Şimdi Ara

Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
15
Favori
18.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konudan bende muzdaribim. İlk iş tecrübem teknik ressamım. 2-3 gün sonra 3 ayım dolacak. Asgari ücret alıyorum saatlik 6 lira falan alıyorum. Normal de ctsi pazar calısmamamız lazımken adam her ctsi işe çağırıyor sabah bi gidiyoruz öğleyin 1 de bırakıyor bizi. Yav ben para da istemiyorum benim bi hafta sonum var bırak uyuyayım. Gidip bi işte yapmıyoruz adam değişik bir inat. İşten çıkarılma korkum da var aslında işi öğrenmeden posta koyamam 😟

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibinin dediği nedenden dolayı tıp seçtiğim gerçeği...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işverenlerin yatmaya yeri yok kardeşim kimse bana masal okumasın.
    Vergi ödemeyip devletin parasıyla ev araç alan lüks lüks takılanlar...
    Hacı bey bana şuradan dükkan tadilat kes vergi çıkıyor.
    Hacı bey bana şuradan gıda kes vergi çıkıyor
    Hacı bey aman vergi çıkartmayın bana zarardayım. Adamın 10 katlı binası var hala zararda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 20 Mayıs 2017; 1:50:30 >
  • Özel hayatlarınızdan zorla çalan her işin canı cehenneme arkadaşlar.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
  • sizin işe muhtaç olduğunuzdan çok; işvereneniz size daha çok muhtaç. kendimize saygımız olmasa bu patron kesimlerinin bize hiç saygısı olmaz.. işiniz mesleğiniz neyi gerektiriyorsa onu yapın. fazlasını verirsek dahada fazlasını bekleyecekler...
  • Uluslararası çok büyük (muhtemelen çoğunuzun evinde ürünü olan) bir firmada pazarlama stajyeri olarak görev aldım. Bir gün ortadoğu sorumlusu hintli bir herif gelmişti, şirketin godomanlarından. 20küsür yıldır şirketteydi, 10küsür yıldır da o görevdeydi. Bir konuyla alakalı toplantı yapmıştık. 5 dakika ayak üstü muhabbet ettik toplantı arasında. Sana verebileceğim tek tavsiye şu ki "Şirketler seni o****u olarak görür, işlerini yaptırır ve ilk sorunda başkasına giderler" dedi. O gün iş hayatımın henüz başında, bakış açımı baştan sona değiştirmişti.
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    açlıktan ölen yok mu? komik olma.

• Üniversite hastanelerinde taşeron ( temizlik personeli ) olarak çalışanların durumu da rezalet,içler acısı sabah 07-16 arası çalışma saatleri hafta da 6 gün ve şeflerin eline teslimsin nefes aldırmıyorlar sabah 07 olmadan kartını basacaksın,yerince 10 aranı yapmıycaksın ( 30 dakika ) öğle yemeği arası ( 12.00-13.00) yapmayacaksın akşam 16.00 da kart basmayacaksın en az on dakika sonra olabilir.Şeflerin iki dudağı arasındasın hele yeni isen hiç gözünün yaşına bakmıyorlar,hemen şeften yada müdürden torpilli biri alınıvermiş işe.Sırtına bindikleri kişinin yeri değişmişse yada izinliyse yerine 3 kişi takviye ediyorlar o zaman anlıyorsun sana ne kadar yük bindirdiklerini çünki yerine verilen torpilli biri ezilmemesi lazım ama senin canın çıksın önemli değil. Mobbing in en kralını uyguluyorlar ve cevap veremiyorsun biliyorlar işe girmek için o kadar çok bekleyen var ki mecbur susuyorsun içinden lanet edip.Senelerce yattığı yerden para alan torpillilerin yanında yine senelerce ezilen,horlanan,ağzıyla kuş tutsa yaranamayanlar var ve sağlık bakanlığı denetlemeye gelir,ama haberli gelir eksikleri tamamlayın biz bir şey görmeyelim dercesine,derdini anlatamazsın yanında müdürler,şefler ordu gibi yanlarına bile yaklaşamazsın.Sözün özü taşeron=kölelik ve mecbursundur kahreder işine bakarsın.

• işte bu nedenlerden dolayı biz bu sisteme "modern kölelik" diyoruz
    sendika hakkını bile engelleyenler ve bende bloklu olan bazı şahısların kıyamet günü yüzlerinin alacağı şekli çok merak ediyorum

bloklu dediğim kişiler derken kimlerden bahsettiğimi onlar hemen anlamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bazen diyorum memleketin tek enayi iş vereni ben miyim..

Pastanelere ambalaj üreticisiyim

Çalışanlarıma nerdeyse haftada bir pasta tatlı dağıtmam dan mı bahsetsem

Her bayram babamdan gelen alışkanlık çift maaş vermek mi..

Milleti yemeklere götürmek mi..

Aynı işi yapıp benim 3 katım kazanan patron arkadaşlarım 2-3 ay maaş dağıtmayıp milletin alın teri parası ile ev araba aldıgından mı bahsetsem..

Benim ticari anlayışım 10 lira kazanıyorsan bunun 7 lirası maliyettir

1 lirası kendi geçimim

1 lirası gelecek için ayırırım

1 lirasını ise benim için emeği geçenlere , eşe dosta harcarım..

Sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Umarım sizin iyi niyetinizi kullanmayan, değerini bilip yine iyi niyetle karşılık veren insanlarla çalışıyorsunuzdur. Bu iyi niyeti kullanmaya çalışan, kendi patron olsa size eziyet edecek çalışanlar ekmek yemeyi haketmiyor.

• Epeydir işsizim, üniversite mezunuyum, mesleki sertifikalarım var.. Bide devletin zorla yazdığı gss borcum var, hiç üşenmeden masraftan kaçınmadan devlet bide oturmuş yazı göndermiş, gssnizi ödeyin vs..vs..diyor, ama bakıyorum da suriyelilere ise toz kondurmuyor,ilgi alaka o biçim.. Onlar baştacı.. Neyse uzatmayım şunu diyecem sadece...

Kendi ülkemde Türk vatandaşı olduğum için oluyor bunlar hep...

Lanet olsun böyle adalete de, düzene de

Hiçbi zaman çalmadım, elektrik su parası da takmadım devlete..

Vatani görevimi doğuda başarıyla yaptım.

Ama bu kadar zor durumda bana yazdığı şu gss borcu çok dokunuyor, gittim dedim kardeşim nasıl ödeyim iş güç yok, sallamadı bile adamlar..

Allah büyüktür ama yarına bırakır da kimsenin yanına bırakmaz.. Hakkım helal değildir..

• quote:

Aynı işi yapıp benim 3 katım kazanan patron arkadaşlarım 2-3 ay maaş dağıtmayıp milletin alın teri parası ile ev araba aldıgından mı bahsetsem..

1 lirası kendi geçimim

Tebrik etmek için geldim şimdi gidiyorum hocam, kutlarım sizi...

• Herkes seçiminin sonucunu yaşar - iyi ya da kötü. Seçimlerinden şikayet eden insanları anlamak zor.
  • Resmi tatil yok diyorsun , giriş-çıkış saati belli değil diyorsun , yıllık izin yok diyorsun falan filan??

Ayda kaç saat fazla çalıştığınla ilgili bir yazılı belge tutturuyor musun?
  • Bu sistemde, 2-3 kişinin yapacağı işi tek kişiye yaptırma sistemi devam ederse hem işsizlik artmaya devam edecek hem de işsizlikten dolayı işverenlerin çalışan üzerindeki baskısı artacak.

Saatlik ücrete geçilmesi lazım,
    mesai şartları net olarak belirlenmeli misal haftalık 40 saatten sonra saatlik ücret 1.5 kat artar bu sayede daha fazla kişi çalıştırılmasının teşviki yapılmış olur.
    Personel ödemelerinin nakit yapılması yasaklanmalı. Normal ücret bankadan, mesai elden gibi saçma sapan işverenin işine gelen uygulamalar takip edilmeli.
    Katı kurallar getirilmeli

Aksi takdirde bu iş daha da büyür, bu ülke insanına hak ettiği parayı vermeden sermayeyi cukkalayıp zengin olan işverenler karlarını da bu ülkede tutmadığı için ülke gelişmez, ülkenin gelişmesi alt gelir grubunun şartlarının gelişmesi ile olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weing

Aslında sistem 8 saat çalışma şeklinde olmalı. Devlet bunu bütün şirketlere dayatmalı. Zaten işin özü de budur. Günü 3 parçaya ayırıp vardiya sistemi getirirsin. Bu şekilde tam verim alırsın.

Nerde devlet ?!

6 gün 12 saat çalışıyorum azıcık kurtarır para almam için.Aldıgımda 2400 8 yıllık tecrübe
  • quote:

1 lirası kendi geçimim

Allah razı olsunRabbim daim etsin.

• Ülkemde

1:Nüfus çok kalabalık

2:Eğitim seviyesi çok düşük ve hatalı

3:Gelir adaletsizliği çok fazla

4:Sosyal, çağdaş, inkılap ilkelerini benimsemiş bir devlet yönetim anlayışı yok

1:Nüfusun fazla olması o ülkenin gelişmiş olduğu anlamına gelmez nitelikli çoğunluğun olması gerekir

2: Maalesef eğitim seviyesi toplumumuz da yetersiz ve yanlış bu da tüm hataların ana hayatını oluşturuyor

3:Gelir adaletsizliği çok açıldı bu durumda her türlü karmaşa ve sömürü ortamı oluşur

4:Bu yönetim anlayışları olmayan devlet yönetim düzeninde toplum her türlü sorun ve sıkıntılar ile boğuşur durur toplum ilerleyemez

Bunlar sadece bir kaç ana başlıklar ve hepsi ayrı ayrı ele alınması gereken mevzulardır ve temelinde aslında bunların hepside bir bütündür.Özel sektör sorunları sadece sorunların bir kısmıdır bu konu başlıkları duzelmeden bu tarz sorunların çözümünü beklemeyin!

• Eğitimin kötü olması bir yana Tüm girdiğim önemli sınavlarda terör örgütünün parmağı var..Halen şanstan seçimten bahsedenler komik..

Akıllı olan adam sermaye'nin ve devletin bize esir alınmış azılı düşman muamelesi yaptığını sokakta bi kaldırımdan instagramdan bir zengin profilinden bile anlar..

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.