Şimdi Ara

Özel Şirketlerin Çalışanlarına Köle Muamelesi Yapması (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
15
Favori
18.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün kanunlar işçilerden yana haklarınızı araştırın ona göre davranın kimse size öyle davranamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LegendaryTURK kullanıcısına yanıt
    Kimi kime şikayet ediyorsun örneği..Sermayenin atadığı bakanlığa sermaye'yi şikayet etmek..

Yinede etmek lazım peşini bırakmamak lazım

• arkadaşım günlük 9 saatlik diye işe girmiş paraları geç yatıyormuş ve kalabalık olursa 13 saate kadar cıkabiliyormuş adam ek ücret ödemiyor yerinize calısacak eleman cok her gün başvuru formu geliyor diyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Brotha

Konuya bekleniyorsunuz.

• İşçi sınıfı birleşmedikçe bu sistem devam edecek ve ediyorda.
  • Konuyu görünce ben de yorum yapayım dedim. Ben de 2 haftadır bir şirkette işe başladım. Asgari ücret ve pazar günü çalışırsan mesai parası veriyorlarmış 60 lira. Yemek ve ya yemek parası yok. Resmi tatil falan yok, full çalışma.

5 6 7 8 Allâh ne verdiyse çalışabiliyoryz. Her gün malatyanın dağlarında köylerde elektrik sayaçlarını okuyoruz. Aç, susuz dağlarda geziyoruz, 1 tane ev için 30 40 km yol gidiyoruz bazen. Ayrıca şoförlük de yapıyorum. Günde 200 300 km yol yapabiliyorum. Bu yolların çoğu da köy yolu ve bozuk yollar. Bir insanda vicdan olmuş olsa, merhamet olmuş olsa en azından der ki kardeşim bu adamlar dağ başında koştur koştur acıkır, susar. Bu adamların yemek parasını kesip nasıl kâr yapmayı düşünürüm? Ben insan olarak düşünüyorum vicdanıma sığmıyor. Verdikleri mesai parasını da ticket kart vermişler, ona yatırıyorlar yemek parası diye. Her açıktan faydalanma peşindeler. Bu kadar vicdansız insan topluluğu olamaz arkadaş. Bu millet acının, rezilliğin, pisliğin en alasını hak ediyor aslında. Sen bir insanın hakkını yiyorsan, hakkını gasp ediyorsan, göz ardı ediyorsan günü gelir mahşer gününde de senin yaptığın iyilikler, sevaplar göz ardı edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bazen diyorum memleketin tek enayi iş vereni ben miyim..

Pastanelere ambalaj üreticisiyim

Çalışanlarıma nerdeyse haftada bir pasta tatlı dağıtmam dan mı bahsetsem

Her bayram babamdan gelen alışkanlık çift maaş vermek mi..

Milleti yemeklere götürmek mi..

Aynı işi yapıp benim 3 katım kazanan patron arkadaşlarım 2-3 ay maaş dağıtmayıp milletin alın teri parası ile ev araba aldıgından mı bahsetsem..

Benim ticari anlayışım 10 lira kazanıyorsan bunun 7 lirası maliyettir

1 lirası kendi geçimim

1 lirası gelecek için ayırırım

1 lirasını ise benim için emeği geçenlere , eşe dosta harcarım..

Boş ver usta sen olduğun gibi ol. Herkes haram para yiyor diye koyun gibi peşinden gitmenin alemi yok. Siz en doğrusunu yapıyorsunuz.

• quote:

Aynı işi yapıp benim 3 katım kazanan patron arkadaşlarım 2-3 ay maaş dağıtmayıp milletin alın teri parası ile ev araba aldıgından mı bahsetsem..

1 lirası kendi geçimim

Allah razı olsun diyorum en önemliside bu değil mi? Takdir ettim hocam allah bol kazanclar nasip etsin helalinden...

• Malesef bazı kurumsal şirketler dışında durumlar çok kötü. Benim çalıştığım yer kurumsal bir firma servis+yemek+mesai ücreti+3 kez maaş ikramiyesi var. Bu şartlarda bile şükür ediyoruz ki elinde doğru düzgün bir mesleği ünvanı olan arkadaşlar vatan millet gibi kavramları düşünmeyip bir dakika durmadan insana insan değeri verilen ülkelere gitsinler. Orada evlenirsiniz senede 1 2 ailenizi görmeye gelirsiniz herkes mutlu mesut geçinir gider.

• quote:

1 lirası kendi geçimim

Sen adamsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kardeşim özet geçeyim bizim insanımız çalma çırpma peşinde nasıl milletin hakkını yiyip daha fazla kazanırımın peşinde.bizim insanımızdan bi cacık olmaz malesef sözde müslümanız ama ateist gibi yaşıyoryz calısma hayatında bu böyle geldi böylede gidecek değişeceğini de sanmıyorum.ha arkadaş bu arada memuriyet altın demiş doğru demiş ben şuan kamu bankasında calısıyorum maaşım iyi tatilim sosyal haklarım vs. yerinde.özel sektörde çalışanlara allah sabır versin
  • Hakkimı vermezse hukuk yoluna başvururum cözüm olmazsa takib eder kaba kuvvet kullanırım ve hakkımı alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucutim2 -- 19 Mayıs 2017; 20:17:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13men13

Bütün kanunlar işçilerden yana haklarınızı araştırın ona göre davranın kimse size öyle davranamaz.

sen ya memursun ya da iş hayatından uzaksın galiba? Ne alaka ? Sen hayatında hiçbir işyerini denetime gelen ve mesai saati vs konusunu inceleyen bir görevli gördün veya işttin ni?

