Şimdi Ara

Oyundayken görüntü gidiyor,nedendir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc imde Sapphire x1950 pro ekran kartı takılı ve son zamanlarda oyuna girdiğimde 5 dakika sonra görüntü tamamen gidiyor.Reset attığımda görüntü geliyor..Bu son zamanlarda olmaya başladı,önceden yoktu..Açtığım oyunlardan biri COD4 ve önceden full detay rahat rahat oynuyordum..Ekran kartının fanını temizledim,bios güncelledim,ati driver son sürüm yüklüydü zaten ama ben kaldırdım yeniden yükledim fayda etmedi...Sıcaklıktan olabileceğini düşünüp oyun açtım ve görüntü gitmeden önceki son sıcaklığı aldım 61 dereceydi..Neden görüntü gidiyor arkadaşlar bi fikri olan var mı? Ssitemin diğer parçaları aşağıda:

Gigabyte MA790X DS4
    Phenom x3 8450
    maxtor 500 gb hdd
    Kingston 2 gb ddr2 ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GildorAmandil -- 10 Mart 2009; 13:43:53 >

• Aynı sorunu bikaç aydır yasıyrum.İlk once bende de cod4 te basladı sımdı ıse gta4 pes gibi oyunlarda devam edıyor bı tek warcraftta yapmıyor..Ekran kartım xt 2600 yanı napcagımı sasırdım cıldırmak uzereyım kırıcam heralde kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguz_18

Aynı sorunu bikaç aydır yasıyrum.İlk once bende de cod4 te basladı sımdı ıse gta4 pes gibi oyunlarda devam edıyor bı tek warcraftta yapmıyor..Ekran kartım xt 2600 yanı napcagımı sasırdım cıldırmak uzereyım kırıcam heralde kartı
    Bu sorunu cok oncelerde de yazmıstım egerki şu soruna bı care bulacak arkadas varsa yemın ederım 40 yıl duacısı olacam ya :)
  • quote:

Aynı sorunu bikaç aydır yasıyrum.İlk once bende de cod4 te basladı sımdı ıse gta4 pes gibi oyunlarda devam edıyor bı tek warcraftta yapmıyor..Ekran kartım xt 2600 yanı napcagımı sasırdım cıldırmak uzereyım kırıcam heralde kartı
    quote:

Orjinalden alıntı: Oguz_18

cod4- dead space-medal of honor airborne ve bi ton oyunu full detay sıkıntısız oynadım.Taki COD4 online oynuyayım diye gerekli pachleri indirip kurdum ve online oynamaya başladım sorun da o sıra başladı.Online oynamıyorum şuan,meraktan yüklemiştim pachlerini oynayamadım kaldırdım sonra pc den.Ama problem devam ediyor,anlamadım gitti...

• quote:

Orijinalden alıntı: GildorAmandil

quote:

cod4- dead space-medal of honor airborne ve bi ton oyunu full detay sıkıntısız oynadım.Taki COD4 online oynuyayım diye gerekli pachleri indirip kurdum ve online oynamaya başladım sorun da o sıra başladı.Online oynamıyorum şuan,meraktan yüklemiştim pachlerini oynayamadım kaldırdım sonra pc den.Ama problem devam ediyor,anlamadım gitti...

Alıntıları Göster
    biosu felan değiştirdim güncelledim diyorsun o kadar kurcalarsan olacağı bu atinin kartlarının ömrümü tükeniyor yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

biosu felan değiştirdim güncelledim diyorsun o kadar kurcalarsan olacağı bu atinin kartlarının ömrümü tükeniyor yoksa

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

biosu görüntü sorunu yaşadıktan sonra güncelledim.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: asrincatar

quote:

o.c. felanda olsa bi vganın bunu yapması çok şaçma anakarttan olmasın ısınma sonucu sadece vga cpu ısınacak diye bişey yok bak bi köprülere :) gerekirse komple sök tak sistemi sonra ramleri tek tek tak :D macunla yeniden vga yı bi bak macun belki sağa sola değmiştir 5 dakika enteresan ya x1600 proda banada olmuştu sanki hatırlıyor gibiyimde nasıl çözmüştüm onu hatırlamıyorum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: asrincatar

quote:

o.c. felanda olsa bi vganın bunu yapması çok şaçma anakarttan olmasın ısınma sonucu sadece vga cpu ısınacak diye bişey yok bak bi köprülere :) gerekirse komple sök tak sistemi sonra ramleri tek tek tak :D macunla yeniden vga yı bi bak macun belki sağa sola değmiştir 5 dakika enteresan ya x1600 proda banada olmuştu sanki hatırlıyor gibiyimde nasıl çözmüştüm onu hatırlamıyorum

Alıntıları Göster
    birde ramler aşırı ısınınca yanlış voltaj + aşırı ısı sonucu görüntü gider banada oluyordu ramleri değiştirdim ama 5 dakika meselesi garip bana 2 saat sonra oluyordu :D

• quote:

birde ramler aşırı ısınınca yanlış voltaj + aşırı ısı sonucu görüntü gider banada oluyordu ramleri değiştirdim ama 5 dakika meselesi garip bana 2 saat sonra oluyordu :D

