Şimdi Ara

TP-Link W8960N Resimli İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
40.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TD-W8960 N modemi j downloder ile kullanıp otomatik reset attırabilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alohaa34

TD-W8960 N modemi j downloder ile kullanıp otomatik reset attırabilen varmı

ben linksys kullanıyorum bende sorunsuz çalışıyor
    kullanıcı betiği hazırlıyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

quote:

Orijinalden alıntı: alohaa34

TD-W8960 N modemi j downloder ile kullanıp otomatik reset attırabilen varmı

ben linksys kullanıyorum bende sorunsuz çalışıyor
    kullanıcı betiği hazırlıyor musun?

evet kullanıcı betiği yapmayı biliyorum ama sorunum wep ara yüzünden kuruyorum şifremi parolamı giriyorum kayıt et diyor ediyorum sonra bakıyorum şifre de parolada yazmıyor bu modemden anlayan yok heralde başka forumlarada yazdım kimseden ses cıkmıyor daha önce pikatel ve aırtıes modem kullandım hiç boyle bi sorun yaşamadım
  • sen wireless olarak yapmayı düşünüyorsun zannediyorsam, ben kablosuz modem kullansam da şu an kablo ile bağlı bilgisayara

ben yaptığımı anlatayım:
    ilk önce betik oluştur tuşuna basıyorum tarayıcı ile açılıyor modemin sayfası kullanıcı adımı ve şifremi girdikten sonra direk bağlantı resetleme yerine gidiyorum resetledikten sonra eğer modemin otomatik bağlanma özelliği varsa bir daha bağlan tuşuna tıklamana gerek yok ama gene de tıkla ne olur ne olmaz sonra jdownloader betiği hazırlayınca tarayıcıyı kapatabilirsin

zaten önemli olan jdownloader için modeme erişim adı ve şifresi betik bütün modemlerde neredeyse aynı bilinen bağlantı sıfırlama işlemi, onun için sen tarayıcı açıldıktan sonra istersen başka yerlere girsen de betikte yalnızca bağlantıyı sonlandırmak ve yeniden bağlanmak için olan kodları göreceksin

senin sorununu tam olarak anlayabilmiş değilim o yüzden kendi yaptıklarımı anlattım

• benim sorunum modeme wep ten 192.168.1.1 diye giriyorum ttnetin verdigi kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra kayıt ediyorum ama sonra baktıgımda boş işte boş olduğu için de reset atmıyor. wireless ile bağlanmıyorum kablo ile bağlanıyorum
  • @flawless cracker kardesim,

daha once yazdigim gibi, mesele kurulum degil, o kurulur,

mesele baglanti hizini nasil yaptigida degil, 300m i gorursun, mesele, gercek truuput , iade etmemis olsaydim, jperf testlerinde nasil paket dusurdugunu keske printscreen yapsaymisim,

ben kopuyo veya menzili az demiyorumki, 2 paketin birini dusuyor ve thruput az, bol sinyal gurultusu var(4-5 bar aliyorsun), ama en azindan bendeki urunde icraat yoktu diyorum, veri transferi cok zayif....

test yapip koyan biri olursa sevinirim, ben iade ettigim icin artik yapamayacagim, yazilimida guncellemistim
  • Bugün itibariyle TP-Link W8960 N modemini carrefour dan aldım 115 tl den . Yanında trend micro internet security de vardı bilginize. Şu anda hiç bir problem yok. Airties modemimin bozulması üzerine aldım. Bu arada arkadaşlar airties modemler kılavuzlarında yazdığı gibi 7 sene falan gitmiyor. Hemen hemen Garanti süresi sonunda işi bitiyor. ve de o kadar para airties a vermeye değmez. 3-4 sene önce 150-200 tl arası vermiştim. Ama o zamanlar ppp0e -pppoa sorunu vardı ve airties en iyi çözüm olarak gözüküyordu. Şimdi hemen hemen bütün modemler bu problemleri çözdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stepno

Bugün itibariyle TP-Link W8960 N modemini carrefour dan aldım 115 tl den . Yanında trend micro internet security de vardı bilginize. Şu anda hiç bir problem yok. Airties modemimin bozulması üzerine aldım. Bu arada arkadaşlar airties modemler kılavuzlarında yazdığı gibi 7 sene falan gitmiyor. Hemen hemen Garanti süresi sonunda işi bitiyor. ve de o kadar para airties a vermeye değmez. 3-4 sene önce 150-200 tl arası vermiştim. Ama o zamanlar ppp0e -pppoa sorunu vardı ve airties en iyi çözüm olarak gözüküyordu. Şimdi hemen hemen bütün modemler bu problemleri çözdü.

yanında verilen cd yi kullanmadan wep ara yüzünden 192.168.1.1 yazarak kurulum yapmayı başarabildinmi ?
  • Yahu o kadar istedim, düşündüm... Ethernet o kadar hızlı değilmiş. Draft N desen, zaten o kadar verimli değilmiş. Üzüldüm şimdi... Gerçi daha modem almama çok var ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Yahu o kadar istedim, düşündüm... Ethernet o kadar hızlı değilmiş. Draft N desen, zaten o kadar verimli değilmiş. Üzüldüm şimdi... Gerçi daha modem almama çok var ama...

Nerden çıkarıyorsunuz böyle abidik gubidik şeyleri hiç alakası yok inanılmaz stabil ve performanslı bir cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: flawless_cracker

quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Yahu o kadar istedim, düşündüm... Ethernet o kadar hızlı değilmiş. Draft N desen, zaten o kadar verimli değilmiş. Üzüldüm şimdi... Gerçi daha modem almama çok var ama...

