Şimdi Ara

Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
6.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayı iç-dış standart yıkatmak için Peugeot 5008 model aracımı bıraktım. 2 saat sonra telefon ile aracımın yıkandığını ve teslime hazır olduğunu söylediler.
    Gittiğimde aracımın içi hiç yıkanmamıştı. Resimleri aşağıdaki gibi.
    Ben söyledikten sonra aracın içini silmeye çalışırlarken çöp konteynerine çarparak sağ ön kapımı çizildi.
    Sonax'a giderek profesyonel araç bakımın nasıl olduğunu görmüş oldum.

Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim... Sonax Balıkesir'de Profesyonel Araç Bakımının Ne Olduğunu Öğrendim...

• iyi akşamlar arkadaşım. boşver sen sonaxı monaxı. 2.kapıdan sağa devam et ya da kipa dan gir sola yürü. arada sinan oto yıkama var. bak bakalım iç-dış ve motor nasıl yıkanıyormuş. sen gideceğin zaman bana haber ver, ben ararım sinan abiyi. memnun kalırsın.5323120176..
  • Bence en profesyonel araç bakımı kendi yaptığın araç bakımıdır..kimse arabana kendi gösterdiğin itinayı göstermez..geçmiş olsun..
  • bu da doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Bence en profesyonel araç bakımı kendi yaptığın araç bakımıdır..kimse arabana kendi gösterdiğin itinayı göstermez..geçmiş olsun..
    Tüm arkadaşlarıma söylerim bu araç temizletme vs para tuzağı diye gidin 10 tl'lik yıkama yerine yıkamacı çocuğada 10 tl bahşiş ya da 1 pakette sigara verin bakın nasıl içi dışı pırıl pırıl olur.

Bu sözüm ona profesyonel yerlerinde motor temizliği ayrı bir olay. Siz o kadar para bayılıyorsunuz motorun en ufak yerine kadar temizlencek diye ama çoğu yerde motora bildiğin tazzikli su tutuyorlar.

Senelerden bunubilirim bunu söylerim. Eğer arabana bir işlem uygulatıyorsan ister bakım, ister boya, ister yıkama vb ne olursa olsun başında dur diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoy9801

bu da doğru.
    Her şeyi kendimiz yapmaya kalksak, hiçbir şeye yetişemeyiz. Ayrıca bu mantıkla hiçbir işletme yaşayamaz ve işdünyası olmazdı.
    Gerçekten, bakım yapabilecek zamanı yaratabilseydim kendim yapardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zonemaster

Her şeyi kendimiz yapmaya kalksak, hiçbir şeye yetişemeyiz. Ayrıca bu mantıkla hiçbir işletme yaşayamaz ve işdünyası olmazdı.

Alıntıları Göster
    20 tl'lik iç dış yıkama yaptırdığım yer daha güzel temizliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyBlue

20 tl'lik iç dış yıkama yaptırdığım yer daha güzel temizliyor.

Alıntıları Göster
    ne kadar ücret ödediniz bu rezilliğe?
  • 20TL ödedim. Arabayı önce görseydim ödemezdim. Sonax Türkiye'ye mesaj attım. Bakalım ne cevap gelecek.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Hocam ben genelde pazar günü(tabi uygun yeriniz olacak ben bu konuda şanslıyım) çekerim arabamı en az 2 saat içini dışını pırıl pırıl yaparım..hepsiburadadan ortalama 100 liraya aldığım mlzmler ile birlikte resmen pazar gününü iple çekiyorum..senede bir kerede serviste bakıma gittiğimde orada ki gerçekten işinin ustası servis garantili iş yapan arkadaşlara motor,koltuk ve kafama yatarsa boya bakımı yaptırıyorum..hem arabamın başında bekliyorum..kafam rahat..

• quote:

20TL ödedim. Arabayı önce görseydim ödemezdim. Sonax Türkiye'ye mesaj attım. Bakalım ne cevap gelecek.
    Ben de burada yıkatırım , genelde iyi yıkarlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Hocam ben genelde pazar günü(tabi uygun yeriniz olacak ben bu konuda şanslıyım) çekerim arabamı en az 2 saat içini dışını pırıl pırıl yaparım..hepsiburadadan ortalama 100 liraya aldığım mlzmler ile birlikte resmen pazar gününü iple çekiyorum..senede bir kerede serviste bakıma gittiğimde orada ki gerçekten işinin ustası servis garantili iş yapan arkadaşlara motor,koltuk ve kafama yatarsa boya bakımı yaptırıyorum..hem arabamın başında bekliyorum..kafam rahat..
    En iyisi pazar günü evin önüne çekip temizlemek.
  • Haftada beş gün işte olunca, hafta sonlarında zamanımı aileme ayırıyorum. Genelde KİPA'ya gittiğimde orada yıkatıyordum. Hafta sonu Akçay da araç kirlenince Sonax'ta iyi yıkarlar diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

En iyisi pazar günü evin önüne çekip temizlemek.

