Şimdi Ara

Şarj ederken kaçak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Genelde şarj sırasında konuşurken elektrik kaçağı hissediyorum. Aynını yaşayanlar var mı? Problem telefondan mı şarjdan mı kaynaklanıyor acaba:S

telefon 3gs 16gb

• Yapay Zekanın Yanıtı

Şarj Ederken Telefonlarda Elektrik Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Telefonunuzu şarj ederken elektrik kaçağı olabileceği endişesiyle mi yaşıyorsun? İşte telefonunda elektrik kaçağı olup olmadığını anlamana yardımcı olacak bazı belirtiler:

• Fiziksel Belirtiler:

• Telefonun anormal derecede ısınıyorsa veya bataryası şişiyorsa, elektrik kaçağı olabilir.
      • Şarj cihazın veya kablonun prize veya telefona takıldığında kıvılcım çıkıyorsa, bu da kaçak olduğuna işaret edebilir.
    • Görsel İpuçları:

• Telefonunun ekranında veya kasasında yanık izleri veya renk değişiklikleri görürsen, elektrik kaçağı meydana gelmiş olabilir.
    • Koku:

• Telefonundan plastik yanığına benzer keskin veya yanık bir koku geliyorsa, bu elektrik kaçağının bir başka belirtisi olabilir.
    • Fonksiyonel Sorunlar:

• Telefonun hızlı bir şekilde boşalıyorsa veya açılmıyorsa, elektrik kaçağı buna neden olabilir.
      • Dokunmatik ekranın normalden daha yavaş tepki vermesi veya hiç çalışmaması da bir kaçak belirtisidir.

Telefonunda Elektrik Kaçağı Olduğunu Düşünüyorsan Ne Yapmalısın?

• Derhal Şarj Etmeyi Durdur: Telefonunu hemen şarjdan çıkar ve kullanmayı bırak.
    • Telefonunu Soğut: Telefonu soğutmak için serin bir yere koy.
    • Uzman Birinden Yardım Al: Telefonunda elektrik kaçağı olduğundan şüpheleniyorsan, güvenli bir şekilde onarılması için yetkili bir teknisyene götürmelisin. Hiçbir zaman kendin onarmaya çalışma.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Sizden kaynaklanıyor olabilir. Stresli iseniz olabilir:)
  • şarj olurken telefonla konuşmadım şimdiye kadar.ama çoğu zaman şarj olurken oyun oynadım.herhangi bir şey hissetmedim.telefonla ilgili bir sorun olabilir.garantiye başvurmanız bence en doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap
    Sizden kaynaklanıyor olabilir. Stresli iseniz olabilir:)

:) toprakta yalinayak yürümeyi deneyeyim olmadı.

Konuşurken kulağımda karincalanma oluyor.:S
  • Şarjda iken çarpılma olayını yaşayanlar mevcut. Daha önce bu sorun başıma geldiğinde araştırmıştım ben de.
    Ben telefon edeceğim zaman şarjdan çekmek zorunda kalıyorum.
    Konuşacaksam da kulağıma temas ettirmeden konuşuyorum ya da hands free moduna alıyorum...
    Yanlış hatırlamıyorsam telefonun içinde bulunan bir transistör metal çerçeveye akım veriyormuş...
    Çin'de toplanan telefon iPhone olsa bile bu kadar oluyo, yapacak bişiii yok artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1g0rithm
    Şarjda iken çarpılma olayını yaşayanlar mevcut. Daha önce bu sorun başıma geldiğinde araştırmıştım ben de.
    Ben telefon edeceğim zaman şarjdan çekmek zorunda kalıyorum.
    Konuşacaksam da kulağıma temas ettirmeden konuşuyorum ya da hands free moduna alıyorum...
    Yanlış hatırlamıyorsam telefonun içinde bulunan bir transistör metal çerçeveye akım veriyormuş...
    Çin'de toplanan telefon iPhone olsa bile bu kadar oluyo, yapacak bişiii yok artık.

Çok teşekkürler.
  • bugün 20 dkya yakın iphone şarjdayken telefonla konuştum.herhangi bir sorun yaşamadım.bence üretim hatası var sizin telefonlarda.garanti varsa bence beklemeyin hiç.

sonuçta a1gorithmin bahsettiği bir üretim hatası.
  • Üretim hatası olduğu bir gerçek ama bu hatayı neden sürekli tekrarlamıyor bu alet, onu hala çözemedim.
    çünkü şarjdayken 3 defa çarpıyorsa 5 defa çarpmıyor...
    ortam şartlarını analiz edicem bi ara...
    hava sıcaklığı, nem, vucüt ısısı, terli bir kulak bu çarpılmaya etki ediyor olabilir mi diye düşünüyorum...
    garantiye verip başıma bela almak istemediğim için uğraşmıyorum...
    elektronik eşyaların bana karşı mükemmel olamamaları, benim onları garantiye sık sık göndermeme sebep olduğu zamanlarda, müşteri memnuniyeti nedir bilmeyen satıcıların beni normalden daha süratli yaşlandırması artık garanti işleriyle minimum düzeyde ilgilenmeme sebep oldu maalesef...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.