Nerden çıkarıyorsunuz böyle abidik gubidik şeyleri hiç alakası yok inanılmaz stabil ve performanslı bir cihaz

1) Sayfanın ilk mesajlarını okuduğunuz zaman cihazı en çok övenlerden birisi bendim.

Cihaza iyi çalışmıyor, uyduruk, verimsiz diyen mi oldu ?

2) Draft N'in herkes tam verimli çalışmadığını biliyor zaten.

3) Gigabit ethernet portu yok ne yazık ki...

• Tam verimli çalışmamak derken? N bağlı laptopumdan, ethernet bağlı bilgisayarıma 11.90küsürMB/sn hızla dosya çekiyorum. Daha ne kadar verimli olabilir ki? Genel olarak N'in 300Mbps sağlayamadığından bahsediyorsanız zaten bu konuda yapılabilecek bir şey yok, g de senelerce eski ancak hiç bir model 54Mb sağlayamadı, standartın gerekliliği böyle.

Gigabit portu yok dediğiniz modemin fiyatı 100TL. Ancak siz tabi yine gigabit portu olmayan 200küsürTL'lik modemlere veya gigabit portu olan 300küsürTL'lik modellere bakabilirsiniz. Biz zaten bu modemi kesin alın, granit gibi modem, banka altyapısını bile çalıştırır tarzı şeyler söylemiyoruz, sadece bence, şu an piyasada, f/p olarak alınabilecek tek modem bu.

Yazdıklarımı üzerinize alınmayın, ben genele yazdım, böyle düşünen çok olabileceği için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixx

Tam verimli çalışmamak derken? N bağlı laptopumdan, ethernet bağlı bilgisayarıma 11.90küsürMB/sn hızla dosya çekiyorum. Daha ne kadar verimli olabilir ki? Genel olarak N'in 300Mbps sağlayamadığından bahsediyorsanız zaten bu konuda yapılabilecek bir şey yok, g de senelerce eski ancak hiç bir model 54Mb sağlayamadı, standartın gerekliliği böyle.

Gigabit portu yok dediğiniz modemin fiyatı 100TL. Ancak siz tabi yine gigabit portu olmayan 200küsürTL'lik modemlere veya gigabit portu olan 300küsürTL'lik modellere bakabilirsiniz. Biz zaten bu modemi kesin alın, granit gibi modem, banka altyapısını bile çalıştırır tarzı şeyler söylemiyoruz, sadece bence, şu an piyasada, f/p olarak alınabilecek tek modem bu.

Yazdıklarımı üzerinize alınmayın, ben genele yazdım, böyle düşünen çok olabileceği için.

Ben de onu diyorum hocam işte... Aşırı sevinmiştim bunu gördüğümde.

Saniyede 11MB aktarmanızın sebebi ethernet portunun yavaşlığından, yoksa daha da hızlı veri aktarabilirsiniz. Gigabit ethernet olmalıydı diye düşündüm sadece, hepsi o. Yoksa modeminn iyi olduğunu ben de söylüyorum her seferinde.

• bende yeni aldım modemi, abim ile ortak kullanıyoruz. Yalnız bi kaç sorun yaşıyorsak da iyi. Modem ingilizce menüye sahip bu yüzden ana menüye girip resetleyemiyorum bunun için yardımcı olabilecek var mı ? Ayrıca modemi kendi çabalarım ve okumalarım ile kurmaya çalıştım. Güncelleme yapmam gerekirmi ? veya daha iyi perf. almam için gerekli bi kaç ayar yapmam gerekiyor mu ?
    yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

bende yeni aldım modemi, abim ile ortak kullanıyoruz. Yalnız bi kaç sorun yaşıyorsak da iyi. Modem ingilizce menüye sahip bu yüzden ana menüye girip resetleyemiyorum bunun için yardımcı olabilecek var mı ? Ayrıca modemi kendi çabalarım ve okumalarım ile kurmaya çalıştım. Güncelleme yapmam gerekirmi ? veya daha iyi perf. almam için gerekli bi kaç ayar yapmam gerekiyor mu ?

Modemi resetlemek için konsola girdikten sonra Management -> Reboot yaparsanız konsoldan resetleyebilirsiniz.
  • quote:

bende yeni aldım modemi, abim ile ortak kullanıyoruz. Yalnız bi kaç sorun yaşıyorsak da iyi. Modem ingilizce menüye sahip bu yüzden ana menüye girip resetleyemiyorum bunun için yardımcı olabilecek var mı ? Ayrıca modemi kendi çabalarım ve okumalarım ile kurmaya çalıştım. Güncelleme yapmam gerekirmi ? veya daha iyi perf. almam için gerekli bi kaç ayar yapmam gerekiyor mu ?

Güncelleme kesinlikle gerekir.
  • @>sCoRPion<
    @Fixx

teşekkürler

güncellemesini nasıl bulabilirim ?
  • quote:

@>sCoRPion<
    @Fixx

teşekkürler

güncellemesini nasıl bulabilirim ?

http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TD%2DW8960N

Veya direk link:http://www.tp-link.com/support/toDownload.asp?url=%2Fenglish%2Fsoft%2F201011511165718%2Ezip

• teşekkürler yardımlarınız için
  • Çözemedim bu modemi bir türlü.. Buradaki servislerden başka firma yada yer biliyormusunuz?

http://www.teknodonanim.com/forum/musteri-hizmetleri-bilgileri-283/40121-tp-link-modem-musteri-hizmetleri-teknik-servis-bilgileri.html
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.