Şimdi Ara

sıfır araçta tüm işlemleri bayi yapıyor değil mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
5.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler pek çok kişi sıfır araç alımına yöneldi, ben de alacam inş. ancak dün konuda sıfır araç alımında tescil işlemleri için koştrdum falan diyen vardı. yani biz bayiye paranın bi kısmını yatırıyoruz onlar işlemleri başlatıyor sonra şu gün alınacak dediklerinde kalanı yatırıyoruz ve tüm noter tescil vs işlemleri bayi tarafından hallediliyor değil mi? bu süreç nasıl işliyor bilen var mı? satış temsilcilerinin tuzağına düşmeyelim biri kısaca anlatabilir mi bu süreci. bayilerin bu işleri koşturan adamları yok mu?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Sıfır Araçlarda Bayilerin Rolü

Sıfır araç satın alma süreci, birçok işlem içeren karmaşık bir prosedür olabilir. Ancak bayiler, bu işlemleri sizin adınıza hallederek süreci önemli ölçüde kolaylaştırabilir.

Bayilerin Yaptığı İşlemler

Bayiler, sıfır araç alırken aşağıdaki işlemleri genellikle sizin adınıza üstlenir:

• Anahtar Kelime Araştırması: Arama motorlarında sıralamanızı iyileştirmek için hedef kitlenizin aradığı popüler anahtar kelimeleri araştırıyoruz.
    • Başlık ve Meta Açıklama Oluşturma: Dikkat çekici ve SEO açısından optimize edilmiş başlıklar ve meta açıklamalar oluşturarak içeriğinizin arama sonuçlarında öne çıkmasını sağlıyoruz.
    • İçerik Oluşturma: Bilgi verici, ilgi çekici ve arama motorları tarafından kolayca indekslenebilir yüksek kaliteli içerikler oluşturarak okurların ilgisini çekiyoruz.
    • Görsel Optimizasyonu: Resimler için alt metinler oluşturarak ve resimlerin dosya boyutlarını optimize ederek görsel içeriğinizi SEO açısından iyileştiriyoruz.
    • Dahili Bağlantı Önerileri: Web sitenizdeki ilgili makalelere bağlantı vererek iç bağlantınızı güçlendirmenize yardımcı oluyoruz.

Sıfır Araç Alım Süreci

Genel olarak, sıfır araç alım süreci şu adımları içerir:

• Bayi seçimi
    • Araç modeli seçimi
    • Fiyat müzakeresi
    • Finansman seçeneklerinin değerlendirilmesi
    • Satış sözleşmesinin imzalanması
    • Tescil ve plaka işlemlerinin tamamlanması
    • Aracın teslim alınması

Sıfır Araç Trafik Tescil İşlemleri

Sıfır araç alırken trafik tescil işlemlerinin tamamlanması gerekir. Bu işlemler bayiniz tarafından sizin adınıza halledilebilir ve genellikle birkaç gün sürer. Tescil işlemleri sırasında aşağıdaki belgeler gereklidir:

• Satış sözleşmesi
    • Kimlik kartı veya pasaport
    • İkametgâh belgesi
    • Trafik sigortası poliçesi

Sıfır araç alırken bayiler, işlemleri sizin adınıza hallederek süreci sizin için kolaylaştırır ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, bayinizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bildiğim kadarıyla , Bayi trafik tescil işlemlerini kendi adamlarına yada anlaştığı büroya yaptırır ve bunun fiyat otomobil fıyatına eklidir . eğer fazla bulursanız siz itiraz edip pazarlık yapar yada siz kendiniz yaptırırsınız ama sanrım zorluk çıkarırlar , ayrıca çok yakın bir tanıdık veya kendiniz trafik işlemlerini yapmadıktan sonra sıfır arabanın işlemlerini de ucuz fiyata kimse yapmaz . sıfır araç alıp uğraşmaya değmez .

Yalnız , bayinin yaptığı işlemlere de fazla güvenmemek gerek yıllar önce aynı anda sıfır iki araç aldık İstanbulda ki ana bayii de , daha önce de alışveriş yaptığımız işin fazla dikkat etmedik .ofise geldik ruhsatları kontrol ettik motor ve şasi numaraları cüzdandaki plastiği üstünden tipp-ex ile düzeltilmiş . yani alttaki ruhsat kağıdında değişiklik yok şasi ve motor no lar tamamen yanlış bambaşka araçlara ait sanırım . aradık bir şey olmaz dediler . kavga dövüş değiştirdik ofislerine gittik 2 araç satmadan önce hürmetle karşılayanlar ortadan kaybolmuş kimseyi bulamadık . zar zor ücretsiz düzelttirdik .

bu arada 2-3 sene evvel sıfır suv almaya gittik , kaput yamuk iki taraftaki aralıklar birbirini tutmuyor , nasıl böyle olur diyoruz , fabrika çıkışı böyle diyorlar .

benim 23 senelik aracımda kaputun sağ ve sol tarafındaki aralıklar eşit .

aracı almadık ...

