Şimdi Ara

Su Eksiltme Yardım Lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vectra 1.6comfort 2000 model aracım var araç yolda giderken gece arabanın kaputundan dumanlar cıkmış arkadaştaydı sağa çekip bakmışlar su kabında su kalmamış neyse tamirci falan çağırmışlar adam kalorifer musluğundan kaçırıyo demiş sabah yaparız demiş ancak ben ilçede olduğumdan arabayı il merkezindeki opel özel servisine götürdüm 45 km yolda giderken 2 kere 5 lt su koyduk neyse kalorifer musluğu fan müşüri değişti arabay eve getirdik 45 km ertesi gün baktım gene su eksiltmiş yaklaşık bi yarım lt daha su ilave ettim.
    Dün bindim gene suyu normaldi bi 25-30 km yaptık arabanın harareti normaldi ancak su kaynatıyodu kapağı acarken açtık baktık biraz su eksiltmiş yağa baktı bi tanıdık yağda su yok dedi suda da yağ yoktu neyse evin önüne koydum bi 2-3 saat sonra arabanın kaputu açtım su kabının kapaktan bi tısslama sesi geliyordu açtım su biraz daha azalmış sebebi conta yanması olabilir mi başka sorunu olabilir mi birde arabayı yaptırmadan önce park edip indiğimde motordan bi fan sesi geliyordu 2-3 dk, fön makinesi çalışır gibi dün 25-30 km gitmeme ragmen 90-100 km hızla bu sesi artık yapmıyo arabayı yaptırdığım gece aldım 45 km geldik bu sesi de artık duymuyorum lütfen anlayan biri yardım etsin.

• arkadaşlar bi yardım :)
  • arkaaslar yok mu yardım
  • yok mu yardım
  • up
  • malesef conta yanmış eksozdan duman atmıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: thexman

yok mu yardım

Conta yaksa derece göstermez, belli bir yerde sabit kalır. Ama contanın zarar görmüş olma ihtimali var. Radayatörün kapağı açıkken gaz verin bakalım su dışarı taşacak mı? Taşarsa conta zarar görmüş olabilir. Ya da motorun üzerinde tıpalar vardır. Yaklaşık 3 cm çapında. Onlardan biri yerinden oynamış olabilir. Motorun gövdesinde sıralı halde bulunurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZNGN 61 -- 30 Nisan 2013; 9:25:56 >
  • aracı kuru bi yere çekın çalıştırmayın ara ara çıkıp kaputun altına bakın çalışmadığı halde su damlatıyormu ona göre yorum yapalım
  • aynı sorunun benzeri bendede var benimkinin harareti 25-30 km sonra birden yükseliyo kırmızıya dayanıyo ve motor soğuduktan sonra bakıyorum radyatöre su hiç kalmamış ve eksilmiş oluyo contayı yeni değiştirmiştim şimdi korkuyorum acaba tekrarmı conta yaktık altta falan damlayan yerde yok ama yolda giderken basınçla kaçırıyorsa bilemem radyatör kapağı açıkken gaza basıyorum su radyatörden dışarı çıkıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.