Şimdi Ara

Tamamına kredili araba almak mümkün mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
5.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar düzenli bir maaş gelirim var, okulu da yeni bitirdim tamamına kredili araba alabilir miyim ? var mı tavsiye edeceğiniz taksitle araç satan bi yer

• Markalar ile konuşun ama tamamı kredili satan yer hem zor bulursunuz hem de bulsanız bile ödeyeceğiniz faiz sizi üzer.

Bence çok acil değilse yani mesela köy okulunda öğretmen olupta okula gitmek için almıyorsanız.

Sadece zevk ve konfor içinse biraz erteleyip.

En azından aracın 1/4 ya da 1/3'ü kadar peşinat toplayıp bu işe girin derim.

Ailenizde araç varsa boşuna ekstra bir araba hayatta almayın.
  • Arac bedelini yüksek gösterip gercek degerinden kredi kullandırmışlardı bana. Gerçi bayi sonradan aracın faturasını vermedi ve vermemekte direniyorlar.
  • Kurumsal Müşteri iseniz tamamini alabilirsiniz
  • Aracın kasko değeri ile alakalı sıfırı bilmiyorum ama kasko değeri fiyatından daha yüksek olan araçlar var onların tamamına kredi çekebilirsiniz, yanlış bilmiyorsam sanki onada sınırlama getirmişlerdi kasko değerinin belirli bir yüzdesine kadar kredi oluyordu tam emin değilim.
  • Tamamini bir daha satin alirsiniz hocam yuksek faiz oranlariyla neredeyse
  • Peugeot 0,79 faizli 26bin tl kredinin faizi bana 5bini geçiyordu 4 yıllık bir taksitle, saçmalık,burdan bir yola çıkabilirsiniz. Tamamını 0 faizle kredi vermezler, oranı 0,79'dan çok daha fazla olur. 40binlik bir arabanın ciddi ciddi faizi 10bini geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohan -- 17 Aralık 2014; 1:33:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohan

Peugeot 0,79 faizli 26bin tl kredinin faizi bana 5bini geçiyordu 4 yıllık bir taksitle, saçmalık,burdan bir yola çıkabilirsiniz. Tamamını 0 faizle kredi vermezler, oranı 0,79'dan çok daha fazla olur. 40binlik bir arabanın ciddi ciddi faizi 10bini geçer
    tamamını bankadan otomobil kredisi çekerek alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berden

tamamını bankadan otomobil kredisi çekerek alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    araç kredisi araç bedelinin en fazla reelde %65 civarına kadar çekiliyor.
    tüketici kredisi çekebilirsiniz.
    vergi levhası olanlar araç bedelinin %100 üne kredi çekebilir
  • Tamamini tasit kredisi kullanarak alamazsin ancak ihtiyac kredisi olarak cekebilirsn
  • tasit kredileri 1.02 -1.00 civarinda ihtiyac kredileri 1.50 ye kadar cikiyor. ben arabanin en az yarisi kadar paraniz yoksa tavsiye etmem, faizi cok fena.
  • Ticari olur yaklaşık 8-10 arası araç aldım 36 ay 0 faiz ve peşinatınız Hyundai ve Fiat dan
  • quote:

Orijinalden alıntı: darntootin

Ticari olur yaklaşık 8-10 arası araç aldım 36 ay 0 faiz ve peşinatınız Hyundai ve Fiat dan
    Bilgilendirdiğiniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar,

sanırım peşinatsız bu iş çok zor biraz daha bekleyip öyle karar verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

Aracın kasko değeri ile alakalı sıfırı bilmiyorum ama kasko değeri fiyatından daha yüksek olan araçlar var onların tamamına kredi çekebilirsiniz, yanlış bilmiyorsam sanki onada sınırlama getirmişlerdi kasko değerinin belirli bir yüzdesine kadar kredi oluyordu tam emin değilim.

Kasko değerinin %80'e kredi çıkarabiliyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carleon92

quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

Aracın kasko değeri ile alakalı sıfırı bilmiyorum ama kasko değeri fiyatından daha yüksek olan araçlar var onların tamamına kredi çekebilirsiniz, yanlış bilmiyorsam sanki onada sınırlama getirmişlerdi kasko değerinin belirli bir yüzdesine kadar kredi oluyordu tam emin değilim.

Kasko değerinin %80'e kredi çıkarabiliyolar.

Alıntıları Göster
    Genelde şirkete alınan araçları öyle alıyoruz.

Ancak 0 km araç ne yazıkkı alınamıyor, 1 yaşında yaklaşık 20.000 ila 30.000 km deki araçları alıyoruz.

Kasko bedeli aracın satış fiyatından yüksek olması gerekiyor. Kasko bedelinin %80'ine kredi çıkıyor.

