Şimdi Ara

Steam Save Dosyaları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
20.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu başlığı nereye acacağımı şaşırdım ve buraya açtım. Bilgisayarımı değiştiriyorum ve Steam'da kayıtlı olan save dosyalarımı, achievements'larımı ve diğer kac saat oynandı ıvır zıvırını nasıl yeni aldığım makineye aktarabilirim. Oyunları tekrar indirmem sorun olmaz. Netim hızlı ve kotasız lakin üstte yazdıklarım benim için önemli... Bilgisayarı takas şeklinde alacağım için komple laptopumu sıfırlayacağım ve yeni aldığım makineye Steam'ı baştan kuracağım...Yardımcı olursanız cok cok sevinirim...

• Yapay Zekanın Yanıtı

Steam Save Dosyaları: Bilmen Gereken Her Şey

Steam save dosyaları, Steam oyunlarında ilerlemeni kaydettiğin dosyalardır. Bu dosyalar, karakterlerinin durumundan oyun ayarlarına kadar tüm oyun verilerini içerir.

Steam Oyun Save Dosyaları Nerede Bulunur?

Steam oyun save dosyaları, bilgisayarında genellikle aşağıdaki konumda bulunur:

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\<kullanıcı kimliğiniz>\\<oyun kimliği>\

Steam Save Dosyası Aktarma

Steam save dosyalarını bir bilgisayardan diğerine veya farklı bir Steam hesabına aktarmak isteyebilirsin. Bunu yapmak için şu adımları izleyebilirsin:

1. Kaydetmek istediğin oyunun save dosyasını yukarıda belirtilen konumdan bul.
    2. Dosyayı yeni konuma kopyala veya taşı.
    3. Yeni bilgisayarda veya hesapta oyunu başlat ve save dosyasını yükle.

Bannerlord Eski Save Dosyası Açma

Bannerlord gibi bazı Steam oyunlarında, güncellemeden sonra eski save dosyalarınla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsin. Bu sorunu çözmek için şu adımları deneyebilirsin:

1. Oyunun yüklü olduğu ana dizine git.
    2. "bin" klasörünü bul ve "Release" klasörünü bul.
    3. "Release" klasörünün içinden "NativePC" klasörünü bul.
    4. "NativePC" klasörüne eski save dosyalarını kopyala veya taşı.
    5. Oyunu başlat ve save dosyalarını yükle.

Sonuç

Steam save dosyaları, Steam oyunlarındaki ilerlemeni saklamanı sağlar. Bu dosyaları bilgisayardan bilgisayara veya farklı Steam hesapları arasında aktarmak mümkündür. Yukarıda verilen adımları izleyerek, sorunsuz bir şekilde Steam save dosyalarını yönetebilir ve oyun deneyiminin keyfini çıkarabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • sanırsam oyunlar steam/steamapp gibi bir yere kaydediliyordu bildiğim kadarıyla eve gittiğimde bir bakarım
  • Steamapps ve steam exeyi kopyalayıp bir klasöre koy.Sonra nereye kurmak istersen orada steam exeyi çalıştır.
  • Valla cok tesekkurler ya. Benim icin cok onemliydi. İcinde 20 saat kusur witcher 2 ile 40 saat kusur borderlands save vardi.
  • Şöyle bir düzeltme yapmak lazım. Steamapps ve steam exe dosyasını kopyalamak zaten oyunun kayıtlı olan dosyalarını kopyalamak demektir ve bu da 100+200 gb a tekabül eder. Yani yanlış öneri ayrıca kurulu olduğu yerde save dosyasının olduğu gibi bir yanlış algı da var. Burada öneri veren kişi oyunun bütün dosyalarını kopyalayın demiş ki soruyu soran arkadaş oyunun dosyalarını değil save dosyalarını nasıl kopyalarım demiş.

Yıllar sonra aynı sorunla ben karşılaşınca internette bu konuda verilmiş nadir topiklerden bu yanlış cevap ile işleri arap saçına dönen umarım bir çok kullanıcı olacaktır.

Düseltmeye şöyle yapıyorum...

Steam üzerinde bulut sistemi olsa bile bir de buluta yüklenememiş oyunlar olabilir.

Steam üzerinde C:\Program Files (x86)\Steam yolundaki Steam klasörü hemen hemen bütün oyunlarınızın konfigürasyon ve save dosyalarını barındırır. Bunların içindeki rakamlı klasörlerin her biri bir oyuna aittir. Bu klasörü olduğu gibi kopyalamanız kafi.

Ayrıca Belgelerim klasörü ve ayrıca bunun içindeki My Games içinde de oyun firmalarınızın ve ayrıca oyun save dosyalarınızın bulunduğunu ve bunların da yedeğini alarak oyununuzu format sonrası kolaylıkla kaldığınız yerden oynayacağınızı belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 3 Ağustos 2016; 11:20:25 >

• Merhaba

Ben başka bir pcde oyun oynuyordum şimdi evdeki pcye steam üzerinden aynı oyunu indirdim fakat save dosyalarım yok haliyel.Bunu cloud vs yöntemiyle alma ihtimalim yok mu?Diğer pc'ye ulaşma şansım yok şuan için.Yani hem onda hem bunda oynaycağım senkronize olmalarını istiyorum.
  • Luca Brasi L kullanıcısına yanıt
    Aslında Steam özellikle son versiyon oyunlarını tamamen bulut üzerine yüklüyor ve siz başka bilgisayarda oynarken save dosyalarını otomatik olarak alıyor. Yani save dosyası aramanıza veya format attıktan sonra save dosyalarınızın kaybolmasına neden olmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.