Şimdi Ara

MSÜ'ye Katılacak mısınız? Önemi ne

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, daha önceki senelerde katılanların veya bu sene katılacakların cevaplarını merak ediyorum. Buraya katılmayı güden motivasyonunuz nedir? Katılan kişiye ne katar bu sınav?

• ciddiye alırsan sınav ortamına benziyor ama sıralamayı takmamak gerek 15k yapıp 60kya düşeni de gördüm 25k yapıp 4k gireni de 3k yapıp 500 yapanı da . ortalama bi deneme 30-40tl zaten tg ,ösymnin yaptığı denemeye 100 lira vermek mantıklı
  • Benim msü ile tyt direkt aynı geldi, şans. Senin farklı gelebilir. Sıralamayı umursama. Ama msü süper bir sınav ortamı. Yks stres ve acemiliğini atmana yarıyor.
  • TYT'ye en benzer sınav olduğu için,sınavı ÖSYM hazırladığı için,sınav stresini atmak ve sınav tecrübesi kazanmak için girilebilir.

• ben sınav ortamını yeterince deneyimlediğim için (2.mezun) boş yere para vermeyeceğim

diğer türlü kaçırılmaması lazım bence

• Sınav öncesi gerçekten güzel bir prova oluyor. Ama dendiği gibi sonucunuza çok aldırmayın benim tyt ile msü sıralamalarım aynı aralıkta gelmişti ama çok farklı sonuçlar alan arkadaşlarım da oldu. Sınav sabahı heyecanı, gidilen okul, gözetmenlerle karşılaşma, kitapçıkların dağıtılması, sınav başladı bitti uyarıları falan derken bir kere sınavı tatmış oluyorsunuz kesinlikle katılmanızı öneririm

• Deneyim.

Ben de öneririm.

• askeri okulda okumak istemiyorsan ciddi bir sınav ortamı dışında herhangi katkısı yok sınavla arasında çok fazla zaman var sonucunun önemi yok

12ysen katılmanı tavsiye ederim sınav ortamını falan görüyorsun ösym yapıyor neticede

• Ben de aynı durumdayım günlerdir girsem mi girmesem mi diye düşünüyordum ama girmeyeceğim zaten sınav ortamına alıştım
  • Sosyali pek yks dinamiklerine uymuyor ama onun dışında girilmeli ve sınav atmosferi hissedilmeli bence. Sıralamayı çok takmayın ama tamamen boş vermeyin. Kesinlikle, sıralamanıza göre başaramayacağım diyip bırakmayın ya da rehavete kapılmayın. Sıralamanızın size verdiği bir mesaj vardır. O mesajı alabilirseniz çok güzel olur.

MSÜ ile tyt sıralaması, gece ile gündüz kadar farklı birçok kişi gördüm. Örnek olarak kendimi verebilirim. Msü'de 1k yaptım, tyt'de 10k yaptım. Bundan çok daha uçuk farklar da var. Yani sınav atmosferini yaşamak amacıyla girmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarterbat -- 25 Ocak 2023; 14:19:19 >
  • egehan_45 kullanıcısına yanıt

"MSÜ bir ölçüt değil, sadece bir tecrübe. Girerken size bir şeyler katacağını, son 3 ayınız kalmışken nelere odaklanmanız gerektiğini göstereceğini düşünerek gelişim odaklı yaklaşırsanız emin olun sizin için çok faydalı olacak ki sınav sürecinin en kritik anlarından biri MSÜ sonrası çünkü eğer MSÜ’den sonraki süreçte gerekli dersleri alıp süreci yönetemezseniz ve pes ederseniz maalesef kendinizi geriye çekersiniz." Unikocum - MSÜ Bize Ne Katar?

Sağolun hocam. Ben de internette bir yerde böyle okumuştum direkt aynısı gibi oldu. Çok teşekkür ederim.

• aemirri A kullanıcısına yanıt

Bir yararım olduysa ne mutlu bana. Teveccühünüz  

• kesin girin
  • yks'nin ön provası gibi düşünebilirsin

• aga sıralamayı takma diyenler tamamen haklı değil,istisnalar vardır tabii ki ama geçen sene çevremde giren herkes msü'de ne yaptıysa max 5k oynamıstır sırası. Ben 45k yaptım msüde sınavda 49k geldi tytem,arkadasım 35k yaptı 37k geldi sınavında tyt böyle böyle bir sürü insan var cevremde tytdeki durumunu görmen icin gayet belirleyici olduğunu düsünüyorum ben

• MSÜ sıralamalarının doğruluk payı var ama herkesin tyt sıralaması msü ile aynı gelmez.Çok fazla kişinin sıralaması farklıdır.

Ama unutulmamalıdır ki MSÜ sıralamamız bize bir şey anlatır.Onu iyi okumak lazım diye düşünüyorum.

TIP kazanan arkadaşımla konuştum geçenlerde.MSÜ'de 25k yapmış.Gerçek sınavda TYT 25k gelmiş.

• burakunklc B kullanıcısına yanıt
    msü türkçe netim 19
    tyt türkçe netim 35.25
  • aynştayn01 kullanıcısına yanıt

dediğim gibi istisnalar var msü 20 net yapıp sınavda 33 türkçe yapan arkadasım var benim de senin gibi ama çocuk bile inanmadı 33 yaptığına

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.