Alıntıları Göster
    Vallahi boş olduğum vakit çekerim benzinliğe 1 tl atarım süpürge makinesine içinin tozlarını alırım daha sonra çekerim evimin önüne dışını güzelce özene özene yıkarım , daha sonra içinin paspaslarını yıkarım koltukları temiz sabunlu bezle silerim sonra mis gibi binerim yemişim sonax'ını benim gibi özenmezler arabama para tuzağı hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cancan.

Vallahi boş olduğum vakit çekerim benzinliğe 1 tl atarım süpürge makinesine içinin tozlarını alırım daha sonra çekerim evimin önüne dışını güzelce özene özene yıkarım , daha sonra içinin paspaslarını yıkarım koltukları temiz sabunlu bezle silerim sonra mis gibi binerim yemişim sonax'ını benim gibi özenmezler arabama para tuzağı hep.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun.

Bende de kardeş araç Grand Picasso var. Bu tarz araçları öyle şip şak yıkayamıyorsunuz. Sadece camları silecem deseniz dünyanın vaktini alıyor. O yüzden arkadaşın dışarıda yıkatmasını yadırgamıyorum.

Kendim önceki aracımın tüm bakımlarını yapardı. Polisaj makinesi, farklı padler, İngiltereden getirttiğim polisaj ve katı waxlar var. Ancak araç büyük olunca inanın insanın gözü yemiyor.

Ancak yine de pratik olması açısından 2 ürün tavsiye edebilirim. Dış kısım için Meguiars Ultimate Quick Detailer.. Fıs fıs şeklindeki bu hızlı cilayı yıkamadan sonra uygulayın, hem kireç lekeleri kalmaz hem de çok güzel parlar.

İç kısım için ise Auto Glym markasının VRC ürünü var. Vinyl&Rubber Care. Anti statik bu ürünü her türlü plastik aksamda kullanabilirsiniz. Türkiyede de satılıyor bu ürünler. Üstelik çok bereketli. Ürünü uyguladığınızda plastik aksam ucuz ürünler gibi yağlı olmuyor ve pırıl pırıl parlamıyor. Mat ve koyu bir görünüm alıyor. UV korumalı olduğu için güneş ışığı zamanla plastik parçaları bozmuyor. En büyük özelliği ise anti-statik yani toz çekmiyor. Kendim bagaj kapısını 2ye bölerek denemiştim. Uygulama yaptığım yer 2 ay kadar toz tutmadı.

Örneğin bugün 18TL'ye iç-dış yıkattım ama evin önüne çekince hemen dışını ve içini bu ürünler ile güzelce geçtim. Az önce de Fener-Arsenal maçını arkadaşta izledim gelirken birini evine bıraktım. Aracın çok temiz ve sıfır gibi göründüğünü söyledi. Bu zaten yorgunluğunuzu alıp götürüyor.

Son olarak 5008'in koltukları bence bu araca hiç yakışmıyor. Özellikle kumaşı ve şekli, dıştaki elegant görüntüye hiç yakışmıyor.

Eğer bahsettiğim ürünler ile ilgilenirseniz internetten satan yerler ile ilgili yardımcı olabilirim.

İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Geçmiş olsun.

Bende de kardeş araç Grand Picasso var. Bu tarz araçları öyle şip şak yıkayamıyorsunuz. Sadece camları silecem deseniz dünyanın vaktini alıyor. O yüzden arkadaşın dışarıda yıkatmasını yadırgamıyorum.

Kendim önceki aracımın tüm bakımlarını yapardı. Polisaj makinesi, farklı padler, İngiltereden getirttiğim polisaj ve katı waxlar var. Ancak araç büyük olunca inanın insanın gözü yemiyor.

Ancak yine de pratik olması açısından 2 ürün tavsiye edebilirim. Dış kısım için Meguiars Ultimate Quick Detailer.. Fıs fıs şeklindeki bu hızlı cilayı yıkamadan sonra uygulayın, hem kireç lekeleri kalmaz hem de çok güzel parlar.

İç kısım için ise Auto Glym markasının VRC ürünü var. Vinyl&Rubber Care. Anti statik bu ürünü her türlü plastik aksamda kullanabilirsiniz. Türkiyede de satılıyor bu ürünler. Üstelik çok bereketli. Ürünü uyguladığınızda plastik aksam ucuz ürünler gibi yağlı olmuyor ve pırıl pırıl parlamıyor. Mat ve koyu bir görünüm alıyor. UV korumalı olduğu için güneş ışığı zamanla plastik parçaları bozmuyor. En büyük özelliği ise anti-statik yani toz çekmiyor. Kendim bagaj kapısını 2ye bölerek denemiştim. Uygulama yaptığım yer 2 ay kadar toz tutmadı.

