Şimdi Ara

KULAK TEMIZLETEN VARMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
11.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sesleri vok zor aliyorum baxi arksdaslarin cumlesini anlayamiyorum. Arkadaslarkulagimi temizlersem nasil olur iyi duyarmiyim, rahatlarmiyim?

Devlette ucreti nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2003mehmet2003 -- 14 Şubat 2015; 1:21:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

KULAK TEMİZLETEN VAR MI?

Kulak temizliği, kulak sağlığını korumak için önemli bir uygulamadır. Kulak kiri birikmesi, işitme kaybı, kulak çınlaması ve kulak enfeksiyonları gibi sorunlara yol açabilir.

Kulak temizleme işlemi, kulak kanalından kulak kirinin çıkarılmasını içerir. Bu işlem, farklı yöntemlerle yapılabilir. En yaygın yöntemler şunlardır:

• Kulak çubukları: Kulak çubukları, kulak kirini çıkarmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak kulak çubuklarını kullanırken dikkatli olmalısınız, çünkü kulak kanalına daha fazla kulak kiri itebilir veya kulak zarına zarar verebilirler.
    • Kulak irrigationu: Kulak irrigationu, kulak kanalını temizlemek için ılık suyun kullanıldığı bir yöntemdir. Bu işlem, bir sağlık uzmanı tarafından yapılmalıdır.
    • Kulak mikroskobu: Kulak mikroskobu, kulak kanalını görselleştirmek ve kulak kirini çıkarmak için kullanılan bir cihazdır. Bu işlem de bir sağlık uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Kulak temizletmek için devlet hastanelerine başvurabilirsiniz. Devlet hastanelerinde kulak temizleme işlemi genellikle kulak burun boğaz (KBB) uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Kulak temizliği, kulak sağlığınızı korumak için önemli bir uygulamadır. Kulaklarınızı düzenli olarak temizlemek, kulak sorunlarını önlemenize yardımcı olabilir. Kulak temizleme konusunda herhangi bir endişeniz varsa, bir sağlık uzmanına danışmanızı öneririz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öfkelivehızlı

???

• TaQip bende düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anahtar sokup temileyebilirsiniz. iyi forumlar.

• var dostum sigortan varsa para alınmıyor haliyle ama yoksa ben şahsen 15 tl gibi bir ücret ödemiştim ama ne olur olmaz yanına bir 20 tl al bu bahsettiğim rakam geçen seneydi çünkü.
  • Var.Kulagimdan tornavida ve alet cantasi cikmisti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet temizlettim ama devlette değil. Kulak tıkanmasından muzdarip biri olarak birkaç tavsiye vereyim.

Kulak çubuğu yada benzeri hiçbir cismi kulağına sokma.
    Temizlemek için pamukla dışardan görünen kısmını sil sadece.
    Kulağını kuru tut.
    Kaşındığında sakın kaşıma. Kulak tıkanmasının ana nedeni budur. Sen kaşıdığında ve tahriş ettiğinde kulak kendini korumak için sıvı salgılıyor ve içi kızarıp şişiyor.

Oksijenli su veya gliserin kullanarak tıkanık kulağını açabilirsin ayrıca.

• ne gerek var doktora diş fırçasıyla temizlesene mis gibi parlar
  • Ben de temizlettim. 20 lira verdim özelde yakın zamanda

• Ben devlette ücretsiz temizletmiştim
  • Evet.Neredeyse her 5-6 ayda bir KBB ye gidiyorum.Kulağım tıkanıyor.Bana kulak alışkanlık yapıyor diyorlardı da inanmıyordum :D Yapıyormuş :D Biraz acı veren bir olay ama bu olay bittikten sonra yeniden doğmuş gibi oluyorsun :)
  • Kulak temizletirken cok agriyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabilliyetsiz

Evet.Neredeyse her 5-6 ayda bir KBB ye gidiyorum.Kulağım tıkanıyor.Bana kulak alışkanlık yapıyor diyorlardı da inanmıyordum :D Yapıyormuş :D Biraz acı veren bir olay ama bu olay bittikten sonra yeniden doğmuş gibi oluyorsun :)

Oha Gerçekten öyleyse ben de yaptırayım duymuyorum valkla Devlette mi yaptıdınız siz hocam?=
  • Valla ben üsküdar devlet hastanesinde yaptırmıştım.Tam seçim zamanı yaptırmıştım bi tane doktora.Kendi doktorum öbür hastaneye gitmişti.Kulağım iltihap kapmıştı bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.Nerede oturuyorsun ?

Edit:Bu arada kulağımı her gün neredeyse temizlerdim.Aynı şekilde her duştan sonrada temizlerdim.Ama şunu söyleyebilirim orada çıkan kirleri gördüğümde sanki kulağımı bi 10-15 senedir temizlemiyormuşum gibi hissettim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mugenn1422293 -- 14 Şubat 2015; 2:21:45 >
  • Ben 6 tlye temizlettim.

