Şimdi Ara

İşte iPhone 3G’nin şaşırtacak eksiklikler listesi...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyosunuz . bu aralar iphone modası kaptırdı gidiyo. ama bu dikkat çeken telefonu almadan bilmeniz gereken bazı şeyler var..
    İşte iPhone 3G’nin eksiklikler listesi...
    Gelişmiş seviyedeki pek çok özelliğe karşın ilk modeldeki eksiklikler giderilmeye çalışılırken iPhone 3G’nin bazı konularda cep telefonu dünyasında yaşanan gelişmelerden uzak kaldığı görülüyor. Türkiye’de de piyasaya çıkalan iPhone 3G’nin eksik yönlerini ise şöyle sıralamak mümkün.

MMS YOK
    iPhone’un desteklemediği özelliklerden birisi de MMS. Multimedya mesajlaşma olarak bilinen bu özellik sayesinde fotoğraf ve video görüntülerinin başka kullanıcılarla paylaşılması sağlanıyor. iPhone ise burada e-posta çözümünü kullanmayı tercih etmiş durumda.

FOTOĞRAFTA SINIFTA KALDI
    ‘Fotoğraf’ cep telefonu dünyasında son dönemde öne çıkan en önemli uygulamalardan biri. Son model ‘cep’lerde 3.2 megapiksel neredeyse standart... 5.0 megapiksel seviyesindeki modeller ise art arda pazara sunuluyor. iPhone’un sunduğu megapiksel seviyesi ise 2.0 düzeyinde. Ayrıca flaş ve gelişmiş seviyede mercek gibi çekim anında kaliteyi artırıcı özellikler de telefonda yok.

BATARYA BİTERSE...
    Apple’ın kendi ürünlerinde batarya konusunda oldukça hassas davrandığı biliniyor. iPhone’da da bu uygulama sürüyor. iPhone, yaklaşık 400 şarjın ardından kullanım ömrünü tamamlıyor. Ardından da pilin değişimi için Apple’a başvurmak gerekiyor. Tüm cep telefonlarında olduğu gibi kullanıcının uyumlu bir batarya alarak, eskisiyle bunu değiştiremeyecek olması cihazın önemli eksikliği olarak görülüyor.

İŞ TELEFONU AMA...
    Adeta bir internet telefonu olarak konumlandırılan iPhone 3G’de ‘kopyala yapıştır’ özelliği bulunmuyor. Akıllı telefonların olmazsa olmazı bu özellik iPhone’un bu modelinde de yer almıyor.

KIRILMASI GEREKİYOR!
    Türkiye’de henüz yasal olarak satışa çıkarılmadığından telefonun kullanılabilmesi için yazılımın kırılması gerekiyor. Telefonun kırılmasıyla birlikte Apple’ın yeni güncellemelerinden yararlanma konusunda sorun yaşanabiliyor.

HAFIZASI ARTIRILAMIYOR
    8GB ve 16GB’lık iki model olarak piyasaya sürülen iPhoe 3G’nin hafıza kapasitesini harici bir kart ile yükseltmek mümkün değil.nusunda sorun yaşanabiliyor.

VİDEO KAYIT ETMİYOR
    iPhone 3G, gelişmiş pek çok özelliğine karşın video kayıt uygulamasını içerisinde barındırmıyor.

SESLİ ARAMA YOK
    Günümüzde standart seviyedeki birçok telefonda bulunan sesli arama özelliği bulunmuyor.

AŞIRI GÜÇ KULLANIYOR!
    Üçüncü nesil şebeke, kablosuz internet için Wi-Fi, konum tanımlama servisleri (GPS), geniş ekran, müzikçalar gibi özelliklerle yoğun güç tüketimine açık olan iPhone 3G’nin dolu bir batarya ile kullanım sürelerine bakıldığında rakiplerine göre performans olarak oldukça geride kaldığı görülüyor.

Ayrıca unutmayın türkiyede 3G yok.. GPS %90 oranında çalışmıyor

İnternetten araştırıp gördüğüm diğer eksiklikler
    1). Arka plastik kapağın kendi kendine kırılması

2). Güncelleme sonrası telefonun sinyal almaması, kilitlenmesi.

3). Ekranın içine toz kaçması. iPhone 3G’de dokunmatik sensörü ve ekran birbirine yapıştırılmamış. Dolayısı ile telefonun içine kaçan toz ikisinin arasına girerek ekranınızda kalıyor. Şikayetlere göre yeni açılan iPhone 3G’lerde de görülebiliyor bu problem.

4). Ölü piksel. Ekranı olan neredeyse her elektronik cihazda karşımıza çıkabilecek bir problem ama iPhone bir ekrandan ibaret olduğu için oldukça canınızı sıkacak bir durum.

5). Sarı ekran. Her ne kadar Apple ekranı bilerek sararttıklarını, bunun daha sıcak bir görüntü verdiğini söylese de, bir çok iPhone 3G’de aşırı derecede sarı görüntü bir çok kullanıcıyı rahatsız ediyor.

6). Ekran çizilmiyor fakat rahatlıkla kırılabiliyor.