Örneğin bugün 18TL'ye iç-dış yıkattım ama evin önüne çekince hemen dışını ve içini bu ürünler ile güzelce geçtim. Az önce de Fener-Arsenal maçını arkadaşta izledim gelirken birini evine bıraktım. Aracın çok temiz ve sıfır gibi göründüğünü söyledi. Bu zaten yorgunluğunuzu alıp götürüyor.

Son olarak 5008'in koltukları bence bu araca hiç yakışmıyor. Özellikle kumaşı ve şekli, dıştaki elegant görüntüye hiç yakışmıyor.

Eğer bahsettiğim ürünler ile ilgilenirseniz internetten satan yerler ile ilgili yardımcı olabilirim.

İyi akşamlar.

Alıntıları Göster
    synthesizer, genel anlamda söylediklerinize katılıyorum. Söylediğiniz ürünlerin youtube videolarını seyrettim, düşünebilirim.
    Araç büyük olunca temizlemek için gereken zamanda artıyor. 5008 kendim yıkamaya çalıştığımda tavanda mutlaka ulaşamadığım yerler kalıyor ve kreç izi oluşuyor. Aslında arka koltukların bağımsız hareket etmesi ve tek tek kalkıyor oluşu elektrik süpürgesi ile temizleme açısından kolaylık sağlıyor. Ama, konu zaman olunca oto yıkamacılar tek seçenek kalıyor.

Bu arada dün Sonax Türkiye'ye gönderdiğim maile cevap gelmiş. Sorununuzla ilgileneceğiz diye. Bakalım sonucu göreceğiz.

• quote:

synthesizer, genel anlamda söylediklerinize katılıyorum. Söylediğiniz ürünlerin youtube videolarını seyrettim, düşünebilirim.
    Araç büyük olunca temizlemek için gereken zamanda artıyor. 5008 kendim yıkamaya çalıştığımda tavanda mutlaka ulaşamadığım yerler kalıyor ve kreç izi oluşuyor. Aslında arka koltukların bağımsız hareket etmesi ve tek tek kalkıyor oluşu elektrik süpürgesi ile temizleme açısından kolaylık sağlıyor. Ama, konu zaman olunca oto yıkamacılar tek seçenek kalıyor.

Bu arada dün Sonax Türkiye'ye gönderdiğim maile cevap gelmiş. Sorununuzla ilgileneceğiz diye. Bakalım sonucu göreceğiz.

Alıntıları Göster
    Öncelikle iyi geceler.

Bugün Sonax Türkiye'eden aradılar. Telefondaki yetkili resimleri görünce çok şaşırdıklarını söyledi. Böyle bir sorunun yaşanmamış olması gerektiğini belirtti.
    Çalışanların eğitimden geçtiğini anlattı. Konu ile ilgili olarak Balıkesir şubesi ile görüştüklerini söyleyerek özür diledi.
    Durumu telafi etmek için Sonax Balikesir'de ücretsiz olarak vip yıkama yaptırabileceğimi ne zaman istersem gidebileceğimi söyledi.

Son durum bu şekilde. Sonax Balikesir'e gidince sonucu göreceğiz. Aslında gitsem mi? Bilmiyorum...

• quote:

Öncelikle iyi geceler.

Bugün Sonax Türkiye'eden aradılar. Telefondaki yetkili resimleri görünce çok şaşırdıklarını söyledi. Böyle bir sorunun yaşanmamış olması gerektiğini belirtti.
    Çalışanların eğitimden geçtiğini anlattı. Konu ile ilgili olarak Balıkesir şubesi ile görüştüklerini söyleyerek özür diledi.
    Durumu telafi etmek için Sonax Balikesir'de ücretsiz olarak vip yıkama yaptırabileceğimi ne zaman istersem gidebileceğimi söyledi.

Son durum bu şekilde. Sonax Balikesir'e gidince sonucu göreceğiz. Aslında gitsem mi? Bilmiyorum...

Alıntıları Göster
    kapıyı onların çizdiğini yazmışsınız doğrumu anladım acaba hocam

• zonemaster kullanıcısına yanıt
    DH yi bu yüzden çok seviyorum, öyle bir ortam var ki kendilerini zorunda hissediyorlar ilgilenme konusunda :)

Bence gitmelisiniz, onlarda DHdeki kötü ünlerini düzeltmeliler.
  • quote:

Öncelikle iyi geceler.

vip yıkamadan kasıt nedir? komple detaylı temizlik mi oluyor?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.