Aracın kasko bedeli 100.000 tl ise araca istenen fiyat 80.000tl den fazla olmaması gerekiyor. Araç 75.000tl ise çekilen kredi den para bile artıyor,bir kere başımıza geldiydi.

Şirket olduğu için çekilen kredinin faizi bir şekilde amorti ediliyor,aracın yaptığı iş vs doğrultusunda. Ancak bireysel kullanıcılarda faizler ne yazıkki insanı araç almaktan soğutuyor. Daha ucuz araçlara yöneldiğinizde ise 5 yaşından büyük araçlarda sanırım kasko bedelinin % si düşüyor.

Bireysel kullanıcalar 40.000 tl araç alacak ise, minimum 15.000tl gibi nakit verip üzerine kredi çekmesi,hem kredi miktarını hemde faizini minimum düzeyde tutarak araç alımı yapsınlar. Aksi taktirde 40.000tl lik kredi için 10.000tl faiz ödemek zorunda kalınıyor.

Firmalar 0km araç alımlarında indirim veya 20.000 tl 20ay 0 faizli gibi krediler kullandırıyor ki gayet güzel ve mantıklı, %50-50 araca girdiğinizde sorun teşkil etmiyor. 20 ay sonra araç sizin olduğunda 40.000tl'ye aldığınız aracı 2.elde 30.000tl gibi bir fiyata satıp yine 0 faizli kredi ile farklı modele veya daha bir üst donanıma geçersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Genelde şirkete alınan araçları öyle alıyoruz.

Ancak 0 km araç ne yazıkkı alınamıyor, 1 yaşında yaklaşık 20.000 ila 30.000 km deki araçları alıyoruz.

Kasko bedeli aracın satış fiyatından yüksek olması gerekiyor. Kasko bedelinin %80'ine kredi çıkıyor.

Aracın kasko bedeli 100.000 tl ise araca istenen fiyat 80.000tl den fazla olmaması gerekiyor. Araç 75.000tl ise çekilen kredi den para bile artıyor,bir kere başımıza geldiydi.

Şirket olduğu için çekilen kredinin faizi bir şekilde amorti ediliyor,aracın yaptığı iş vs doğrultusunda. Ancak bireysel kullanıcılarda faizler ne yazıkki insanı araç almaktan soğutuyor. Daha ucuz araçlara yöneldiğinizde ise 5 yaşından büyük araçlarda sanırım kasko bedelinin % si düşüyor.

Bireysel kullanıcalar 40.000 tl araç alacak ise, minimum 15.000tl gibi nakit verip üzerine kredi çekmesi,hem kredi miktarını hemde faizini minimum düzeyde tutarak araç alımı yapsınlar. Aksi taktirde 40.000tl lik kredi için 10.000tl faiz ödemek zorunda kalınıyor.

Firmalar 0km araç alımlarında indirim veya 20.000 tl 20ay 0 faizli gibi krediler kullandırıyor ki gayet güzel ve mantıklı, %50-50 araca girdiğinizde sorun teşkil etmiyor. 20 ay sonra araç sizin olduğunda 40.000tl'ye aldığınız aracı 2.elde 30.000tl gibi bir fiyata satıp yine 0 faizli kredi ile farklı modele veya daha bir üst donanıma geçersiniz.

Alıntıları Göster
    Tamamına kredi veren yer varsa bile alınmaz üstadım. Peugeottan ara alayım dedim. Aracın bedeli 53.000 tl ben 38.000 tl kredi çekecektim 13.000 den biraz daha fazla miktarda faiz çıkardılar karşıma.

o para 2. bir araba parası.

• Aracın tamamına kredi çekmek hem mantıksız, hemde dinen uygun değil.
    Belli bir miktar biriktir.bu birikenle işini görecek aracı al.ilerleyen zaman ve şartlarda istediğini alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Aracın tamamına kredi çekmek hem mantıksız, hemde dinen uygun değil.
    Belli bir miktar biriktir.bu birikenle işini görecek aracı al.ilerleyen zaman ve şartlarda istediğini alırsın.
    sabit gelirli maaşın varsa ihtiyaç kredisi olarak cekebilirsin, yüzde 1 oranla ihtiyaç kredisi cektim 15 gün önce hemde tasıt kredisindeki haciz olayıyla ugrasmazsın
  • quote:

Ne yani daha az kredi cekersen bisey yok tamamina cekersen olmaz uygun deil gunahmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19onur19

quote:

Ne yani daha az kredi cekersen bisey yok tamamina cekersen olmaz uygun deil gunahmi

Böyle anlanacak şekilde yazmamıştım.yani.dikkat.azıda çoğuda. Kredi faiz.yanlış.
    Kastımız budur.idare eden araba alınır eldeki para ile.ilerleyen zamanda nakit para ile istenen alınır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.