7). iPhone 3G’nin arka kapağı kolaylıkla çiziliyor, hatta bu çizikler neredeyse minik oyuklar haline geliyor. Sim Kart kapağının orası başta olmak üzere zımparalanmamış tahta gibi bi hal alabiliyor.
    8). GPS ile ilgili ekstra yazılım ekstra ücret anlamına geliyor.

9).iPhone için gelen şebeke ayarlarınız sayesinde telefonunuzun EDGE/GPRS ayarlarını değiştiremiyorsunuz yani kapatamıyorsunuz. Telefonu her kurcalamak isteyen girdiği uygulamaların bir çoğunda size kontör veya faturanıza ek olarak geri dönecek harcama yapacak. Böylece Turkcell’e ayda 20YTL ödeyerek internet paketi almak ve tanıdığı sınırı aşmamak için de çaba göstermeniz gerekecek.

Ayrıca bu telefona oyun ve program yüklemek tam bi rezillik.iPhone'u yazılımsal olarak kırmadan dışarıdan hiç birşey yükleyemezsin.oyun ve program yüklemek için unlock yapinca Garanti disi oluyor..Sadece AppStore'dan yükleyebiliyosun.orada birsürü oyun program var ama bir çoğu ve en kaliteli ve güzelleri ücrete tabii

yani arkadaşlar paranızı bu telefona yatırmadan önce bunları düşünüp karar verin. .Amacım sizin bilinçli bir tüketici olarak iyi bir telefon şeçmeniz.Amacım iphonenin güzel özelliklerinin yanısıra bu kötü özelliklerinide bilmeniz. (Bu konuyu açarak inşallah size yardımım olmuştur)

ayrıca şu yazıyıda okumanızı tavsiye ederim...iphone hakkında bilmeniz gerekenler...TIKLAYIN

• acaba bir konu açmadan önce ara butonu kulanılmaz?acaba neden kendi eline alıp kullanmadan kendi fikri olmadan onun bunun düşüncesi art niyeti ile karalama yapılır?gerçekten bu 2 sorunun cevabını merak ediyorum.@yakuptutuncu 2. soru sadece seninle ilgili değil
  • iPhone'a bu kadar para verilmeyeceğini düşünerek almaya tenezül etmeyen ben bile bu konulardan sıkıldım...
    Bırakınız alsınlar, bırakınız kullansınlar, bırakınız anlasınlar...

Mesajımı bir sözle kapatayım : "Apple güzel ürünler değil, güzel görünen ürünler yapar."
  • daha önce verilmişti
  • @yakuptutuncu eziksin sen
  • valla bende alıcaktım ama vazgeçtim gerçekten çok eksiklikleri var bu benim yorumum
  • avvv olamaz yokmuymuş vah vah bak görüyomusun şimdi iphone para tuzağı hemen gidip süper omnia alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 19 Ekim 2008; 11:29:47 >
  • verildiğini görmemişdim amacım ıphonu kötülemek değil bir kere daha düşünmek
    araştırma yapmadığım için konu açtıgım için özür dilerim
    bir siteyi gezerken gördüm ilginç geldi paylaşmak istedim
    eziksin felan gibi kelimeler yakışmıyor amaç burda paylaşım yapmak
    hiçbir firma bizim babamızın malı değil 1,5 sene önce bende q tek s 200 almıştım 1250 ye ama şuan 250 etmiyor
    sadece biraz daha düşünülerek alınması gereken bir cihaz..
  • ya ben iphone kullanıcı değilim ama bunları okumaktan bıktım ttmm böyle kötü özellikleri varsa alma kardeşim silah zoruyla almıyo kimse o telefonu alan kişi telefonu araştırıp alıp ya mms yokmuş ball gibide var bunları yazan kişiye konuyu açana demiyorum bi iphone ver bakalım jb yapak bide ona bakalım bırakcakmı elinde ne mallar var ya (konuyu açan arkadaşa yazmadım bunları
  • alınacak cihaz değil.bir de o uçuk fiyata.......
  • fotorafta sınıfta kalmadı bilakis, çok çok güzel çekiyor
  • bir de ''3G'' diyorlar... Sanki kullanabiliyorlar ...
    Eglence için alınabilir kullanması çok hoş
  • Türkiye'de İphone 3G telefonunun sonundaki ''3G'' ibaresi hiçbirşey ifade etmiyor.
    Ama zaten böyle konular forumlarda çok.Bırakın almak isteyen yine alsın.Pişman olan zaten apple'a uzun bir selam gönderip bir daha iphone almaz ve apple cezalandırılmış olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertekin

Türkiye'de İphone 3G telefonunun sonundaki ''3G'' ibaresi hiçbirşey ifade etmiyor.
    Ama zaten böyle konular forumlarda çok.Bırakın almak isteyen yine alsın.Pişman olan zaten apple'a uzun bir selam gönderip bir daha iphone almaz ve apple cezalandırılmış olur.

iphone 3G derken third generation anlamında yani 3.jenerasyon iphone 2G 1G de var
  • Hahaha ömrümde hayatımda ilk gördüğümden beri ısınamadım bu telefona.İlk defa Çinlilere burada destek veriyorum.Orjinal iPhone yerine sahte iPhone alın daha iyi.Yanında kalem falan veriyolar bari tv falanda oluyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.