Şimdi Ara

kızımla kırmızı ışık eğitimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üç yaşındaki kızımla karşıdan karşıya geçerken,butonlu ışıktan geçelim dedim,hem de öğreteyim dedim(demez olaydım)kızım düğmeye bastı,kırmızı yanıyordu,
    -baba kırmızı yanıyor,
    -tamam,bekle kızım,dedim.yeşil yandığında geçeceğiz,
    yeşil yanar yanmaz,bizim afacan birden fırladı,sol tarafta trafik durmuştu,yolun ortasına geldiğinde,sağdan gelen araç durmamış,son anda yakaladım,eğer tutmasa idim,düşünmek bile istemiyorum,bizim verdiğimiz eğitim de güme gitti.
    artık lambalara bile güvenemiyoruz,hele ki araçlara hiç,Allah yardımcımız olsun,
    kırmızı da durulur,
    yeşil de geçeilir,
    sarı da hızlı geçilir,bunu unutmuşum,hata ben de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emeraldozsel -- 1 Mayıs 2012; 14:49:16 >

• @ sarı da hızlı geçilir,bunu unutmuşum

öncelikle gecmis olsun, Allah cümlemizi Trafik kazalarinda korusun.

Hocam , Almanyadan ikamet eden birisi olarak sunuda söyleyebilirimki burda bile ,degil sarida ,kirmizi isik 2 saniye yansa bile
    gecen coktur.
    Bence yesil yandiktan sonra bile 2-3 defa sagina soluna bakip öyle gecmesi daha dogrudur.
    Ne yalan söyleyeyim, 18 sene icerisinde bazen bende duramayip kirmizidan gectigim olmustur ama bu yarim saniye icerisnde olmustur.
    Suc mu, evet suc.
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E75606366

@ sarı da hızlı geçilir,bunu unutmuşum

Hocam , Almanyadan ikamet eden birisi olarak sunuda söyleyebilirimki burda bile ,degil sarida ,kirmizi isik 2 saniye yansa bile
    gecen coktur.
    Bence yesil yandiktan sonra bile 2-3 defa sagina soluna bakip öyle gecmesi daha dogrudur.
    Ne yalan söyleyeyim, 18 sene icerisinde bazen bende duramayip kirmizidan gectigim olmustur ama bu yarim saniye icerisnde olmustur.
    Suc mu, evet suc.
    kolay gelsin
    Kuralsızlık kural olan bir ülkede yaşıyoruz.Yapacak çok fazla birşey yok Allah yardımcımız olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E75606366

@ sarı da hızlı geçilir,bunu unutmuşum

gecen coktur.
    Suc mu, evet suc.
    kolay gelsin
    trafikte okadarcok maganda varki!!!!

ben sarı gorunce yavaslıyorum mesela arkamdaki selektor yapıyor kornaya basıyor... bide sarıyı gorunce gaza basanlar cabası...

bak şunu anlarım ışıga gelmene 2 sn kalmıştır sarı yanmıştır hızın fazladır duramazsın ozaman anlarım gaza bas geç ama durman için gereken mesafe varken niye gaz ?

ben bana yeşil yanarken bile yayalar yola atlamasın diye selektör yapıyorum çok kalabalık iste belki dalgınlıkla biri atlar diye yavaşlıyorum.

Allah muhafaza başkasının hatası yüzünden ömür boyu üzüntü çekemem. Trafikte önce şöför dikkatli olacak sonra yaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

ben sarı gorunce yavaslıyorum mesela arkamdaki selektor yapıyor kornaya basıyor... bide sarıyı gorunce gaza basanlar cabası...

bak şunu anlarım ışıga gelmene 2 sn kalmıştır sarı yanmıştır hızın fazladır duramazsın ozaman anlarım gaza bas geç ama durman için gereken mesafe varken niye gaz ?

ben bana yeşil yanarken bile yayalar yola atlamasın diye selektör yapıyorum çok kalabalık iste belki dalgınlıkla biri atlar diye yavaşlıyorum.

Allah muhafaza başkasının hatası yüzünden ömür boyu üzüntü çekemem. Trafikte önce şöför dikkatli olacak sonra yaya.

Alıntıları Göster
    tüylerim diken diken oldu aman hocam ya bnce sen kızım nerde üst geçit var git ordan geç de malum nerde yaşıoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

tüylerim diken diken oldu aman hocam ya bnce sen kızım nerde üst geçit var git ordan geç de malum nerde yaşıoruz

Alıntıları Göster
    4 yaşındaki küçük kuzenime yuvada öğrettikleri bir şarkı vardı:

"Kırmızıda dururuz,
    Yeşilde biz geçeriz,
    Sarıya dikkat deriz
    Yaşamayı severiz."

