Şimdi Ara

online isteyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
11.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversiteye giderken tek amacınız dersleri geçip diploma almaksa aöf okuyabilirsiniz arkadaşlar.Örgün eğitim olarak kazandıkları şeyi online okumak için ısrar eden bir topluluk,şaka gibisiniz.Üniversitelerin kampüsleri neden üniversite seçerken bu kadar büyük kriter oluyor,hiç düşündünüz mü?Neden bazı okullara apartman üniversitesi deyip dalga geçiyoruz,onlar da ders verebiliyor gayet.Üniversitede gittiğiniz konferanslar,katıldığınız etkinlikler,tanıştığınız insanlar(edindiğiniz network) hepsi size belki derslerden daha büyük katkı sağlar,iyi üniversitelerdeyseniz.Bu yönünü geçtim ortalama sosyal becerilere sahip her birey bu karantina,her şeyi evden yapma döneminden bunalır ve üniversitelerin açılmasını destekler.Vizyonsuz olduğunuz kadar asosyalsiniz de.Ben sağlık için açılmasını istemiyorum diyen palavracılar var bir de,eminim 1.5 yıldır kafeye,plaja,konsere,avmye hiç gitmemişsinizdir

• Ahahaha adama bak sanarsın her gün bilardo, golf oynuyor, rüzgar sörfü yapıyor. Sürekli yapabileceğin kaç şey var zaten, ülkede kitap okuyan yok. Boyuna şeker portakalı, küçük prens okuyup öven bookstagtamları saymıyorum, zaten onlar yüzünden millet kitap okuma eylemini ciddiye almamaya başladı yakın zamanda. Arkadaşlarla oturmak da aktivitedir, bu asosyallerin kafede oturanlarlarla dalga geçmesinden gına geldi. Her şehirde sahil, orman falan mı var ak47, nereye oturup konuşucaz başka?
    Spor yap yazılım öğren su iç dil öğren 31 çek adamlarındansın sen de herhalde

Mesele okulların açılması değil ki, açılıp hiç kapanmadan devam etmesi. 200 ölü 20 k vaka varken okulları açsalar full açık mı kalacak sanıyorsunuz? kışın vakalar patlayacak önüne geçemeyecekler birkaç ay sonra görüşürüz :D onlineci değilim iki türlü de olur benim için. Umarım aç kapa yapmazlar ki o kadar masrafı boşuna yapmamış oluruz.

Aşı bulundu da ülkemizde hala aşı oranları çok düşük. Doktorların hepsi en az ülke nüfusunun %70 80 tam aşılama gerekiyor diyorlar(2 doz). Bizimkiler bilerek 18 yaş üstü oranları veriyolar fazla göstermek için orda bile oran %50 de. 18 altıi katınca ülkede tam aşısı olanlar anca 30-40 çıkar. Bunlarında yarısı sinovac zaten 3. doz olmaları lazım falan filan. Yani aşılanma henüz tüm okulların haftanın 5 günü full yüzyüze olucak şekilde açılmasını uygun görmüyorum. Bu işi eylülün 6 sında okulları açıyoruz şak diyerek değilde aşı oranımız %60 ı geçince açıyoruz gibi bi şekilde yapmaları lazımdı. Şuan hala etrafımızda virüs var bugün 216 kişi ölmüş mesela size sormak istiyorum Allah korusun koronaya yakalandıysanız karantinaya alıncaksınız 20 gün(21 gün delta için avrupada karantina süresi bizimkiler ne kadar yapıyor bilmiyorum). O sırada dersleriniz sınavlarınız ne olucak yüz yüzede. Yurtta kalıyorsanız siz korona olmasanız bile oda arkadaşınız olduğunda ne olucak? Sınıftan biri olunca ne olucak? Dersin hocası korona olunca ne olucak ? Bu karar bunların hiç biri düşünülmeden verilmiş bir karar. Avrupada filan açılıyor evet ama adamlarda %60 aşılama oranı var tam nüfusta bizimkiler gibi 18 yaş üstü falan gibi kelime oyunları olmadan. Ayrıca adamlar tek kişilik odalarda kalabiliyorlar bizde 8 kişilik yurtlar var. Aşı oranı bu ülkeler gibi olmadan Tüm okulları haftanın 5 günü full yüz yüze açmak pek sağlıklı gelmiyor bana.

quote:

Orijinalden alıntı: functionmachine

maske ile ders dinlemek online dan daha sıkıntılı olur diye düşündüğümden online eğitime biraz daha yakındım istek olarak.

maske hayatımızın bir parçası oldu her yere öyle gidiyoruz üniversiteye de gideriz yani sırf bunun için açılmamasını istemek de tuhaf

• Şu yazının alnı olsa da öpsem
  • Masaya vurmuşsun
  • maske ile ders dinlemek online dan daha sıkıntılı olur diye düşündüğümden online eğitime biraz daha yakındım istek olarak.

• ne alakası var kardeşim ben şimdi gittim diyelim derse mi vakit ayıracam spora mı vakit ayıracam atıyorum eve çıktım ev işlerine mi vakit ayıracam kendime mi vakit ayıracam yoksa dil geliştirmeye mi vakit ayıracam herkesi kendiniz gibi sanmayın sakın istiyorsak bir sebebi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: functionmachine

maske ile ders dinlemek online dan daha sıkıntılı olur diye düşündüğümden online eğitime biraz daha yakındım istek olarak.

maske hayatımızın bir parçası oldu her yere öyle gidiyoruz üniversiteye de gideriz yani sırf bunun için açılmamasını istemek de tuhaf

• selindenizli S kullanıcısına yanıt

gitsek bile 2 saat ders dinlerken hiç çıkarmayacağımızı düşün

• functionmachine kullanıcısına yanıt
    Hocam merak etme 3 saat ayt çözdün onu da yaparsın. En azından ben çözdüm yapılıyor.
  • hocam maskeyi çıkarmak serbest değil miydi
  • Yemin ederim 2 gün maskeyle çözdüm
  • tıp ve hukuk fakültelerinde her gün sabahtan akşama ders var hocanın isteğine bağlı olarak 3 saat bile aralıksız ders yapılıyor, okey 1 kez çözdük ama her gün olması biraz tedirgin etti beni, maskeyle konusurken daha sesli de konusmak gerekecek

• o zaman asisizdim. Ve artı olarak evet. Gecirseydin hastalığı ne demek olduğunu anlardin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4E91B375C -- 19 Ağustos 2021; 20:59:40 >
  • functionmachine kullanıcısına yanıt

en takılmayacak konuya takmışsın bence bir yerden sonra alışılır zaten ona

• Tamam hocam abartıyorum. Allah sana getirmesin ya da ailene başka bir şey demiyorum. İyi akşamlar
  • Avmye gitmediğim için çok vizyonsuz bir adamım bana biraz vizyon katar mısınız hanfendi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.