Şimdi Ara

online isteyenler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
11.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thegreatestfriend

İlk yılım olacak ama yüzyüze olursa aşı olmam gerekecek ve aşı konusunda içim rahat değil hala. Ama online da nasıl olur bilemiyorum. Bu konuda da arada kaldım

sinovac normal grip aşısı gibi diyorlar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9F4BCB80

Avmye gitmediğim için çok vizyonsuz bir adamım bana biraz vizyon katar mısınız hanfendi

Okudugunu anlama problemi ülkenin genelinde var cok üzülmeyin kendinize, bir de o kadar kisi beğenmiş saka gibi ülkenin özeti iste .

AVM'ye gitmeyen vizyonsuz dememis sağlık için online eğitim istiyorsan AVM ye de gitmemiş olman gerekir demis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

İsteğe bağlı olması herkesi memnun edecek tek sonuç gibi duruyor hocam. Üniversiteler online eğitim konusunda tecrübe kazandı bu tecrübe de boşa gitmiş olmaz. Gerçekten daha önce görülmemiş bir sefillikle baş etmek zorunda kalacak öğrenciler.

Hacettepe'nin eğitim modeline göre dediğiniz yapılıyor. İsteyen iki doz aşı olmak kaydıyla derslere katılabiliyor. İsteyen de uzaktan eğitime devam edebiliyor. Vize sınavları uzaktan yapılacak. Finaller yüz yüze gözüküyor şu an için ama "planlanmaktadır." yazıyor. Umarım bütün okullar böyle olur.

• çoğu kişi konuya ekonomik durumları kötü olduğu için açılmamasını istediğini yazmış ancak bu sorunun çözümü bu değil arkadaşlar.bu sene tamamen kapalı kalsa bile bir yerde açılacak bu okullar yani virüsle online eğitimle ilgisi yok ki.keşke her şey bu kadar pahalı olmasa ama maalesef durum bu,okullar bir müddet daha kapalı tutulunca bu sorun çözülmeyecek.belki sizin mezun olmanıza daha az sene kalmış olacak ancak her sene üniversitelere başlayan gençler bu sorunları çekecek.keşke problemin asıl kaynağını değişebilsek.ama değindiğiniz bu nokta bence benim açtığım konuyla bağlantısız

• selindenizli S kullanıcısına yanıt

Bence bağlantılı.Çünkü bu likidite kıtlığının temelinde pandomim var

insanlar aylar boyu kepenk açamadı.Otobüsler bomboş kaldı.Okul serviscileri de aynı şekilde hala boşta.Onun dışında ülkede ciddi oranda asgari ücretle çalışan var.Okul kantincileri,yurt sahipleri ev sahipleri var... yani aslında temel sebebi pandemi.Yetkililer de bugün bu kesimin sorunlarına kısa vadede çözümler bulmak istiyorlar geçen sene yaptıkları gibi bu sene de böyle çözümler masalarında bence.

• MuhtarTebogo kullanıcısına yanıt
    Koruyuculuğu düşük verilere göre hocam. Sadece okula gidebilmek içi aşı olmak da iki yüzlülük gibi geliyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Darkblodyshadow D kullanıcısına yanıt

mantıklı bir çözüm bana göre.kapanmalar virüsün sonunu getirmediği gibi zaten kötü olan ekonomide insanımızı iyice fakirleştiriyor.üniversitelerin açılması da birçok insana ekmek kapısı aslında.

• mühendislik,tıp gibi bölümler için yüz yüze eğitim şart. Geri kalanı için uzaktan olmalı

Bir universite calisani olarak, ogrenci yokken daha rahat calisiyoruz.😇😇😇😇

• Online olarak ders yapılabilir, ama bu sistemin baştan tasarlanması ve açıkların kapatılması lazım, bilinçli öğrenciler ve öğretmenler lazım. Sistem idare eder, bilinç kısmında ise, hem öğretmenlerde hem öğrencilerde sorun var. Kızımın matematik öğretmeni yatarak ders anlatıyor, vizyonsuzluk örneğinin abidesi. Öğretmen böyle olunca öğrencide takmaz tabii ki.

Bu tarz sorunların önüne geçmek ve sosyal kalabilmek için yüz yüze eğitim şart.

Ayrıca konuyu açan doğru söylemiş, sağlığını düşünüyorsan okula gitmiyorsan, eğlence mekanlarına ve yoğun alışveriş mekanlarına da gitmeyeceksin.

• Benim arkadaşımın bu sene stajı var ve fabrikada çalışıyor. Koskoca fabrikada bir tek kişi bile maske takmıyormuş. Ee kocaman fabrikada sıkıntı olmuyorsa üniversitelerde neden sıkıntı olsun? Ayrıca sen hastalansan bile tedbirleri alıp başkalarına bulaşmasını engelleyeceklerini düşünüyorum.

Hasta olursam sınava nasıl gireceğim diyenler için: Telafi sınavı diye bir şey var. Bilmem hiç duydunuz mu..

• 11_serhat_11 kullanıcısına yanıt

evet şuanda okullar harici insanların toplu olarak bulunduğu çoğu yer açık, okulların açılması başlangıçta bir etki yaratacaktır ancak zamanla kontrol altına alınır mutlaka.ertelemenin bir anlamı yok bu aşamadan geçmemiz gerekiyor,bu dönem değil diğer dönem açacak olsalar bu virüs yine bitmeyecek tamamen

• İTÜ de yüz yüze eğitim kararı verdi. En iyisini Hacettepe yaptı, helal olsun.

• online isteyenler
    net bir haber yok diyen arkadaşlara selam onlinecılar valizleri toplamaya başlayınn

selam bazı üniversiteler online eğitim kararı aldılar gerisi gelecektir online isteyenler valizler boşalsınn

edit: keşke bende... online isteyenler 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youniverze -- 28 Ağustos 2021; 11:38:19 >
  • online da yüzyüze eğitim de bana uyar ama açılıp 2 gün sonra kapatacaklarsa boşuna masraf yapmayalım bari

• MertayKardes kullanıcısına yanıt
    Hocam muhtemelen öyle olacak aynı hatayı yapıp yapıp duruyorlar

• youniverze kullanıcısına yanıt

yüz yüze açıklayanları görmezden gelip bir okul online açıklayınca hemen başlığa damlamakonline isteyenler 

• quote:

Orijinalden alıntı: selindenizli

yüz yüze açıklayanları görmezden gelip bir okul online açıklayınca hemen başlığa damlamak 

Boşver takma üniler yüzyüze oluyor ya onun üzüntüsündeler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.