Alıntıları Göster
    Ben hiç bişeyle oynamadım ona ragmen 5 dakıka ne uyuz bişeydir ya
  • quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım. Evet ekran biranda kararıp geliyo olmadık zamanlarda..
    Çözüme ise şöyle ulaştım.
    sistem kurulumundan sonra hiçbirşey kurmadan önce .net framework 2.0 kurun sonrada hiçbir sürücüyü tanıtmadan önce catalysti kurun..
    sonra istediğinizi kurabilirsiniz. bu şekilde bu problemimi çözdüm.
    Peki nedir bunun asıl kaynağı derseniz oda ekran kartlarımız üzerindeki agp işlemcisi yani diğer adıyla gart
    biz bunu anakart tarafından tanıtırsak problem oluşuyor.
    bu sürücüyü ekran kartı tarafından tanıtmamız gerekiyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hulk48

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım. Evet ekran biranda kararıp geliyo olmadık zamanlarda..
    Çözüme ise şöyle ulaştım.
    sistem kurulumundan sonra hiçbirşey kurmadan önce .net framework 2.0 kurun sonrada hiçbir sürücüyü tanıtmadan önce catalysti kurun..
    sonra istediğinizi kurabilirsiniz. bu şekilde bu problemimi çözdüm.
    Peki nedir bunun asıl kaynağı derseniz oda ekran kartlarımız üzerindeki agp işlemcisi yani diğer adıyla gart
    biz bunu anakart tarafından tanıtırsak problem oluşuyor.
    bu sürücüyü ekran kartı tarafından tanıtmamız gerekiyo.

Alıntıları Göster
    hmm bi format atıp dönelim rahatsız edelim seni tekrar o zaman..Saol

• quote:

hmm bi format atıp dönelim rahatsız edelim seni tekrar o zaman..Saol

Alıntıları Göster
    dostum ekran kartına elveda deme vakti gelmiş....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_34

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Black_34

• quote:

Bu sorunu cok oncelerde de yazmıstım egerki şu soruna bı care bulacak arkadas varsa yemın ederım 40 yıl duacısı olacam ya :)

Alıntıları Göster
    quote:

sonunda çözüme ulaştım..Ati driverlarından WDM Integrated Driverı indirip kurdum,problem çözüldü..En azından 1 saat kadar oyunda kaldım kapanma yapmadı..Daha fazla oyunda kalıp denemek lazım ama daha önce 5 dakikada gidiyordu defalarca denedim.Sanırım çözüldü problem...

• quote:

quote:

sonunda çözüme ulaştım..Ati driverlarından WDM Integrated Driverı indirip kurdum,problem çözüldü..En azından 1 saat kadar oyunda kaldım kapanma yapmadı..Daha fazla oyunda kalıp denemek lazım ama daha önce 5 dakikada gidiyordu defalarca denedim.Sanırım çözüldü problem...

Alıntıları Göster
    Şuan yukleyıp denıyorum olursa duaya baslıyorum

• quote:

Şuan yukleyıp denıyorum olursa duaya baslıyorum

Alıntıları Göster
    Senin var ya canını yerım yerım 20dk dır sorun yok senın canını yerım ben cok saol
  • quote:

Senin var ya canını yerım yerım 20dk dır sorun yok senın canını yerım ben cok saol

Alıntıları Göster
    Derken beklenen sey oldu ve goruntu gıttı resetlemek zorunda kaldım..formatta denıyelım bakalım
  • quote:

Derken beklenen sey oldu ve goruntu gıttı resetlemek zorunda kaldım..formatta denıyelım bakalım

Alıntıları Göster
    quote:

yok atma format..catalysti kurmadan dene. sadece ati driverı kur ama catalysti kurma. ve WDM Integrated Driverı kur problem kalmıcak gör...Tüm ati driverları kaldır önce ve anakartın sitesinden ati driverı indir kur. arkasından WDM Integrated Driver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GildorAmandil -- 10 Mart 2009; 20:42:07 >

• quote:

quote:

yok atma format..catalysti kurmadan dene. sadece ati driverı kur ama catalysti kurma. ve WDM Integrated Driverı kur problem kalmıcak gör...Tüm ati driverları kaldır önce ve anakartın sitesinden ati driverı indir kur. arkasından WDM Integrated Driver.

Alıntıları Göster
    Tüm ati driverlarını kaldırıp sadece anakartı mı kuruyum yoksa sadece ekran kartı mı anlamadım kusura bakma bı acıklarmısın

• quote:

Tüm ati driverlarını kaldırıp sadece anakartı mı kuruyum yoksa sadece ekran kartı mı anlamadım kusura bakma bı acıklarmısın

Alıntıları Göster
    quote:

dostum boşuna uğraşma değmez ekran kartının ömrü bitmiş hayır bekleme artık o karttan benim eski HD2900XT de aynı şekilde rahmetli olmuştu boşuna vaktini harcama kartın garantisi devam ediyorsa yolla yenisi geliyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_34 -- 10 Mart 2009; 21:10:23 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.