Şimdi Ara

Şehir dışında okumak beni korkutuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
6.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şehir dışı yazdım. Daha önce hiç ailemden ayrı kalmadım. Kızım bu arada. Korkuyorum zaten özgüvenli bir insan değilim. Tek başıma nasıl idare edicem. Yurtta neler duyuyoruz neler oluyor.

• Ben de korkuyorum. Özgüven konusunda çok sorunum yok ama yurtta kalacağım için odamdakilerle anlaşamam diye korkuyorum. Bir de bilmediğim bir şehirde arkadaşsız kalırsam bunalıma girebilirim :D

Ek olarak yaşadığım bolgede hangi sokak daha güvenlidir falan biliyorum ama gittiğim şehre hiçbir şey bilmeden gideceğim için bir de bunun gerginliği yüklendi
    Öncelikle şu şekilde düşünmeniz gerekiyor. Üniversiteye yeni başlayan ve kendi şehrinde okumayan herkes sizinle aynı durumda başlıyor. İlk zamanlar yerinizi yadırgayıp benimsemekte zorlanabilirsiniz bu çok doğal sonuçta yıllarca yattığınız odayı,yatağı bırakıp hiç bilmediğiniz bir ortama geliyorsunuz. Ben o dönemi yurtta 3-4 arkadaş edinmekle aşmıştım. Bu tarz durumlar anca başka insanlarla geçirilebilir hale geliyor. Yurtta kötü anısı olan insanlar tabi ki var ama öyle durumları başınıza gelince düşünmelisiniz şimdiden kendinize yabancı bir ortamda olmanın yanında ayrı bir stres faktörü yüklememelisiniz. İmkanınız varsa da kyk yerine özel yurtta kalmanızı öneririm. Hem daha konforlu olacağı için kendinizi daha iyi hissedip çabuk alışırsınız hem de bahsettiğiniz tarzda olan kötü öğrenci profiliyle karşılaşma durumunuz biraz daha azalmış olur.

Yazdığım şeylerden cidden bunu mu çıkardın? Şehir değiştirmekle veya 700 km uzağa gitmekle ne alakası var? Genel olarak kadınlar için hayatın zorluğundna bahsediyorum. Allah aşkına gidin 2 sayfa kitap okuyun ya, bu kadar da olmaz.

Ayrıca amacım korkutmak değildi, sadece empati yaparak bir şeyler yazdım. Kadın olsam korkardım açıkçası Türkiyenin şu anki halini de düşünürsek.

Ne alaka ya, yazdığım şeyin altında tavsiyeler de var zaten. Cımbızla cümle seçmişsin. Kaldı ki istediğimi yazarım, kız rahatsız olmuş olsa yazardı zaten. Gereksiz duyar kasıyorsun, benim yazma amacım ortada. Bariz bir şekilde empati yaptığım belli olmasına rağmen 700km gibi saçma sapan argümanlar ortaya koyuyorsun. Ben tam tersini iddia etmedim ki zaten. Kendi kafanda sanki ben bir şey söylemişim gibi düşünüp onun üstünden bana saldırıyorsun.

Ayrıca kimse sormadan da fikirlerimi belirtebilirim.

• Ben de korkuyorum. Özgüven konusunda çok sorunum yok ama yurtta kalacağım için odamdakilerle anlaşamam diye korkuyorum. Bir de bilmediğim bir şehirde arkadaşsız kalırsam bunalıma girebilirim :D

Ek olarak yaşadığım bolgede hangi sokak daha güvenlidir falan biliyorum ama gittiğim şehre hiçbir şey bilmeden gideceğim için bir de bunun gerginliği yüklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patheticmuggle -- 25 Ağustos 2021; 9:33:31 >
  • patheticmuggle kullanıcısına yanıt
    Odamda anlaşamadığım olursa döverim
  • Ben dayak yiyen olurum maalesef
  • patheticmuggle kullanıcısına yanıt
    Kızlarda sıkıntı olmaz hocam rahat ol
  • ben çok gittim şehir dışında orta okulda takımla hatta yurt dışına bile çıktım o yüzden çok rahatım hiç umurumda bile değil en az 15 ile gitmişizdir aç kalmamayı öğrenmiştim resmen insan küçükken bunları yaşayınca harbiden çok işe yarıyormuş

• Korkmayın hanfendi haşin,sert,koruyucu bir erkeğe ihtiyacınız olursa bir PM uzaktayim
  • Öncelikle şu şekilde düşünmeniz gerekiyor. Üniversiteye yeni başlayan ve kendi şehrinde okumayan herkes sizinle aynı durumda başlıyor. İlk zamanlar yerinizi yadırgayıp benimsemekte zorlanabilirsiniz bu çok doğal sonuçta yıllarca yattığınız odayı,yatağı bırakıp hiç bilmediğiniz bir ortama geliyorsunuz. Ben o dönemi yurtta 3-4 arkadaş edinmekle aşmıştım. Bu tarz durumlar anca başka insanlarla geçirilebilir hale geliyor. Yurtta kötü anısı olan insanlar tabi ki var ama öyle durumları başınıza gelince düşünmelisiniz şimdiden kendinize yabancı bir ortamda olmanın yanında ayrı bir stres faktörü yüklememelisiniz. İmkanınız varsa da kyk yerine özel yurtta kalmanızı öneririm. Hem daha konforlu olacağı için kendinizi daha iyi hissedip çabuk alışırsınız hem de bahsettiğiniz tarzda olan kötü öğrenci profiliyle karşılaşma durumunuz biraz daha azalmış olur.
  • Hangi şehirleri tercih ettiniz merak ettim.

• Ben orduevinde iki kişi kalarak deneyimliyorum. Yanındaki kişi kadar rahatsın.
  • Kız yurtları genelde sorunsuz olur. Asıl olaylar erkek yurtlarında gerçekleşir. Saçma sapan bir şehire gitmiyorsan korkmamalısın. Zaten bir kaç günden sonra boşuna kaygılanmışım dersin. Yine ilk zaman herkes birbiriyle hızlıca samimiyet kurar. Tek takılmazsın. Zamanla o büyük arkadaş grupları küçülmeye başlar. Yurt işi gözünü çok korkutuyorsa 2 kişilik veya tek kişilik odalara sahip özel yurt da tercih edebilirsin (bütçen elveriyorsa)

• pqkckekdmemsks

• STND kullanıcısına yanıt
    Hayatınızda hiç kızyurdu anısı dinlememişsiniz, kızı zorla sandalyeye bağlayıp saçını kesenler şu an sadece aklıma gelenlerden biri
  • bilemiyorumaltanb kullanıcısına yanıt
    ay senin saçını mı kestiler
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Ben henüz yurtta kalmadım, bizzat kalan bi yakınımın yurt anısı
    yok zaten bu hiç bi şey anlamında dedim ben liseyi şehir dışında okudum erkek yurdunda keşke bağlayıp saçımı kesselerdi yani
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Hocam bi kızın saçları o halde okula falan gitmesi rezalet bi durum bu arada?
    etüt camından sarkıtılmak nasıl bi duygu sence? ya da kafana ranza merdiveniyle vurulması kız yurdundaki sansasyonel olaylar bizim yurtta gündelik hayat olayı oluyordu genelde
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.