Şeklinde.

Şarkıyı
    "Kırmızıda geçerim,
    Yeşilde de geçerim,
    Sarıda dütdüt derim,
    Magandanın biriyim!"

Şeklinde modifiye edip ona söyler, onu sinir ederdik. Her seferinde inatla bizi düzeltirdi. Bizim dediğimiz beynine kazınmıştır. Yaşadığınız olay da bizim dediğimizin doğruluğunu kanıtlar nitelikte...

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

bende artık öyle diyorum,
    hatta çok mecbur değil isen,karşıya geçme diyorum,ama nereye kadar,çocuklarımız allaha emanet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

4 yaşındaki küçük kuzenime yuvada öğrettikleri bir şarkı vardı:

"Kırmızıda dururuz,
    Yeşilde biz geçeriz,
    Sarıya dikkat deriz
    Yaşamayı severiz."

Şeklinde.

Şarkıyı
    "Kırmızıda geçerim,
    Yeşilde de geçerim,
    Sarıda dütdüt derim,
    Magandanın biriyim!"

Şeklinde modifiye edip ona söyler, onu sinir ederdik. Her seferinde inatla bizi düzeltirdi. Bizim dediğimiz beynine kazınmıştır. Yaşadığınız olay da bizim dediğimizin doğruluğunu kanıtlar nitelikte...

çocuklarımıza böyle öğretiyoruz,dışarı bir çıkıyorlar bambaşka bir dünya...

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil_Miyu

Kuralsızlık kural olan bir ülkede yaşıyoruz.Yapacak çok fazla birşey yok Allah yardımcımız olsun.

amin...
  • quote:

bazıları derki,şimdi frene basacağım,fren balatasını mı eskiteceğim demişti,beklesin...demişti,şaşırmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emeraldozsel

quote:

bazıları derki,şimdi frene basacağım,fren balatasını mı eskiteceğim demişti,beklesin...demişti,şaşırmıştım.

Alıntıları Göster
    quote:

@sarı da hızlı geçilir,bunu unutmuşum,

türkiye için doğru bir söz

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

quote:

@sarı da hızlı geçilir,bunu unutmuşum,

türkiye için doğru bir söz

Alıntıları Göster
    hatta ışıklarda beklerle her an sağdan, soldan hızla gelebilecek motorlara da dikkat etmeyi öğretmen ve öğrenmek gerekiyor. bizler bile alışamadık, çocukları çok büyük tehlikeler bekliyor:( iyi zamanda çocukmuşuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: fremdsprache

hatta ışıklarda beklerle her an sağdan, soldan hızla gelebilecek motorlara da dikkat etmeyi öğretmen ve öğrenmek gerekiyor. bizler bile alışamadık, çocukları çok büyük tehlikeler bekliyor:( iyi zamanda çocukmuşuz...

Alıntıları Göster
    hocam motor olayını hiç hesaba katmamıştık,oda var değil mi?
    doğru diyorsunuz,biz iyi zamanlarda,saygının biraz daha fazla olduğu zamanlarda büyüdük.
  • quote:

hocam motor olayını hiç hesaba katmamıştık,oda var değil mi?
    doğru diyorsunuz,biz iyi zamanlarda,saygının biraz daha fazla olduğu zamanlarda büyüdük.

Alıntıları Göster
    Dün şehir dışına çıkıyorum artık son ışıklara geldim çevre yolunda devam edeceğim şehir trafiği bitiyor. Büyük bir 4 yol ağızı, soldan gelen trafiğine yeşil yanıyordu kırmızıya döndü ve bize yeşil yandı herkes hazırlanıyor kalkış yaptı (bakın nekadar zaman geçti aradan) bitane minibüs yetiştirme yaptı hemen geçti krımızıda biz yavaş yavaş ilerlerken arkadan bir araç daha geliyordu. Durur dedim durmadı bilerek üstüne sürdüm (belki kötü bişey yaptığım ama napim sinirlendim) nasıl duracağını şaşırdı. Aracın zaten dışından belli nasıl biri olduğu, araç yere sıfır, ön cam bile dahil olmak üzere en koyu filmle kaplanmış , 3 numara büyük ayakkabı giymiş gibi lastikler saçma sapan yazılar falan camlarda. Tipik bir ergen arabası :) Benden cesaret alan trafik üstüne yürümeye ve korna basmaya başladı kamyonlar falan bir anda afalladı tabi eleman hemen geri vitese takıp geri geri gitti :)

