia sapitir. Bunlar gayet dogal. Birkac defa jb yapan kisi eger bu sorunlarla ugrasmak istemez ise, jb ciktigi gibi yapmaz ve birkac gun bekler. Sanki pesin odemeli para verdiniz de isler neden hallolmamis diyorsunuz. Sadece basligi acan kisi icin demiyorum, butun dunyada boyle bu. sanirim panik yapan kisiler olayi fazla buyutuyorlar.

mukemmel yorum kardesim ben iphone5 ios 6.01 de hic restore atmadan yaptim jb i iki sorunum oldu birincisi arada elmada takilmasi ikincisi hava durumu acilmamasi bunlar fixlerle duzelir onun haricinde tek bir tane crash ile karsilasmadim cydia daki sorunlar sadece yogunluk ama su kadarini soyliyeyim 96kbs hizla istedigimi cydia dan yukliyebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serif61

quote:

mukemmel yorum kardesim ben iphone5 ios 6.01 de hic restore atmadan yaptim jb i iki sorunum oldu birincisi arada elmada takilmasi ikincisi hava durumu acilmamasi bunlar fixlerle duzelir onun haricinde tek bir tane crash ile karsilasmadim cydia daki sorunlar sadece yogunluk ama su kadarini soyliyeyim 96kbs hizla istedigimi cydia dan yukliyebiliyorum

Aynen öyle. Açık söyleyeyim, iphone'u yaptım ama ipad'e daha dokunmadım. 2-3 gün sonra yoğunluk bitsin o zaman yapacağım. Daha uyumsuz tweakler baya var şu anda zaten.

• Benim de ilk jb deneyimim sayılırdı. Activator, sb settings, zephyr gibi çok tavsiye edilen tweak'leri yükledim. Yüklemesi zor ve sorunluydu malum. Ama ondan sonrada ikide bir yeniden başlatmalar, bildirim ekranının sıfırlanması ve sade moda geçme gibi şeyler yaşadım.

Yüklediğim sim manager gibi uygulamaların özensiz ikon ve menü yapıları bile insanı rahatsız ediyor.

Hadi yapmışken bir iki tema yükleyeyim dedim. O da çok ağırlaştırdı telefonu.

Bir aklımda zephyr uygulaması kaldı. Güzel düşünmüş adamlar. Fakat onda da kaydırılarak geçilen uygulama geçişleri safari sekmeleri gibi kaydırılan uygulamalarda karışıklığa yol açabiliyor.

Velhasılı 6.1 e restore yaptım. Eski bir dosta kavuşmuş gibi hissettim kendimi. :))
  • Ben pek sorun goremedim ama mutlak bir yogunluk var
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.