• Ben 3 yada 6 ayda bir temizletiyorum. Kulak iltihabım var ve bir türlü atlatamadım kaç kere doktora gittim hatırlamıyorum artık ilaçlar şunlar bunlar denemedikleri şey kalmadı üstümde. Doktoruna göre acı oluyor ya da olmuyor olsa da çok acımıyor bence sende git iyice kötü olmadan temizlettir.
  • Ben yaptirsigimda kulagim bir sure agrimisti ve bir faydasinida goremedim. Tek kulagima yapmisti ancak.

• Bildiğim kadarıyla hindistanda bu işi yapan sokakda dolanan adamlar var resmen ince aletlerle içini dışına çıkarıyorlar

• Ekşi den alıntı:

ilk olarak şunu belirteyim ki abi beni buraya kulak temizletme başlığından yolladılar. senede 2 kere kulak temizleten bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki kulak temizletmek, kulak yıkatmayı içinde bulunduran bir kümedir. yani kulak ya ılık bir solüsyonla yıkanarak ya da kirler aspiratör mü işte ne boksa onunla çekilerek temizlenir. sanırım yıkama organizasyonu uzun bir süre boyunca kirleri ittire ittire kulak zarına yapıştırmış insanlarda, inatçı kir ve lekelerde tercih ediliyor.

şimdi gelelim şu bir kere yıkatınca hep ister meselesine. pozitif bilime inanan bir mühendis olarak bu hurafeyi çok saçma bulmak, inanmamak istiyorum ama öyle be. ilk temizlemede kulak yolunu kaplayan doğal tabaka mı bozuluyordur, nedir bilemiyorum ama ilk temizlettiğim zamandan beri mütemadiyen kulak temizletiyorum. neden kulak temizlettiğime gelince kulak yolum çok bir çetrefilliymiş ve kulağım yemeyip içmeyip salgı üretiyormuş. bu kulak yolumdaki bozukluk sebebiyle de salgı hep içeride kir birikimine sebep oluyormuş. tabi burada şöyle bir açıklama da getirilebilir, 5 yıldır kulak salgım fazla ve o sebeple paso kulak temizletiyorum, ilk temizlemeyle bir ilgisi yok. zaten bunu tartışmak abes, kulağı tıkanan adam tıkalı yaşayacak değil ya, mecbur gidip açtıracak o kulağı.

eğer bedava olan bir yerde yani devlet hastanesi, ssk hastanesi, üniversite reviri, vs kulak temizletmeye kalkarsanız hayatta sizinle uğraşmazlar. yazarlar bir gliserin, "1 hafta kullan sonra gel" derler. o gliserin 1 hafta boyunca kulağınızdaki bütün kiri kabartıp yumuşatacak, zaten duymayan kulaklarınız hepten sağır olacaktır. bu sebeple eğer paranız varsa kısa yoldan özel bir muayenehaneye gidin ve kirlerden kurtulun. her şeyden önce insanın hayatını kabusa çeviriyor, resmen psikolojisini bozuyor. ayrıca trafikte falan büyük risk.

ayrıca kulak yolunuzda mütemadiyen kaşıntı varsa, kulağınız ekşi ekşi kokuyorsa mantar konusunda doktoru bir dürtün. ben 3 yıl dürttüm yeni anladılar kulağımda mantar olduğunu. üstelik bir de demez mi "aa acayip ilerlemiş sizin kulak mantarınız, kaşıntı yapmıyor mu?" diye. gönül "yapıyo lan hem de ne yapıyo, ama ben eşşekler gibi 3 senedir bunu anırıyorum kimse sikine sallamadı" demek istedi fakat diyemedim. bu mantar denilen bok da kulak tıkanmasını tetikliyor.

edit: çözdüm arkadaşım çözdüm bu olayı. neyi mi, bir kere temizletince hep ister geyiğini çözdüm. en son 1 sene önce temizlettim kulağımı, dikkatini çekiyorum mantar tedavisinden önce 6 ayda bir temizletiyordum. yani mantar gitti, kirlenme bitti. ama ne oldu? yeni bir işe girmek için devlet hastanesinden kurul raporu almam gerekti ve kurul raporu alırken kulağıma da bakıldı. bakıldıktan iki gün sonra da mantar hortladı tekrar kulağımda. yani demem o ki kulağı ilk temizletme esnasında kulağınız yeteri kadar sterilize edilmemiş teçhizattan mantarı kapıyor ve ondan sonra kulak tıkanmaya başlıyor sürekli. tabi yukarıdakiler sadece benim teorim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L30N -- 14 Şubat 2015; 5:53:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.