Umarım ders olmuştur. Ben hep ışıklarda bana yeşil yansa bile bekler yavaş yavaş çıkarım mutlaka biri kırmızıda geçer çünkü bizim milletimiz böyle. Bugüne kadar 3 4 kere kırmızıda geçtim. O da zifiri karanlıkta tamamen boş bir arazide kendi başıma beklediğim için. Tinercisi iti kopuğu var mecbur geçtim araç falan görmeyince.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Dün şehir dışına çıkıyorum artık son ışıklara geldim çevre yolunda devam edeceğim şehir trafiği bitiyor. Büyük bir 4 yol ağızı, soldan gelen trafiğine yeşil yanıyordu kırmızıya döndü ve bize yeşil yandı herkes hazırlanıyor kalkış yaptı (bakın nekadar zaman geçti aradan) bitane minibüs yetiştirme yaptı hemen geçti krımızıda biz yavaş yavaş ilerlerken arkadan bir araç daha geliyordu. Durur dedim durmadı bilerek üstüne sürdüm (belki kötü bişey yaptığım ama napim sinirlendim) nasıl duracağını şaşırdı. Aracın zaten dışından belli nasıl biri olduğu, araç yere sıfır, ön cam bile dahil olmak üzere en koyu filmle kaplanmış , 3 numara büyük ayakkabı giymiş gibi lastikler saçma sapan yazılar falan camlarda. Tipik bir ergen arabası :) Benden cesaret alan trafik üstüne yürümeye ve korna basmaya başladı kamyonlar falan bir anda afalladı tabi eleman hemen geri vitese takıp geri geri gitti :)

Umarım ders olmuştur. Ben hep ışıklarda bana yeşil yansa bile bekler yavaş yavaş çıkarım mutlaka biri kırmızıda geçer çünkü bizim milletimiz böyle. Bugüne kadar 3 4 kere kırmızıda geçtim. O da zifiri karanlıkta tamamen boş bir arazide kendi başıma beklediğim için. Tinercisi iti kopuğu var mecbur geçtim araç falan görmeyince.

Alıntıları Göster
    Başlığı okudum, içim yana yana ilk mesajı okurken çok şükür birşey olmadığın ıöğrendim. Zaten yeşil ışık butonunu görünce içim yandı. Bizim cadde de var okulun çıkış kapısında o düğmeden, bazen yaya denkeliyorum arabalar kırmızıda geçip gidiyor. Hele bazıları hız testi yapmaya çalışıyor. Islık çalıyorum arkalarından ama durmadılar hiç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun
    sarıda hızlı geçilir diyince aklıma starman filmi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

geçmiş olsun
    sarıda hızlı geçilir diyince aklıma starman filmi geldi

Alıntıları Göster
    anlamadığım bir şey daha var,yaya geçerken daha da hızlanıyorlar,bunu da bir türlü anlamış değilim.
    çok dikkatli olmamız gerekiyor,özellikle evlatlarımıza karşı,aman kardeşler aman....
    ben sokakta kızımın elini hiç tutmazdım,çocuk rahat olsun,öğrensin,korkmasın diye düşünürdüm,farkında iseniz bile olay olduğun da serbesti,şimdi mi asla hep yanımda ne me lazım,densizin biri yüzünden evlattan olacağız...
    Allah hepimizin evlatlarını korusun...

• kiziniza seritlerin ilk sirasi dolmadan gecmemesini birde aradan cikan motorlara dikkat etmesini ogretin.
  • quote:

anlamadığım bir şey daha var,yaya geçerken daha da hızlanıyorlar,bunu da bir türlü anlamış değilim.
    çok dikkatli olmamız gerekiyor,özellikle evlatlarımıza karşı,aman kardeşler aman....
    ben sokakta kızımın elini hiç tutmazdım,çocuk rahat olsun,öğrensin,korkmasın diye düşünürdüm,farkında iseniz bile olay olduğun da serbesti,şimdi mi asla hep yanımda ne me lazım,densizin biri yüzünden evlattan olacağız...
    Allah hepimizin evlatlarını korusun...

Alıntıları Göster
    trafik ışıklarına yaklaşırken hız azaltmayı öğrenemedik bir türlü. yeşil yanıyorsa hiç ayağımızı gazdan çekmiyoruz, hatta biraz daha basıyoruz, sonra sarı yanınca 2 sn'lik sarı ışık süresinde duramıyoruz, kırmızıda geçince bir de kendimizi avutuyoruz, "napalım çok hızlıydım, duramazdım". ışığa yaklaşırken duramayacak kadar hızlı olmayacaksın, ama tabi bu klavye başındayken aklımıza geliyor, direksiyon başındayken unutup gidiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

kiziniza seritlerin ilk sirasi dolmadan gecmemesini birde aradan cikan motorlara dikkat etmesini ogretin.

Kesinlikle katılıyorum. Manyağın biri kameranın olmadığını bildiği bir yerde kırmızıda geçebilir

Geçmiş olsun hocam...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.