-aracı teslim aldım- imzası atmadan biraz araçtan uzaklaşıp aracın etrafını kontrol edin hatta daha tecrübeli biri ile teslim alın .

hayırlısı olsun

• Listedeki anahtar teslim fiyattan anlaştım. Gittiğimde plakası takılmış, yıkanmış ve km 0 olarak bekliyordu. Anahtarı aldım bindim çıktım.
  • anladım beyler sağolun. peki ücret yatırma kısmı nasıl oluyor? kapora mı yatırıyoruz başta. yoksa tamamını teslim almaya gittiğimizde mi eft yapıp imza atıyoruz.

ek olarak şehir dışındaki bayiden almak istesek araç işlemler nasıl olur alan var mı? bi kapora yatırıp almaya gittiğim gün herşeyi hazır olsun kalanı verip binip gideyim istiyorum mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi büdünün kaşı -- 24 Mart 2021; 12:9:25 >
  • Vekalet isteyebilirler bendeb istediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: büdünün kaşı

anladım beyler sağolun. peki ücret yatırma kısmı nasıl oluyor? kapora mı yatırıyoruz başta. yoksa tamamını teslim almaya gittiğimizde mi eft yapıp imza atıyoruz.

ek olarak şehir dışındaki bayiden almak istesek araç işlemler nasıl olur alan var mı? bi kapora yatırıp almaya gittiğim gün herşeyi hazır olsun kalanı verip binip gideyim istiyorum mesela

araç bayiye geldiğinde ya da gelmeden 1-2 gün önce bayi sizi arar ve ödemenin kalanını ister. bunu yatırmazsanız zaten tescil işlemini yapmazlar.

sizden vekalet isteyecekler, o vekaleti verirseniz arabayı 5 dk'da teslim alır çıkarsınız bayiden.

• Özel bir plaka istersen kendin uğraşıyorsun, onun haricinde sadece anahtar teslimi.
  • Vekalet ile ilgili bir tek işlem oluyor. O da sizden talep ederlerse.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

eyv. dediğin gibi.. bugün bi bayiyi aradım. araç kalmamış, nisan ayında elime gelecek dedi. 3 bin lira kapora veriyormuşsun. araç gelmesi çok yakınlaşırsa ve o zaman vazgeçersen kaporan yanar dedi. alacaksan da aracınız çıktı geliyor diye sizi haber ettiğimizde kalannı yatırırsınız, vekalet vs öncesinde gerek yok, burda teslim almaya geldiğinizde 5-10 dklık bi imza işiniz oluyor alıp gidiyorsunuz dedi. kapora olayını konuşmak lazım geri alabilir miyim vazgeçersem diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: büdünün kaşı

anladım beyler sağolun. peki ücret yatırma kısmı nasıl oluyor? kapora mı yatırıyoruz başta. yoksa tamamını teslim almaya gittiğimizde mi eft yapıp imza atıyoruz.

Anlaştığımda kapora vermiştim onlar da bana makbuz, ikinci gidişimde imzaları attık, eft yaptım. bundan sonra sadece kasko/sigortayı yaptırıp aracı çıkartttım. hurda, ruhsat, plaka, mtv..vs herşeyi onlar halletmişti.

imzayı attığım gün bayide çay içiyoruz, istanbuldan kıl biri telefonla araba almak istiyordu, zırt pırt arıyor, kapora yollayacak ama güvenemiyormuş, satış görevlisi de "sen parayı vermeden ben işlemleri yapamam ki" dedi. sonra bi kağıda "serdar beye hayırlı olsun" yazıp istediği arabanın camına astık, ben görevliyi, arabayı bayiyi videoya alıp yolladım, paspas, havuzluk varmı diye kontrol ettirdi, "siyah alma her gün yıkamaz zorunda kalırsın" dedim. siyah seviyormuş dinlemedi, parayı ateşledi, hayırlı olsun dedik.

zaten itle çakalla alışveriş yaparken sakata gelmeyelim diye sıfır alıyoruz. bir noktada güvenmen lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Özel bir plaka istersen kendin uğraşıyorsun, onun haricinde sadece anahtar teslimi.

Onun da vekaleti oluyor.

• Ben aracımı takasa vererek ve kredi çekerek 0 Km araç aldım. Kredi başvurusunu Firma kendi Finansı üzerinden yaptı, olumlu gelince, imzaları attık, aracınızı 1 Hafta sonra gelecek, o süre boyunca isterseniz takasa verdiğiniz aracı kullanabilirsiniz diye Jest yaptılar, ben istemedim, Trafik işlemleri için vekalet verdim, sadece Trafik Tescilden istediğim Plakayı ayırttım, 1 Hafta sonra, plakalar takılmış halde araç teslim edildi.

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

vekalet vermek zorunda değilsiniz , bende geçen hafta farklı şehirden 2 araç aldım.

ilk kapora , araç teslimine yakın tüm parayı yatırıyorsun ,

özel plaka içinde emniyetten ayırtıyosun aracın şasesine yada tc ne .

bayiye plakayi söylersin bitti. kasko ,trafiği plakasız şase motor no ile yada plakalı yaparsın

sonrasında vekalet vermediğin için ruhsat yerine geçen kağıdı verirler. herhangi bir noterden ruhsat alırsın

1 ay süresi var 234 tl

vekalet verirsen direk ruhsatı alırsın (vekalet vermiyorum kimseye ondan tercih etmedim)

• Ben trafikten plaka ayırttım aracı geçiçi ruhsat ile teslim aldım sorna notere gidip ruhsat çıkardım. Ankara ABC bayiden almıştım aracı

• Sizin istediğiniz sistemde yani şehirdışına gidip aynı gün döneyim dediğinizde önden talepte bulunmanız ve koşturmanız gerekiyor. Bayi sabah erkenden parayı alacak, vergisini yatıracak, ruhsatı çıkaracak, plakayı bastıracak. Ruhsat kısmına direk sizi götürecek. Sakin zamanda bunu rahatlıkla yapıyorlar fakat yoğunluk var ise sorun olabilir.

Normal şartlarda ise paranın tamamı gider, bayi vergileri yatırır, ruhsat işlerini toplu biçimde halleder (yani notere gidecek eleman diğer araçların da işlemleri hazır olsun diye bekler), plakaları toplu biçimde bastırır (yine aynı şekilde eleman basılacak plakalar biriksin, tek seferde bastırayım diye bekler), haliyle işlemler bir kaç gün sürer.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.