Şimdi Ara

Pazarcılığa Başlamak İstiyorum Tavsiyesi Görüşü Olan Varmı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
27.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ufaktan ticarete atılmak istiyorum ama benımki küçük çaplı birşey, haftada 2 gün pazara cıkmayı düşünüyorum toka,küpe,bileklik tarzı şeyler satmak istiyorum sizce başlayım mı bu işleri az çok bilen varmı getirisi varmıdır şuan üni öğrencisiyim zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayarsız Enerji -- 16 Eylül 2012; 23:37:55 >

• getirisi olur ama ne saticagin önemli. Yerinde olsam Küpe vs. satmazdim. Cik pazara arastir millet en cok neye bakiyor ve aliyor.
  • Gözlemlerime göre kızlar baya meraklı takılara
  • Ufaktan ufaktan büyütürüz belki işleri
  • Halden meyve al sat hocam hazır kış mevsimi portakal 1.5-2.5 arası olur sen en uygun karını belirle sat alan olur ama temiz ve iyi mal bulmaya bak ve sonuna kadarda dilini kullan mal alırken söyle öğrenci olduğunu falan ekmek parası için yapacağım de bir arkadaşımın 24 saat açık manavı vardı e haliyle pazardan biraz pahalıydı ama yol kenarındaydı 200 TL lik mal alıp 600 TL kazanıyordu haftada 400 TL kar ama şunu kullanıyordu 24 saat açık bir yer ve insan nefsi doymadığı için cebindeki paraya kıyıp alıyor onu o yüzden iyi para kazanmıştı ve kirasıda yoktu babasının belli çevresi vardı o yüzden pazarcılıktada en iyi iş meyve sebzedir rekabete gir arkadaş gibi kar elde edersin satabilirsen düzgün ticaret her zaman sana katkı sağlar en kötü batarsın olsun denemiş olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

Halden meyve al sat hocam hazır kış mevsimi portakal 1.5-2.5 arası olur sen en uygun karını belirle sat alan olur ama temiz ve iyi mal bulmaya bak ve sonuna kadarda dilini kullan mal alırken söyle öğrenci olduğunu falan ekmek parası için yapacağım de bir arkadaşımın 24 saat açık manavı vardı e haliyle pazardan biraz pahalıydı ama yol kenarındaydı 200 TL lik mal alıp 600 TL kazanıyordu haftada 400 TL kar ama şunu kullanıyordu 24 saat açık bir yer ve insan nefsi doymadığı için cebindeki paraya kıyıp alıyor onu o yüzden iyi para kazanmıştı ve kirasıda yoktu babasının belli çevresi vardı o yüzden pazarcılıktada en iyi iş meyve sebzedir rekabete gir arkadaş gibi kar elde edersin satabilirsen düzgün ticaret her zaman sana katkı sağlar en kötü batarsın olsun denemiş olursun

Kardeş meyve sebze işini bende düşündümde olanaklarım pek yatkın değil bu iş için araba lazım ve ürünlerin elimde kalma olasılığı yani bozulması var,ama takı işi öyle değil satamazsan bile haftaya tekrar pazara çıkarabilirisin elde kalması yok yani ve daha temiz iş

• maaş ile kazanacağın paradan çok daha fazlasını kazanırsın, teredüt etme gir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dix1

maaş ile kazanacağın paradan çok daha fazlasını kazanırsın, teredüt etme gir..

Banada öyle geliyor denemekte fayda var baktım olmuyor vazgeçerim
  • Allah c.c rast getirsin kardes.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki arkadaşlar , pazarlarda görüyorum zabıta gelince tüm satıcılar dağılıyor belediyeden alan kiralama olayı nedir?
  • tezgah alacan işte. kirala bi tane yer bul. temiz 200-300 ü var her işte. yeri geldi mi 500 koyarsın. çok iyi parası var çalışana ama çok yorucu onu diyim. tek yapman zor bu işi. abin kardeşin olacak, biriniz halden mal toplayıp tezgaha koyacak. diğeri de satacak.
    utanılcak iş değil. ekmek kazanılan her yer güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forumdaşşş

Peki arkadaşlar , pazarlarda görüyorum zabıta gelince tüm satıcılar dağılıyor belediyeden alan kiralama olayı nedir?

SaSaolun arkadaşlar , bildiğim kadarıyla pazardaki yerler ihaleye cıkıyor ve satılıyor bende yer sahibinden kiralayacağım yerimi tabi boş yer varsa belediyle işim yok yani kısacası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

tezgah alacan işte. kirala bi tane yer bul. temiz 200-300 ü var her işte. yeri geldi mi 500 koyarsın. çok iyi parası var çalışana ama çok yorucu onu diyim. tek yapman zor bu işi. abin kardeşin olacak, biriniz halden mal toplayıp tezgaha koyacak. diğeri de satacak.
    utanılcak iş değil. ekmek kazanılan her yer güzeldir.

Dogrudurda benim iş küçük çaplı bir kişi yeter, belki yanıma bir arkadaş alırım duruma göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayarsız Enerji -- 17 Eylül 2012; 2:04:52 >
  • Kardeş ne yaptın başladın mı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende merak ettim. Umarım büyütebilmişsindir hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.