• Üniversitede okuyan gençlerin hepsi şimdiden KPSS ye çalışıyor, özel sektörün %5 belki kurumsal vs gibi daha oturmuş ama %95 i mecburen yalama olmuş çalışanlar ve ezilen sürüngenlerle dolu. Ezilmeye razı olmayanlar ise uyumsuz olarak adlandırılıp ilk fırsatta şutingen oluyo.

Kamunun şartları ve düzeni özel sektöre göre tan bir kebap. Artık maaşlarda iyileşti. Eğer % 0.1 lik bir dilime giren olağan üstü biri değilseniz ne yapıp edin kamuya kapak atık.....

• quote:

Orijinalden alıntı: mmystere

quote:

Orijinalden alıntı: 13men13

Bütün kanunlar işçilerden yana haklarınızı araştırın ona göre davranın kimse size öyle davranamaz.

sen ya memursun ya da iş hayatından uzaksın galiba? Ne alaka ? Sen hayatında hiçbir işyerini denetime gelen ve mesai saati vs konusunu inceleyen bir görevli gördün veya işttin ni?

Öğrenciyim üniversite son sınıf babamda esnaf az çok biliyorum. Ayrıca bu dönem seçmeli iş hukuku dersi aldım. Ben sadece öğrendiklerimi söyledim tavsiye niteliğinde. Sonuçta mahkeme diye birşey var işin pratiği nasıl işler bilmem ama haklı olanın işçi olduğu ve kazanacağı kesin.

• Shafter kullanıcısına yanıt
    siz bu tavırlarınızı sergilerken sadece adil olmamakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda elemanlarınız yani işinizin yürüyen aksamları da daha verimli çalışıyor. Müşteriye muamelesi değişiyor ve işverenine daha da sadık oluyorlar. Biz Türk milleti olarak memnuniyet kavramını unuttuğumuz için şuanda idrak edemiyoruz. Bu ise uzun vadede iş planlaması yapmaktan bizleri alıkoyuyor. Sizi tebrik ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: headkoc

Bankalar Bakanlıklar Belediyeler ve patronların kölesi Türkiye Vatandaşları..siz bunları halen ayrı şeyler sanın.

Rahmetli ! ! Mustafa Koç bir röportajda şöyle diyor avrupa yatırım yapmam sendikalar kurallar var..

Bu ülkeler resmi sömürgedir Türkiye sömürge bile değildir

Sömürgenin sömürgesidir..

TÜRKİYE'nin birçok kurumunu binde biri fiyata peşkeş çeken banka ünlü komedyenle sizi uyutuyor siz ona değil kendinize gülüyorsunuz haberiniz yok..

tüm yazılanlar sabah yazdığım mesajı doğruluyor
  • Bende şu ''şartları biliyordun kabul etmeseydin de girmeseydin o işte çalışmasaydın'' diyenlere ayar oluyorum. Bunu diyenler mevzuya ya yeterince kafa patlatmamış ya da zor durumda kalmamış.Kardeşim insanlar şartları kabul etmiyor kabul etmek zorunda kaldıkları sistemde eziliyor.Hayat seni o şartları kabul etmeye zorluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

quote:

Orijinalden alıntı: Takım_Tamam

özel sektör denetlenmiyor o yüzden böyle çalışmayın işçi bulamasinlar buna da şükür der calismaya devam ederseniz az maasa çok ezilir yipranirsiniz o hak yiyen özel sektör de paraya para demez.

Sanayiciler çalıştıracak eleman bulamıyor hocam zaten. Kimsenin de öyle yerlerde çalışmasını istemem. Yine gıda sektöründe de büyük açık var. Özellikle fast food restoranları çalıştıracak personel bulamadıkları için başka şubelerinden eleman gönderip duruyorlar açığı olan şubelerine. Alayı batsın kepenk indirsin. Umrumda olmaz.

Lafta 8 saat real de 10-12 saat sürekli ayaküstü bir insan çalışır mı? ya insanın canıyla akliyla zoru olmasi lazım verdikleri üç kuruş bir de işçi beğenmiyorlar.

Yunanistan da kemer sıkma politikası uygulanacak diye insanlar karşı eyleme başlamış o kadar haksızlığa rağmen bizim ülkemizde tık yok

• Günün birinde oradan ayrılırsan, gasp edilen tüm haklarını fazlasıyla istemezsen, o şerefsiz patronunun boklu donuna kadar almazsan, meslektaşın olarak sana yazıklar olsun derim... çalışırken insanın hakkını istemesi ve alması mümkün olmuyor ama çoğu insan ayrılırken de bu haklarını izlemekten imtina ediyor, Allahından bulsun deyip gidiyor. Bu hesap öteki tarafs bırakılmaz arkadaş

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.