Şimdi Ara

Otomatik vites araba ile Patinaj ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar manuellerde aracı vitese takıp gazlayıp birden ayağımızı debriyajdan çekince patinaja düşüyor fakat bunu otomatikte nasıl yapacağız

Yani aklıma şöyle geldi N(boş) a atıp gazlasam birden D ye çeksem olur mu ? Hani böyle yapınca şanzımana çok yük binip de dağılırsa ayvayı yerim . Şimdi nasıl olacak bu ? :D
     Otomatik vites araba ile Patinaj ??

• Araç yeterince güçlü ise D konumunda kalktığı zaman bile patinaj çeker.

Ama düz vitesteki gibi bir olay yok ve son yazdığınız şeyi bence yapmayın, yazık olur.
  • Önce D'ye at 150-160 km hıza kadar çık, sonra hafif frene bas, çok hafif ama, fren lambasını yakacak kadar, sonra ayağın frendeyken R ye çek... O zaman yak bir sigara seyreyle
  • shintai kullanıcısına yanıt
    Zaten yapmaya çok korkuyorum başına bişe gelcek diye 16 yasındayım arabaya bi zarar gelirse babam beni öldürür büyük ihtimal de yapmayacağım zaten :) baska bir yolu varmı diye sizlere sorayım demiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Önce D'ye at 150-160 km hıza kadar çık, sonra hafif frene bas, çok hafif ama, fren lambasını yakacak kadar, sonra ayağın frendeyken R ye çek... O zaman yak bir sigara seyreyle

Abi arabaya bişi olursa babam beni keser doğar biçer , öldürür :)
  • Dedıgınız gıbı yapınca oluyo bıde asr veya trc gıbı sıstemlerı kapatmanın gerekıyor yoksa keser hemen farklı 2 yolu daha var ama :
    1-El frenı sonuna kadar cekık(onden cekıslı) gazı kokleyın bı sure sonra goruceksınız
    2-camurlu yollar
    Ama hıc bırını denememenız daha ıyı tabıı kı balatalar vs zarar gorebılır
  • FTHBRK28 kullanıcısına yanıt
    El freni tuşlu maalesef :) ama Asr kapatıp köklemeyi deniycem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stark-_99_- -- 29 Aralık 2014; 17:38:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stark-_99_-

sıze tavsıyem bozuk,camurlu,yenı yapılan yollar gercekten cok eglencelı oluyor gazı kokleyıp dıreksıyonla dans edın
  • quote:

Şanzumanı tez zamanda kucaklama ihtimaliniz yüksek. Hele ki resindeki dsg ise.
  • 99lu 10. sınıf öğrencis :(
  • quote:

16 yaşındasın ve babanın arabasını zorlamaktan, yıpratmaktan korkmuyorsun. Babanın kızmayacağını bilsen paramparça edeceksin.
    Umarım baban farkına varır.
  • FTHBRK28 kullanıcısına yanıt
    Denenebilir 👍
  • Bi ay sonra oglan geliyor. Allah verede boyle bisey cikmasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 29 Aralık 2014; 17:46:59 >
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Zaten bi sefer arabayı Alçak bi balkonun altına soktum bi sefer 350₺ bayıldı babam . Ha bunu iyi bişe gibi söylemiyorum . sadece Söylemek geldi içimden. Babamın arabasını yıpratmaktan korkmasam şimdiye bütün fantezilerimi gerçekleşrmiştim. Sadece öğrenme amaçlı soruyorum bunları illa deneyeceğim diye değil.
  • Allah bağışlasın abi . Insanın kınadığı şey başına gelirmiş haberin olsun . Ayrıca ben arabayı kurcalıyorum ama canımdan değerli değil ( babam olsa böyle düşünür )
  • quote:

Allah bağışlasın abi . Insanın kınadığı şey başına gelirmiş haberin olsun . Ayrıca ben arabayı kurcalıyorum ama canımdan değerli değil ( babam olsa böyle düşünür )

Amin kardesim sagol. Buyuk konusmuyorum o yuzden. Allah herkese hayirli evlat nasip etsin. Ama normal surmeye meyil etmeni tavsiye ederim. Hem senin icin hem ailen icin
  • hakan0403 kullanıcısına yanıt
    Yaşımı söylediğime pişman etmeseniz bari insanca Konuşuyoruz şurda parazit yapmayın .
  • Amin abi . Hergün araba Süren bi insan değilim. Sürersemde düzgün sürüyorum sadece genlik ateşi işte yapası geliyor insanın. Hiçbir risk olmadığı zaman denenmesi lazım böyle şeylerin. Denenmese de olur çok ta lazımdı patinaj . Sadece merak ettiğim için soruyorum :)
  • quote:

Allah bağışlasın abi . Insanın kınadığı şey başına gelirmiş haberin olsun . Ayrıca ben arabayı kurcalıyorum ama canımdan değerli değil ( babam olsa böyle düşünür )
    bizim şirket arabaları var megane3 o dediğini önce vitesi N'ye alıp birden D'ye atma gibi bir durum olmuyor.
    vites N konumunda iken arabanın devri dipgaz yapsan bile 1500rpm'i geçmiyor dolayısıyla böyle bir şey yapamıyorsun.
    fakat araç 150-160'la giderken vitesi R konumuna alsan bile araç kendini korur diye biliyorum yani gitmeye devam eder.
    ama sen yinede böyle şeyleri aklından geçirme

D'ye çek dipgaz yap daha hasarsız olur

• A4 1.8 tiptronic benzinli

Anasini bile aglatiyor d modunda tam gaz kalkinca
    Denendi onaylandi begenildi
    Harika bi arac
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.